'Sakallı Kadın' Olarak Tanınan Eurovision Birincisi Conchita Wurst'un Değişimi Herkesi Şaşırttı

1.3bPAYLAŞIM

Tarzıyla dünya magazininde çok konuşulan Avusturyalı şarkıcı Conchita Wurst, bu sefer de son haliyle insanları şaşırttı. Gelin onun değişimlerine yakından bakalım...

Çoğu kişi onu 2014 Eurovision Şarkı Yarışması birincisi olarak tanıdı. Birincilikten de öte dikkat çeken bir stili vardı ve bir anda herkes ondan bahsetmeye başladı.

Yarışmada Avusturya'yı "Rise Like a Phoenix" şarkısıyla temsil ederek birinciliği kazanan Conchita'nın son hali herkesi olduğu gibi bizi de şaşırtınca ona biraz daha yakından bakmak istedik.

Asıl ismi Thomas "Tom" Neuwirth ve 1988 Avusturya doğumlu olduğunu söyleyerek başlayalım.

Conchita ise onun drag queen karakterinin ismi. 2007 yılında Avusturya'daki bir yetenek şovuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış.

Ancak 2011'de bir televizyon şovunda herkesin alışık olmadığı bir draq queen imajıyla çıkınca adını daha da duyurmuş.

Conchita Wurst karakterini ise "Bu farklı görünen her şeye hoşgörü ile yaklaşmak için bir çağrı" şeklinde tanımlayınca bir anda bütün dikkatler onun üzerine çekilmiş haliyle.

Onunla ilgili ilginç bir olay da Eurovision yarışmasında Rusya, Belarus ve Ermenistan, Conchita'nın yarışmadan çekilmesi için kampanya başlatmasıydı.

Hatta Ermenistan temsilcisi Aram MP3 "Wurst'un yaşam biçimi doğal değil. Kadın mı erkek mi olduğuna karar vermeli" şeklinde konuşup kendisini protesto ettiğini söyledi.

Conchita'nın cevabı ise oldukça net oldu: "Sakallarım, kim olduğun ve nasıl göründüğünden bağımsız bir şekilde, istediğin her şeyi başarabileceğine dair bir beyan”

İmajını ışık hızıyla yenileyen Conchita'nın saçları ve makyajı değişse de sakalları hep sabit. Belki uzun, belki kısa ama sakallar hep duruyor...

Conchita'nın son hali ise onun bildik görüntüsüne alışanlar için şaşırtıcı oldu. Civciv sarısı ve kısa saçları, maskülen kıyafetleri ve tabii ki olmazsa olmaz sakalı...

Eurovision'da aldığı ödülü "barış ve özgürlük dolu bir geleceğe" adayan Conchita'nın, imajıyla ilgili herkese bir mesajı var: "Amacım sansasyon yaratmak değil. Kadın erkek fark etmez. Herkes istediği gibi yaşama hakkına sahip olmalı"

Bakalım onu bir dahaki sefer nasıl bir imajla göreceğiz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ege-gul

Tarık Mengüç'ten bir esinlenme var şimdi. Kabul edelim.

haci-dayi

insanın manyaklığının sınırı yok amk.

hevinuroj

Ayyy bu bilimsel açıklama yapıyor edasıyla ya kadınsın ya erkek diyenler çok kesenler sadece heterosexist dünya algısında takılıp kalmissiniz. Ikiside olmak zorunda degil kisi. Heterosexizmin yarattigi dünya algisinin disinda bir dünya var, kabul etsenizde etmesenizde. 3. cinste var.

ulas-c.-cakmak

Cahil cahil konuşmayın lütfen. Cinsiyetinizin ne olduğu kromozomlarınızda zaten belli. Heteroseksizm falan filan bu tarz cafcaflı, uyduruk lafları sıraladığınızda daha etkileyici olmuyorsunuz. Üçüncü cinsiyet, cinsel kimliğinin bilincinde olmayan kimselerin salladığı bir saçmalıktan ibarettir. Bilimsel olarak en başında aptalca bir ifade bu. Cinsiyet değiştiren kişiler geçiş yaptıkları cinsiyete aittirler. Gösteri ve dikkat çekme amacı ile ortalıkta çirkin bir görüntü sergilemenin, bir de üstüne bunu mantığa oturtmaya çalışmak salaklıktan başka bir şey değil.

hevinuroj

Sen American psychologie derneğinin 1975'te geri adim attıgı, noktada takili kalmissin. Muhtemelen zekan yasinin gerisinde kalmış.

ulas-c.-cakmak

Bakın geri zekalı hanımefendi, ben size kromozom ve genetikten söz ediyorum, siz kalkmış psikoloji diyorsunuz (hoş düzgün de yazamıyorsunuz da, neyse.) Amerikan Psikoloji Derneği'nin geri adım attığı konu, Eş cinselliğin akıl hastalığı olup olmama konusudur. Yapılan bir takım eksik deneyler ile ortaya atılan bu sav, daha sonra pek çok psikolog tarafından yanlışlanmıştır. Eğer kör değilseniz, yukarıda yazdığımı okumuşsunuzdur. Eş cinsellik, doğuştan gelen bir beğeni farklılığıdır. Gericilerin söylediği gibi hormon bozukluğu veya sonradan edinilen bir durum değildir. Üçüncü cinsiyet zırvalıkları ise tamamen Amerika'daki SJW adı verilen dejenere güruhun işkembeden salladığı bir Kültürel Marksizm projesidir. Eş cinsel arkadaşlarım oldu, ve pek çoğu benden bile daha erkeksi kimselerdi. Gidin bana biyolojik olarak üçüncü cinsiyetin var olduğu ile ilgili bir kayda değer bilimsel makale getirin, haksız olduğumu kabul edeyim.

kullan1c1ad1

tamam garip geliyor ama dediği dogru. farklılıklara ve tercihlere saygı. iyi bir model bu anlamda

deniz-sema

simdiki imaji guzel bence boyle kalmali

Görüş Bildir