'Send Nude' Akımının İlklerinden Olan 1828 Yılına Ait Tablo Viral Oldu!

44PAYLAŞIM

Snapchat ve anlık mesajlaşma uygulamaları sağ olsun, çıplak fotoğraflar göndermek her zamankinden daha popüler hale geldi. Ama 1828 yılından kalma bir fotoğraf var ki, bu akımın aslında yeni bir şey olmadığını gösterdi. Detayları sizler için Unilad'dan derledik.

Kaynak: https://www.unilad.co.uk/life/one-of-the...

1800'lü yıllarda müstehcen olduğu düşünülen şeylerin yalnızca bileklerden bir parça göstermek olduğunu düşünsek de, bu fotoğraf gerçekten şimdiki çıplaklık anlayışıyla aynı.

Daha da açık konuşmak gerekirse bildiğiniz meme fotoğrafı! Fotoğrafta gördüğümüz memeler ise Amerikalı sanatçı Sarah Goodridge'e ait. O zamanlar ön kamera olmadığı için tabii, daha geleneksel bir metot kullanılarak boyama yöntemiyle gösterilmiş.

'Notches' adlı blog sayfasına göre, yaklaşık 9-10 cm olan bu boyamada Sarah göğüs kısmı hariç hiçbir şeye odaklanmıyor.

'Beauty Revealed' adlı eserin, o zamanların ünlü senatörü ve devlet adamı olan; aynı zamanda eşinin ölümünden sonra bazı sanatçıların eserlerine konu olan Daniel Webster'a hediye edildiği iddia ediliyor.

Yani Sarah, bu çağlarda yaşıyor olsaydı Daniel'ın profilinde DM'den yürüyecek bir kadın olabilirdi.

İki yüz yıl öncesine dayanmasına rağmen resim, son günlerde Reddit'te açılan alt başlıklarda hala konuşuluyor.

Resmi paylaşan kişi, bu sanat eserini "olası ilk çıplak fotoğraf gönderme olayı" olarak tanımladı ve birçok insan eser hakkında şakalar yaptı.

Esere yakından bakmak istiyorsanız 👇👇

Yapılan yorumlar arasında, hiçbir kişisel fotoğrafın sır olarak kalmadığını kanıtlayan yorumu en beğenilenler arasında yer aldı. 

"Ve biz, neredeyse 200 yıl sonra bunlara bakıyoruz. Bilgilerinizi koruyun arkadaşlar! Bir kez sızdılar mı, sonsuza kadar gidiyorlar."

Bir diğer kullanıcı ise, başka bir kullanıcının eskiden bu sanat eserinin nasıl eleştirildiğine dair yorumuna 'ilk kez bir kadının kendi fotoğrafına Photoshop yapması' şeklinde şakayla yaklaştı. 

"Goodridge bu resmi yaptığında kırkında olmasına rağmen, sanat eleştirmeni Chris Packard'a göre memeleri denge, solgunluk ve canlılık bakımından daha genç birine ait gibi görünüyor."

Goodridge, yıllar sonrasında insanların hala memeleri hakkında yorum yapacağını elbette tahmin etmemiştir. Ama sosyal medya bulduğunu kaçırmıyor tabii!

Belki de ilerleyen zamanlarda sulu boya çalışmalarıyla vücudun müstehcen yerlerini sergilemek, fotoğraf göndermekten daha popüler olur. Kim bilir?

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
metin-akalp

Yalnız yenge erik gibiymiş maşallah.

Gizli Kullanıcı

ya photoshopsa bu meme? asdkldqsadsda

bseozyrt

Çok şükür bu gun de meme gördük :D Onedio da asla eksiksiz kalmayacagınız bir materyaldir kendisi..

Görüş Bildir