Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Sevgiler, Annen!' Ölmeden Önce 5 Yaşındaki Kızı İlerde Onu Unutmasın Diye Doğum Günü Kartları Hazırlayan Anne

8.1bPAYLAŞIM

İngiltere'de yaşayan Lena isimli 42 yaşındaki kadın, hayatının son anlarını geçirirken öldüğü zaman minik kızının ilerde onu unutmaması için doğum günü kartları hazırlamış. Lena'nın kızına, 40 yaşına kadar her doğum gününde okuması için yazdığı kartlar ve daha fazlası için içeriğimize buyrun.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/fabulous/853093...

Lena Pearce, İngiltere'de yaşıyor ve yakın zamanda öleceğini biliyor. Bu nedenle küçük kızının ilerde kendisini unutmaması için 35 tane doğum günü kartı hazırlamış.

Lena Pearce, 42 yaşında ve motor nöron hastalığına sahip. 2017'de bu talihsiz teşhis Lena'ya konmuş ve o günden beri birçok zorluk yaşamış.

Öleceğini anlayan Lena, 5 yaşındaki kızının, annesinin eksikliğini en az şekilde hissetmesi için 40 yaşına gelene kadar her yıl doğum gününde okuyabileceği kartlar hazırlamış.

Kartlarında erkek arkadaş problemlerinden, makyajdan hatta sürücü testlerinden bahseden Lena, kızı Lexi bu kartları her sene okuduğunda annesi yanındaymış gibi hissetsin istemiş.

"Lexi doğmuştu. Eşim Ryan ile de çok mutluyduk. Ta ki bir gün bacaklarım tutmayana kadar. O zamana kadar her şey mükemmeldi."

"Her şey 2015 yılının Eylül ayından başladı. Lexi ile karşıdan karşıya geçiyorduk ve birden yere yığıldım. O yıl en fit olduğum yıldı; düzenli olarak egzersiz yapıyor ve her gün yüzüyordum. Bu kadar egzersizin beni yorduğunu düşünsem de doktora gitmem gerektiğini biliyordum. MR çektirdim ve sağ dizimde kıkırdak yırtığı olduğu ortaya çıktı. Hiçbir şey yapamayacaklarını söylediler ve bana çok güçlü ağrı kesiciler verdiler." 

"Daha sonralarda işler daha kötüye gidince de Ryan ile ayrıldık."

"2016 yılında alarm zilleri çalmaya başlamıştı. Evdeydim ve fişi takmaya çalışıyordum ve beceremedim. Sanki sağ kolumdaki güç tamamen gitmişti. Daha sonralarda bir gün Lexi ile koltukta oturuyorduk ve ayağa kalkamadım. Hastanede tekrar testler yapıldı ve doku sertleşmesinden şüphelenildi. Fakat ben daha fazlası olduğunu biliyordum." 

"Artık tekerli sandalyedeydim. Yaşadığım şehirden ayrılıp, ailem ve arkadaşlarıma daha yakın olmak için Nottingham'a yerleştim."

"Annem bir hemşireydi ve bana daha önce motor nöron hastalığından birkaç arkadaşını kaybettiğini ve bunun bende de olduğunu düşündüğünü söyledi. Annemle semptomlarımı konuştuğumuzda neredeyse emindik. Bu hastalık beyni etkileyerek hareket etme ve konuşma kabiliyetimi sınırlıyor. Bu yüzden Lexi'ye sarılabildiğim her fırsatta sarıldım. Daha sonraki zamanlar uykusuz ve çok acılı günler geçirdim." 

"Doktorum bize katıldı ve birkaç teste soktu. Ama hala bu hastalık olmamasını ve Lexi'nin ilklerini yaşarken yanında olmayı umuyordum."

"İlk erkek arkadaşına sarılması, rol aldığı ik oyun, mihraptan yürüyüşü... Lexi annesinin hasta olduğunu biliyordu ama o zamanlar ben bile bu kadar hasta olduğumu biliyordum." 

"2017 yılında hastaneye gittiğimde birçok hemşire benimle ilgilenmeye başladı. Kötü bir haber alacağımı anladım. Doktor bana baktı ve motor nöron hastalığına sahip olduğumu söyledi."

"O an yıkıldığımı hatırlıyorum. Bu hastalığa sahip olan insanlar genellikle 12 ila 18 ay içerisinde ölüyorlar. Doktor kendimi buna hazırlamam gerektiğini söyledi. Ryan haberi duymuş ve koşa koşa gelmişti. Her şeyi sindirmem 2 haftamı aldı. Tek düşünebildiğim büyürken Lexi'nin yanında olamayacağımdı."

"İnsan böyle bir zamanda en yakınlarının kim olduğunu anlıyor. Birçok arkadaşım ve ailem çok destekçiydi. Bir şekilde gülüp eğlenmeyi becerdik."

"En yakın arkadaşlarım beni ziyarete geldiler. Beraber oturduk ve bir şekilde gülüp eğlenmeyi başardık. Daha sonra da Lexi yanıma ilk defa geldi. Anneme yakında cennete gideceğimi yine de küçük bir kıza annesinin öleceğini anlatmanın zor olduğunu söyledim."

"Lexi'ye öleceğimi anlatmak çok zordu. Bir gün bana kağıttan bir melek uzatıp 'Bak anne bu sensin' dediğinde gözyaşlarım aktı ve o an bildiğini anladım."

Lena, zamanının kısıtlı olduğunu idrak eder etmez bir "yapılacaklar listesi" hazırlamış ve Lexi ile onları yapmaya başlamış.

"Annemin bana düğünümde verdiği oyuncak ayıyı ve yüzüğümü düğün günü için ona bıraktım."

Lena, Lexi'nin düğün gününde onu yanında hissetmesi için sonsuzluk yüzüğünü ve kendi annesinin ona düğün gününde verdiği oyuncak ayıyı bırakmış. Oyuncak ayının üzerinde "çok özel bir kızın düğün günü için" yazıyor.

Hediyelerinin yanı sıra da Lexi'nin ilerde kendisini unutmasını istemeyen Lena, 40 yaşına kadar olan her doğum günü için ona doğum günü kartları hazırlamış.

"Lexi ile 5. doğum gününde Disneyland'a gittik ve iki ay sonra da Avustralya'yı gördük. Daha Amerika'da yaşayan kardeşimin yanına gideceğiz. Belki bir sonraki Noel'i de görebilirim." 

"Kartlarım sayesinde yalnız olmadığını ve onu hep yukardan sevgi ile izlediğimi bilecek."

"Benim 10 yaşındaki mükemmel ve güzel kızıma, 

İlkokulunun son yılının tadını çıkar çünkü gelecek yıl zor işler başlayacak. Sevgim her zaman seninle. 

Kucaklar ve öpücükler,

Annen"

"Belki şimdi tam olarak anlamasa da ilerde annesizlik ona zor gelebilir. İşte o zaman kartlarımı okuyacak."

"Benim 11 yaşındaki mükemmel ve güzel kızıma,

Okuldaki ilk gününü daha dünmüş gibi hatırlıyorum. Keşke yeni okulunun kapısında sana sarılmak için yanında olabilseydim. Şahane bir doğum günün olsun.

Her zamanki gibi çok sevgiyle,

Annen"

"İleriki yaşlarını göremeyecek olmam kalbimi kırıyor ama onun beni unutmasına izin veremem."

"Benim 17 yaşındaki mükemmel ve güzel kızıma,

Umarım o oğlanlar sana iyi davranıyorlardır. Henüz her şey için reşit değilsin ama sürücü derslerine yakında başla. Şahane bir doğum günün olsun. 

Seni daima seveceğim,

Annen"

Lena, şu anda Nottingham'da bir bakım evinde kalıyor ve son zamanlarını yaşıyor.

"Benim mükemmel ve güzel kızıma,

Biliyorum, yanında olamadığım için bu Noel zor geçecek. Ama seni kalbimin derinlerinden sevdiğimi ve yukardan hep sana baktığımı her zaman bil. Noel'i ailenle çok eğlenceli ve bol kahkahalı geçir ve bir melek olarak yanında olduğumu unutma. 

Bütün kalbim ve ruhumla sonsuza dek seni seveceğim,

Annen"

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aghokty

Canım acıdı, yüreğim sızladı... Annemi çok özledim :'(

fatih-solt

anılar,yaşananlardır.

emrec

çok etkileniyor insan. benim aklıma ilk gelen şey, kızının hayatı, kadının yazdıkları gibi olmazsa! kızı o yazıları okurken neler hisseder acaba?

beryy93

Kızın hayatı çok güzel gitse bile her doğum gününde annesinin ölümünü hatırlayacak ve üzülecek bence :(

jr.aykut

Bir gün ölmek için, her gün yaşıyoruz. Öleceğini bilmek de iyi birşey aslında. Planını, programını ona göre yapar, hayallerini ona göre kurarsın.

ercy

Biz de derdimiz var sanıyoruz... Annesini kaybedenler anlar bu içeriği en iyi...

Görüş Bildir