'Şaka' 4 Saat Rötara Neden Oldu: Kucağında Taşıdığı Çantayı Bagaja Almak İsteyen Hostese 'TNT Taşıyorum' Dedi

 > 
795PAYLAŞIM

İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan İstanbul Atatürk Havalimanı'na hareket edecek olan Türk Hava Yolları'nın TK2335 sefer sayılı uçağında, hostesin kucağındaki çantayı kabin bagajına almak için istediği yolcu 'çantada TNT taşıyorum' deyince pilot tarafından acil eylem planı uygulandı ve uçak 4 saat rötar yaptı.

THY'nin İzmir-İstanbul seferindeki yolculardan U. D., kalkış öncesi yanındaki çantayı kabin bagajına koymak isteyen hostese 'TNT taşıyorum, yanımdan ayıramam' dedi.

AA'nın aktardığına göre Türk Hava Yolları'nın TK2335 sefer sayılı İzmir-İstanbul uçağındaki yolculardan U. D.'ye "Kucağınızdaki çantanızı kabin bagajına alabilir  miyiz?" diyen kabin memuru, "TNT taşıyorum, yanımdan ayıramam" yanıtını aldı.

Hostes, yolcudan 'TNT taşıyorum' yanıtını aldıktan sonra, durumu kaptan pilota bildirdi. Pilot, acil eylem planı kapsamında güvenlik güçlerine haber verdi.

Yolcu, patlayıcı madde özelliğine sahip TNT taşıdığını söylediği için, uçağın pilotu prosedürü uyguladı ve acil eylem planı uyguladı. 

Güvenlik güçleri olayla ilgili bilgilendirildi ve kalkış iptal edildi.

151 yolcu uçaktan tahliye edildi, bomba imha uzmanları ve dedektör köpekler ile arama yapıldı.

Pilotun acil eylem planı kararının ardından kalkışı iptal edilen uçakta yer alan 151 yolcu, hemen tahliye edildi. Pist başındaki uçak, tecrit edilmiş alana çekildi ve güvenlik önlemlerinin ardından uçakta bomba imha uzmanları ve dedektör köpekler ile kapsamlı arama yapıldı.

Uçaktaki yolcularının tüm bagajları X-Ray cihazından geçirildi ancak patlayıcı bir maddeye rastlanmadı.

TNT yaşıyorum diyen yolcu 'Şaka yaptım' dedi, havayolu şirketinin şikayeti sonrasında polis tarafından gözaltına alındı

Olayın ardından, 'şaka yaptığını' söyleyen U. D., havayolu şirketinin şikayetinin ardından gözaltına alındı ve hakkında 'suç uydurmak ve insanları paniğe sevk etmek' suçlaması ile işlem yapıldı.

Kuyumculuk yaptığı öğrenilen yolcunun, çantasında değerli taşlar taşıdığı için kabin bagajına vermek istemediği öğrenildi. 'TNT taşıyorum' ifadesini söz gelimi söylediğini ifade eden U. D., böyle bir şey olacağını tahmin etmediğini söyledi.

20:15'te kalkması planlanan uçak, 4 saatlik bir rötarla 00:23'te havalandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir