'Seçildiğim Gün Çalışmayacağım İlk Kişi Fatih Terim'

 > -

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) haziran ayında yapılacak olağan genel kurulunda başkanlığa aday olan Erdal Alkış, "Seçildiğim gün çalışmayacağım ilk kişi Fatih Terim'dir. Türk futbolunun iki problemi vardır. Biri Aziz Yıldırım, diğeri Fatih Terim'dir" dedi.

İstanbul Sapphire'de düzenlediği basın toplantısında, 3 yıldır arkadaşlarıyla adaylık için çalıştığını anlatan Alkış, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'i eleştirdi.

Alkış, başkan seçilmesi durumunda ilk icraatlarının Fatih Terim'le yolları ayırmak olduğunu aktararak, şu ifadeleri kullandı:

"Bütün siyasilerin en iyi anlaşabileceği yönetim kurulunu oluşturacağız. Önümüzdeki haftalarda isimleri açıklayacağız. Seçildiğim gün çalışmayacağım ilk kişi Fatih Terim'dir. Türk futbolunun iki problemi vardır. Biri Aziz Yıldırım, diğeri Fatih Terim'dir. Bu insanların Türk futboluna büyük emekleri var ama seçildiğim andan itibaren ortaya koyacağımız icraatlarla Türk futboluna müdahaleleri engelleyeceğiz."

Alkış, Terim'le yolları ayırdıktan sonra, milli takımın başına en az Fatih Terim kadar tecrübeli bir Türk teknik adam getireceklerini vurguladı.

"Trabzonspor'un şampiyon olup olmadığını belirleyeceğiz"

Erdal Alkış, göreve gelmeleri durumunda 2010-2011 sezonunda Trabzonspor'un istediği şampiyonluk kupasıyla ilgili yeniden soruşturma açacaklarını dile getirdi.

Kurulların tekrar bir soruşturma açacağını belirten Alkış, "2010-2011 sezonunda Trabzonspor'un gerçekten şampiyon olup olmadığını belirleyeceğiz. Haklılarsa kupalarını vereceğiz, değillerse barış yoluyla olayı çözeceğiz. Bu yıl enteresan şekilde bazı kulüplerin önüne geçildi. Bunu çözmek zorundayız" şeklinde konuştu.

Seçim vaatlerini kitapçık haline getirdiklerini aktaran ve bunu yazılı olarak yapan ilk federasyon başkan adayı olduğunu vurgulayan Alkış, göreve gelmeleri halinde yapacaklarını şöyle anlattı:

"Federasyon tüzüğünü ve seçim sistemini baştan sona değiştireceğiz. Avrupa'nın en şeffaf yönetimi olacağız. İki yıl içinde şaibeli sorunları çözeceğiz. İki yıl içinde kulüplerimizin mali sıkıntıları kalmayacak. Beş yıl içinde, her yıl 10 Türk futbolcusu dünya takımlarına transfer olacak. Üç yıl içinde UEFA Avrupa Ligi şampiyonu ve UEFA Şampiyonlar Ligi finalisti çıkartacağız. Milli takımımız her turnuvaya katılacak. Avrupa'nın en sağlam finansal yapısına sahip 5 ülkeden biri olacağız. Yabancı transferleriyle ilgili radikal kararları alacağız. İki yıl içinde derbileri İstanbul'da eşit sayıda taraftar grubu izleyecek."

TFF Başkan Adayı Erdal Alkış, mevcut başkan Yıldırım Demirören'le centilmence bir yarış yapacağını ve sonuna kadar mücadele edeceğini kaydetti.

Eurosport

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir