'Şehircilik Benim İşim': Erdoğan'ın 'Yüksekova ve Cizre İl Olacak' Açıklaması Sosyal Medyanın Gündeminde

-
Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün yaptığı konuşmada, yakın zaman içerisinde Hakkari yerine Yüksekova'nın, Şırnak'ın yerine de Cizre'nin il olacağını duyurdu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nde düzenlenen TOBB'un 73. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu.

Erdoğan, "Geçmişini bilmeyen, gelecekte nereye yürüyeceğini de kestiremez. Bunun için yakın, uzak tüm geçmişimizle irtibatımızı sıkı tutmalıyız. Biliyorsunuz Türkiye'nin 2023 hedeflerini 2011 seçimlerinin ardından ilan ettik. Bu doğrultuda adım adım ilerliyoruz. 2053 ve 2071 vizyonlarımızı bizden sonraki nesillere emanet ettik. Bu arada boş durmuyor, 2023 hedeflerimizi bir adım daha ileriye taşıyacak ve 2053'e hazırlık olacak mahiyette çalışmalar yürütüyoruz" dedi.

"Neresi şehir olur, neresi olmaz onu iyi bilirim"

İlyas Akengin  / AFP- Cizre

Erdoğan burada bir katılımcının, Cizre'nin il olması yönündeki isteğini ifade etmesi üzerine "Tamam o olacak sen merak etme. Yakındır. Hani Cizre şehir olacak dedik ya. Yani Şırnak, Cizre'ye dönüşecek, Hakkari de Yüksekova'ya dönüşecek. Çünkü şehircilik benim işim. Niye? Belediyecilikten geldim. Neresi şehir olur, neresi olmaz onu iyi bilirim. Cizre ile Şırnak'ı yan yana getirdiğiniz zaman 'Şırnak'ı nasıl şehir yapmışlar' diye şaşarsınız. Hakkari ile de Yüksekova'yı yan yana getirdiğiniz zaman Hakkari'yi nasıl şehir yapmışlar diye şaşarsınız. Buraları iyi gezmiş, görmüş birisi olarak konuşuyorum. İşte şimdi bir kalkınma hamlesi yapacaksanız önce buna şehircilikten başlayacaksınız. Eğer şehircilikte bu işi başaramamışsanız zaten yatırımlarda da bu işi başaramazsınız. Onun için sen merak etme, zaman çok yakın." diye yanıt verdi.

Aynı açıklamayı Davutoğlu başbakan olduğu dönemde yapmıştı👇

'Hakkari ile Şırnak Şehir Merkezleri Yüksekova ve Cizre'ye Kaydırılacak' - onedio.com
'Hakkari ile Şırnak Şehir Merkezleri Yüksekova ve Cizre'ye Kaydırılacak' - onedio.com

Erdoğan'ın Yüksekova ve Cizre'ye yönelik açıklaması Twitter'da da çok konuşulan gündem maddeleri arasına girdi...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir