'Sevdiklerimle Komün Hayatı Yaşamak İstiyorum' Diyen Sezen Aksu'nun Evinde Klan Hayatı Sürdürdüğü Bazı Ünlüler

4.3bPAYLAŞIM

Ne güzel bir kadınsın sen...

Kaynak: ŞOKOPOP

Türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi pop sanatçılarından biri olan Sezen Aksu, birlikte çalıştığı insanlara kanatlarını her zaman açan vokalistlerine kendisinin geçmişte yaşadığı zor günleri hiçbir şekilde yaşatmak istemeyen biri.

Belki de ondandır ki bütün sevdiklerinin elinin altında olmasını istediği için hep klan şeklinde yaşıyordu. Ulus'taki villası hep o elinden tuttuğu insanlarla dolu oluyordu.

Sevdikleriyle birlikte kendisine bir komün hayatı kuran Sezen Aksu klanının üyesi Aşkın Nur Yengi'yle başlayalım. Minik Serçe'nin hem asistanı hem de vokalisti olan Süheyla Yengi'nin kardeşi olan Aşkın Nur Yengi, ablasının hastalanmasının ardından Aksu'ya yıllarca vokallik yaptı.

Sezen Aksu'ya aşık olan diğer isimler Sertap Erener ve Levent Yüksel de onunla birlikteydi. O dönem Minik Serçe'nin orkestrasında basçı olarak çalışan Levent Yüksel ve eşi Sertap Erener Sezen Aksu'yla aynı sahneyi paylaşıyor.

Aşkın Nur Yengi, Levent Yüksel ve Sertap Erener arasında fena halde kıskançlık durumu da varmış. Aşkın Nur Yengi, bu ikiliyi kıskanıyormuş. Onlar varsa ben gelmem diyecek kadar yani.

Klanın önemli isimlerinden biri de Harun Kolçak. Bir gün Minik Serçe'nin evinde duşta şarkı söylerken onun dikkatini çekiyor ve böylelikle Sezen Aksu'nun ısrarlarıyla pop müzik sektörüne adım atıyor. Kadın ne cevherler çıkarmış ortaya vallahi helal olsun!

Hepinizin bildiği gibi Yıldız Tilbe de bu topluluğun bir üyesiydi. Sezen Aksu'nun Ulus'taki evine taşınan Tilbe, kısa bir süre sonra diğer üyeler gibi Minik Serçe'nin konserlerine çıkmaya başladı. 1992 yılında Sezen Aksu'nun televizyondaki yılbaşı konserinde ilk kez yer aldı.

Sezen'in evinde telefonlara bakıyormuş.

Bu konserde klan üyesi olmasa da yine Sezen Aksu'nun o sihirli ellerinin değdiği biri daha vardı. İleride Sezen ablası gibi olmak isteyen ve "Lo lo lo" şarkısıyla ünlenen Tuğba Özerk de lise öğrencisi olmasına rağmen sahnedeydi.

Sezen Aksu'nun ellerinden tuttuğu bir diğer üye de Seden Gürel'di. Gürel, 1992 yılında çıkardığı "Bir Yudum Sevgi" isimli parçayla başarılı kariyerine yavaş yavaş adım attı.

Ünlü piyanist Fahir Atakoğlu da o dönem Sezen Aksu'nun yarattığı o topluluğun içerisindeydi. Birlikte çalışıyorlardı ki dostlukları hala devam ediyor.

i.on5yirmi5.com

Bu klanı anlatıp Uzay Heparı'yı es geçmek olmaz. 20'li yaşlarında bir öğrenci olan bu yetenek kumkuması Sezen Aksu'nun gözünden kaçmadı. Uğur Yücel ile yaptıkları şov için bir piyanist ararken yolları kesişti ve hem orkestrasında hem de Aksu'nun kalbinde yer aldı.

Uzay Heparı'yı sizlere bu içeriğimizde detaylıca anlatmıştık.

Uzay Heparı: Yetenek Abidesi Bir Genç Adam, Sezen Aksu ve Yıldız Tilbe'nin Arasına Giren Yakışıklı - onedio.com
Uzay Heparı: Yetenek Abidesi Bir Genç Adam, Sezen Aksu ve Yıldız Tilbe'nin Arasına Giren Yakışıklı - onedio.com

Sezen Aksu evinin kapılarını sonuna kadar sevdiklerine açmış ve yıllarca onları bir arada tutmayı başarmış bir kadın. Birçok insanın da elinden tutup yüreklendirmiş. Helal olsun ne diyelim.

Siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

Kaynak: ŞOKOPOP

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gumboll

kral yaaaa

him-him

Bunda şaşılacak bir şey yok. Müzisyenler genellikle beraber yaşarlar. Hassas ruhlu insanlar. Yalnızlığı böyle aşar, böyle üretirler. Müzisyenler muhasebecilerle ev arkadaşı olacak değil herhalde. Komün kelimesinin anlamını bildiğinizi pek sanmıyorum. Çok saçma bir haber olmuş bu. Her bir arada yaşayan grup komün değildir.

kendineassassin

İnsanları cemaat formatında örgütlemek bunlarda genetikmiş demek ki..

Gizli Kullanıcı

vay be,türkiyedeki sanatçıların çogu bunun elinden çıkmış desene.gerçi yıldızı,aşkın,uzay ve sertab-leventi biliyorum ama gerisini bilmiyordum...komun-klan hayatı,aynı evde yaşamak nedir aq bunlar bildigin tarikat kurmuş,ayin falan da yapmışlardır..şimdi yıldız tilbenin uzayı nasıl götürdügü açıklıga kavuştu...türkiyedeki müzik sektörünü yöneten,yönettirdikleri bir kadın oldugunu biliyorum,şarkıcıların bunun elinden çıkması tesadüf degil,destegi kendi vermiyo yani..amerikadaki madonna gibi.gerçi madonna kendini temsil ediyo sadece...şimdiye kadar gelip de hala adından söz ettiremezdi yoksa.heralde bi aksaklık oldu,ters düştünüz:)...

ramazan-atanisgiray

neden sadece yıldız tilbeyi cezalandırıyorki madem anlatıldıgı kadar yüce bir karaktersin bu kadar basit bir davranışı neden gerçekleştiriyorsun bence yıldızı kıskandı çekemedi bir bahane uydurdu

Görüş Bildir