'Saray Avukatların Dövülmesi İçin İnşa Edilmedi'

-

'Saray Avukatların Dövülmesi İçin İnşa Edilmedi'

İlkiz: Taksim Gezi Parkı Direnişi nedeniyle yaşanan hukuksuzlukları kamuoyuna duyurmaya çalışan avukatların saldırıya uğramasını şiddetle kınıyorum

T24

Türk Ceza Hukuku Derneği Başkanı Avukat Fikret İlkiz, avukatlara yapılan saldırıyı kınadı. "Saray dediğiniz koskoca binalar avukatların dövülmesi, yerlerde sürüklenmesi, adliye binası dışına atılması için inşa edilmedi." diyen İlkiz tepkisini, "avukatlar bu tür saldırılara tarih boyunca boyun eğmedi, eğmeyecek" diyerek gösterdi.

İşte İlkiz'in o açıklaması

“Taksim Gezi Parkı Direnişi nedeniyle yaşanan hukuksuzluklara karşı savunma görevini yerine getiren, haklı ve meşru seslerini kamuoyuna duyurmaya çalışan avukatların saldırıya uğramasını şiddetle kınıyorum. Saray dediğiniz koskoca binalar avukatların dövülmesi, yerlerde sürüklenmesi, adliye binası dışına atılması için inşa edilmedi. Avukatları adliye binaları dışına atmaya çalışmak, susturmaya çalışmak savunmaya yapılan en ağır saldırıdır. Hak arama özgürlüğünü şiddetle engellemek yoluyla yaratılan baskı, avukatları yıldıramaz. Bu tür saldırılara avukatlar tarih boyunca sessiz kalmadı ve hiçbir güce boyun eğmediler ve eğmeyeceklerdir.”

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Gezi Parkı
Görüş Bildir