"Sap Geldim Saman Gidiyorum" Diyenler İçin Düşünülmüş Aşırı Doz Beyefendilik Dersleri

-

Sizin için birileri hiç "Çok efendi çocuk!" dedi mi? Demediyse üzülmeyin, sizi beyefendi yapan birileri varmış. Biz de internette dolaşırken gördük ve epey ilginç geldi. Meraklısı için "Beyefendilik Dersleri" işte burada!

Konumuz "Beyefendilik Dersleri". Bir firma, erkeklere nasıl beyefendi olunacağı konusunda dersler veriyor. Hatta bununla ilgili internet sitelerine de ilan vermiş.

Aşağıda yazanların hiçbirini biz atmadık. Firmanın beyefendi olmak isteyenlere verdiği derslerin başlıkları bunlar. Sadece görsellerin altına kendi yorumumuzu kattık; o kadarını da yapalım bi zahmet.

"Beyefendilik dersleri ile diksiyonunuz ve ses tonunuz büyük oranda değişecek"

Önemli bir konu. İnsan bazen içine Haluk Bilginer kaçsın, Çetin Tekindor kaçsın istiyor. Onlar gibi olamayacağını çoktan kabul eden insanların işine yarayabilir. Ali Express'ten Haluk Bilginer almışsınız gibi olur ama olsun. Yine de sevgilisini "La gelir misin lütfen!" diye çağıran İbo'dan iyidir.

"Yürüyüşünüz ve hareketleriniz daha karakterli ve daha stabil olacak"

Stabil olunca nasıl olacak onu tam anlamadık ama herhalde dümdüz yürüyüp koşabileceksiniz beyler. Gerçi sizin yürümek için ayaklara ihtiyacınız yok ama neyse ahahahaah.

"Yüksek statü belirtileriyle dolu bir imajınız olacak ve bu dışarıda insanlar tarafından çoğunlukla on saniyeden az bir zamanda fark edilecek"

10 saniyeden az bir zamanda fark edilmek bir başarıysa çıplak bir şekilde bakkala gidip ekmek ve yoğurt almayı deneyebilirsiniz beyler. İmaj konusunu biliyorsunuz zaten, Ezel Nargile Cafe müdavimi beyler bu konuda oldukça sıkı çalışıyorlar.

"Arzu etmeniz durumunda bir parfüm dersi alacaksınız. Burda yaşınıza ve yaşantınıza uygun parfüm seçmeyi öğreneceksiniz."

İşte buna havai fişek patlatılır!

"50 parçalık olmazsa olmaz bir müzik listesi alacaksınız. Burada da Selda Bağcan' dan Beethoven' a, Fazıl Say' dan Belkıs Akkale' ye kadar bir kültür birikiminiz olacak"

"Erik Dalı Gevrektir" çalınca konuyu bilmiyormuş gibi yapacak, "Kaç Kadeh Kırıldı"yı duyunca efkarlanmanızı geçiştireceksiniz.

"Bir beyefendinin bilmesi gereken müzikleri, filmleri ve kokuları öğrenecek ve daha eğitimli, daha kültürlü ve daha elit görüneceksiniz."

Bunları yapan adamlara "Sen de az piç değilsin haa" diyorlar ama yine de siz bilirsiniz beyler.

"2 haftalık dış beden kontrolünde; yürüme dersleriyle birlikte yürüyüşünüz ve hareketleriniz daha karakterli bir hale gelecek"

Birisi Arda Turan'a haber versin derhal.

''Takım elbiseli çalışanlar için takım elbisede eller cebe nasıl atılır, kravat neye göre bağlanır, nasıl seçilir ve duruşunuzu ayakta ve otururken hangi açıyla yapmanız gerektiği öğretilecek"

Oturmadan önce pantolon çekme hareketi ve sıkışan donu pantolon üzerinden düzeltme hareketi de bu derse dahil olsa keşke.

"Sigara kullananlar için sigarayı imaj oluşturmak amacıyla nasıl kullanabilecekleri öğretilir."

O DAHA ÖNCE YAPILDI CANIM!

"Görsel Ipad derslerinde bir garsonla nasıl sohbet edileceği, Sakıp Sabancı gibi sevilen insanların mütevazı bir karaktere nasıl adapte oldukları ve bunu nasıl uyguladıkları görsel örnekleriyle uygulamalı olarak işlenir."

Garsona hitap etme konusu güzel düşünülmüş, bu tamam. Sakıp Sabancı örneği ise Tosun Paşa'nın ünlü lafını hatırlatıyor: "Lütfü Bey, ben hepsini yapıyorum da, gözlerimden ateş çıkartamıyorum, o nasıl oluyor acaba?"

"Amacınıza göre iyi bir ''mikrofon konuşmacısı'', yüksek profilli bir ''devlet adamı'', bir ''centilmen'', bazen de bir ''kumarbaz'' gibi hareket etmeyi öğrendiğinizde yaşamak size daha keyifli gelmeye başlar..!"

Kafanızda canlanan örnekleri gayet iyi biliyoruz, o yüzden buraya masum bir kumarbaz bırakıp gidiyoruz...

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erlik

Bir an için galeriyi YIldız Tilbe yaptı sandım. Bu kadara saçmalama normal değil yoksa

redvel

Her ne kadar mizah amaçlı da olsa onedioda bu tarz çok fazla içerik var.Ama sitenin videolarında “plaj kızı vs beach kızı” gibi içerikler görünce ortalık karışıyor nedense.Kadınlara toz kondurmayıp erkekleri gömmek feminizm değildir.Sizin gibiler yüzünden bu kavram yanlış anlaşılıyor ve alay konusu oluyor.Bu şekilde “nasıl hanımefendi olunur” “tayt giyen kız özellikleri” vb içerikler olsa kudururdunuz.

starryknight

yahu kim yazıyor bu kriterleri? takım elbise giyince ellerini nasıl cebine atacağını öğrenecekmişsin yok canım daha neler

zubarak

Kaç kadeh kırıldı sarhoş gönlümde çalınca gulesim geliyor. Gezi'de duvara yazılan o yazıyı unutamıyorum:D

dorko21

Anlamadım : D

Görüş Bildir