Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Şarkısı Tuttu Kesin Dizisi de Tutar’ Düşüncesiyle Dizi Yapımcılardan Kaçamayan 13 Ünlü

-

Ah nerede o eski yapımcılar... Radyoda ya da televizyonda denk geldiğiniz şarkı en geç 1 ay sonra televizyonda dizi olarak karşınıza geliyordu. Evet evet yanlış okumadınız. Eskiden şarkısı patlayan hemen hemen her şarkıcının bir dizi geçmişi vardı. Hatırlamak ister misiniz?

1. 1996 yılında Kenan Doğulu'nun 'Hiç bana sordun mu?' şarkısını duymayan kalmamıştı.

Şarkı patlayınca Kenan Doğulu bir anda kendisini dizi setinde buldu. ''Hiç Bana Sordun mu?'' dizisi çoğu kişi tarafından bilinmiyor olsa da başarılı şarkıcı için oyunculuk güzel bir anı olarak tarihteki yerini aldı.

2. 1997 yılında 'Canısı'', 1998 yılında ise ''Sırılsıklam'' şarkısı patlayınca İbrahim Erkal, sahneden setlere koşturmaya başladı.

Ünlü şarkıcının ''Canısı'' dizisi 26 bölüm, ''Sırılsıklam'' dizisi ise 36 bölüm yayınlandı.

3. 1995 yılında çıkardığı 'Nostalji 1' isimli albümünde yer verdiği 'Kalbimi Kıra Kıra' şarkısı oldukça ses getiren Muazzez Ersoy da yapımcılardan kaçamadı.

''Kalbimi Kıra Kıra'' dizisi ile ilk kez kamera karşısına geçen Muazzez Ersoy, 13 bölüm yayınlanan dizide Tarık Tarcan ve Hazım Körmükçü ile başrolü paylaştı.

4. Yine 1997 yılında Özcan Deniz sayesinde her yerde duyduğumuz ''Yalan mı?'' şarkısı dizi olarak karşımıza çıktı.

''Yalan'' dizisi için Özcan Deniz, Esin Moralıoğlu ve Didem Uzel ile kamera karşısına geçti. Özcan oyunculuğu o kadar çok sevmiş olacak ki, artık müzik çalışmalarından çok dizi ve sinema filmleri ile anılıyor.

5. Aynı yıllarda Emrah'ın şarkıları dillere dolanınca önce ''Unutabilsem'' ardından ise ''Belalım Benim'' dizileri ekran geldi.

''Unutabilsem'' dizisi için 1997 yılında Arzu Yanardağ, Ebru Şallı ve Ebru Destan ile kamera karşısına geçti. Ardından 1999 yılında ise bu kez Seren Serengil yine Ebru Şallı ve İpek Tanrıyar ile kamera karşısına geçmişti.

6. Sibel Can'ın en popüler olduğu yıllar 90'lar olunca, onun da şarkılarına senaristler senaryo yazıp yapımcılar kapısında bekledi.

1997 yılında çıkardığı ''Bu Devirde'' albümündeki ''Gülüm'' şarkısının dizisi için Hakan Ural ile kamera karşısına geçti. 1999 yılında çıkardığı albümündeki şarkısı ''Berivan'' için 2002 yılında Emre Kınay ile başrol oynadı.

7. Seda Sayan için de unutulmaz yıllardı 90'ların ikinci yarısı. Onun da patlayan şarkılarından iki tanesi dizi olarak ekrana geldi.

1996 yılında ''Geceler'' dizisi ile ekrana gelen Seda Sayan, 1997 yılında bu kez ''Sırtımdan Vuruldum'' şarkısı için yine bir diziyle ekrana geldi.

8. O yıllarda Mahsun Kırmızıgül'ün dizisi olmazsa olmazdı. Onun da birçok şarkısına yazılmayan senaryo kalmadığı gibi kapısını çalmayan yapımcı da kalmadı.

Yapımcılar ona her yıl için bir dizi patlattılar.  ''Alem Buysa'', ''Bu Sevda Bitmez'', ''Hemşerim'' ve ''Yıkılmadım'' derken artık müzikten tamamen kopan Mahsun Kırmızıgül son dönemde oyunculuk ve yönetmenlik yaparak kariyerine devam ediyor.

9. "Her albüme bir dizi" diyen bir diğer şarkıcı ise Ebru Gündeş!

1994 yılında ''Tanrı Misafiri'', 1995 yılında ''Fırtınalar'' 42 bölüm, ''Deli Divane'' 34 bölüm, 1998 yılında ise ''Sen Allah'ın Bir Lütfusun'' ile 15 bölüm ekrana geldi.

10. İzzet Yıldızhan da bir zamanlar yapımcılardan kaçamadı, sonunda pes etti.

1998 yılında ekrana gelen ''Birisi'' dizi ile İzzet Yıldızhan da oyunculuk deneyimi yaşadı.

11. Uğur Arslan, ''Kara Gümrük Yanıyor' dedi. Sonrası mı? Hemen bir senaryo yazılıp set kuruldu.

2006 yılında ekrana gelen ''Karagümrük Yanıyor' dizi sadece 15 bölüm yayınlandı.

12. 2005 yılında çıkardığı ''Sensiz Olmuyor'' isimli şarkısından sonra Emre Altuğ için de dizi seti göründü.

2005 yılında ekrana gelen ''Sensiz Olmuyor '' dizisinde Yeliz Şar ile kamera karşısına gelen şarkıcı, bir dönem birçok dizide rol aldı.

13. Veee tabii ki İbrahim Tatlıses!

Önce o dönem her yeri inleten ''Fırat'' türküsü ile dizi olarak ekrana gelen İbrahim Tatlıses daha sonra ''Bulamadim'' dizisi ile kısa süre ekran deneyimi yaşadı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pazartesi

uğur arslanın bir ilk haline bakıyorum bir son haline. insanın içi acıyor. tabi mitiş para kazanıyor o da ayrı mesele.

tc-ahmet-ozan-sen

O monoloğun(kaçırdığı kız ateşte yemeği unutuyor, ufacık yangın mahalleyi yok ediyor falan) enteresanlığı bir yana, dizinin kalkma öyküsü de enteresandı. Karagümrüklü Nuri'nin(Ergin) adamları "Karagümrük'ü yaktırmayız ulan" diye Uğur Arslan'ı dövmüşlerdi.

kirpicik81

alişan niye yok amk

sevalicious

Fırat dizisinde Gülben Ergende oynamıştı. Sibel Can, Gülben Ergen, Ebru Gündeş, Seda Sayan ve Hülya Avşar gibi isimler neden 30 senedir hiç gündemden düşmüyor. Bugüne kadar ekranda gördüğümüz ne varsa hepsini yapmışlardır. Sibel Can dansözlükten- asolistliğe ordan oyunculuğa,ordanda jüri üyeliğne. Gülben Ergen ve Hülya avşarın filmelerini yazmama gerek yok herhalde? Yaptıkları programlar zaten ortada. Seda sayanın uğur aslanla yaptığı kalite, kültürden uzak maymunculuk programları.. ebru gündeş hele.. öz babası sefalet içinde barakalarda yaşıyorken, rıza sarraf ile marsı alma planları yapıyordu hani.. hepsi unutuldu. He bir de Alişan gerizekalsı vardı " Aşkına eşkiya". Bunların hepsi çiğeri 5 para etmez iktidar yalakaları. Bir tek İbrahim Erkal adamdı. O da vefat etti diğer güzel değerli sanatçılarımız gibi.. Allah rahmet eylesin.

alperen-a.kaya

Ibrahim erkal hariç ne kadar dalyarak varsa dizi yapmış

motoki

Konuları ve oyunculukları harbiydi, içtendi, halktandı, bizdendi :'( Güzellerdi, şimdikiler gibi 1 saat boyunca bön bön bakışma vs. mallıklar yoktu :'(

Görüş Bildir