#SapancadaKatliamVar | Belediyenin Köpekleri Zehirlediği İddiası Sosyal Medyayı Ayağa Kaldırdı

 > 
14bPAYLAŞIM

Sakarya'nın Sapanca ilçesinde ormanlık alanda can çekişen köpeklerin görüntüleri sosyal medyada infial yarattı. Köpeklerin Sapanca Belediyesi tarafından zehirlendiği iddia edilirken çok sayıda kullanıcı Twitter'da #SapancadaKatliamVar etiketiyle olaya tepki gösterdi. 

Bazı vatandaşlar köpeklerin belediyeye bağlı zabıtalar tarafından zehirlendiğini söyledi. Sapanca Belediyesi ise yaptığı açıklamada olayla hiçbir ilgisinin olmadığı öne sürerek, hayvanlara yapılan muameleyi şiddetle kınadıklarını belirtti.

🚫 Videoların tümü rahatsız edici görüntüler barındırıyor 🚫

Sosyal medyada infial yaratan görüntüleri Sapancalı Oya Yıldırım adındaki bir hayvansever, Facebook hesabından paylaştı.

Ormanlık alanda çekilen görüntülerde birden fazla köpeğin can çekiştiği görülüyor. 

Köpekler olay yerindeki ilk müdahalenin ardından araçlarla kliniğe kaldırılıyor. 

Videoyu kaydeden Oya Yıldırım, köpeklerin Sapanca Belediyesi tarafından zehirlendiğini söylüyor.

Can çekişen köpekleri hayata döndürmeye çalışıyorlar

Sapanca'da zehirlenen ve kurtarılamayan "Yaman"

"Sapanca zabıtası gözümün önünde hayvanlarımı zehirledi"

Klinikte can çekişen köpeklerden Yaman'ın sahibi, Sapanca Belediyesi'nin zabıta amirlerinin köpekleri zehirlediğini ve kendisinin de bunu gördüğünü söyledi.

Anadolu Ajansı, ilgili haberinde 4 köpeğin zehirlendiğini ancak birinin kurtarılmadığını duyurdu.

Sapanca Belediyesi: Hiçbir ilgimiz yok

Sapanca Belediyesinin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, belediyenin yaşanan olayla hiçbir ilgisinin olmadığı öne sürüldü. 

Açıklamada olay mahallindeki sokak hayvanları için daha önce de sokak sakinlerinin birbirlerini savcılığa ve belediyeye şikayet ettikleri vurgulandı.

 Açıklama şu şekilde:

"Gün içinde paylaşılan sokak hayvanları ile ilgili görüntülerde haksız yere Sapanca Belediyesi'nin adının kullanılmasının üzücü olduğunu belirten Zabıta Müdürü Aydın Yıldız, yaşanılan olayla Sapanca Belediyesi'nin hiçbir ilgisinin olmadığını açıkladı.

Sapanca Belediyesi'nin sokak hayvanları için Sakarya ilçeleri içinde tek rehabilitasyon merkezini açtığını hatırlatan Zabıta Müdürü Yıldız, sokak hayvanlarına hizmet vermek amacıyla daha önceki belediye meclis toplantısında da ücretli bir veterinerin bu işe tahsis edilmesi kararının alındığını belirtti. 

Olay yerindeki zabıta ekibinin gelen ihbar üzerine söz konusu bölgeye gittiğini ifade eden Yıldız, ekiplerin ilçe genelinde bu ve buna benzer olayların yaşanmasını engellemek amacıyla yirmi dört saat rutin kontrollerini sürdürdüğünü kaydetti. 

Yıldız, iddia edilen olay mahallindeki sokak hayvanları için daha önce de sokak sakinlerinin birbirlerini Sapanca Cumhuriyet Savcılığı'na ve Belediye'ye şikayette bulunduklarını, hayvanlara yapılan muameleyi şiddetle kınadıklarını ve bu konuda belediye olarak konunun üzerine gidileceğini sözlerine ekledi. "

Sosyal medyada çok sayıda kullanıcı görüntülere tepki gösterdi: 'Neredesin insanlık?'

Dio İçerik Altı Banner
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir