'Şehit Yakınının Dükkanını Yakarak Ne Yapmak İstediniz?'

 > 
74PAYLAŞIM

Kırşehir'de terör protestoları adı altında yapılan gösterilerde, dört iş yeri yakıldı. Kundaklanan iş yerlerinden birinin şehit yakınına ait olduğu çıktı. 

Kırşehir’de önceki gün yapılan olaylı ‘teröre lanet’ yürüyüşünde, bazı dükkanlar yağmalanırken bazıları da ateşe verilerek tamamen yakılmış ve kullanılamaz hale gelmişti.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci yaşanan olaylarla ilgili yaptığı açıklamada, dükkanı yakılan esnafların arasında şehit yakınları da olduğunu belirterek; 'O yakanlara soruyorum, bunu ne için yaptınız ve ne adına yaptınız? Şehit yakınının dükkanını yakarak ne yapmak istediniz? Bugüne kadar devletinin yanında olmuş, milletine bağlı olmuş insanlar var içerisinde. Bunların dükkanını ve rızkını yakarak neye hizmet ettiniz? Neyi amaçladınız?' dedi.

İtfaiyenin hortumu kesilmiş

Öte yandan kundaklama olaylarına müdahaleye gelen itfaiye araçlarının yangını söndürmesine engel olmak hiç hortumlarının kesildiği belirtildi.

Bahçeci yaptığı açıklamada, 'üstlerinde onlarca daire olan ve üstünde onlarca aile olan iş yerleri. İtfaiyenin hortumunu kesenlerin hangi vicdana sahip olduklarını, o dükkanların üstündeki vatandaşların ve çocukların kendi ailesi, kendi çocuğu, kendi hanımı olabileceğini de düşünmeye davet ediyorum. Yangın söndüren bir itfaiyenin hortumunu kesmek nasıl bir vicdandır. İtfaiye erine saldırmak, bu nasıl bir vatanseverliktir, nasıl bir maneviyattır, nasıl bir insan ruhudur bunu da toplumun vicdanına bırakıyorum' dedi.

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir