Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Sahil Güvenliğimiz Dünyaya İnsanlık Dersi Veriyor'

 > -

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sahil Güvenliğin Akdeniz'de yaşanan drama seyirci kalmayarak, mültecilerin kurtarılması için elinden geleni yaparak dünyaya adeta insanlık dersi verdiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1538'de kazanılan Preveze Deniz Zaferi'nin, Türk tarihinin en şanlı ve görkemli zaferlerinden birisi olarak iftihar vesilesi olduğunu ifade ettiği mesajında, Barbaros Hayrettin Paşa komutasındaki denizcilerin, kendilerinden katbekat güçlü bir donanma karşısında Preveze'de tarih yazdığını belirtti.

Mesajında, Türk ordusunun denizlerdeki gücünün doruğuna ulaştığını gösteren bu zaferin, donanmanın Akdeniz'deki üstünlüğünü ve egemenliğini tüm dünyaya ilan ettiğini vurgulayan Erdoğan, Osmanlı devletinin, 1299'da 400 çadırlık bir beylik olarak başlayan kutlu yürüyüşünün, Preveze Zaferiyle denizlerde de yeni ve çok önemli bir safhaya ulaştığını kaydetti.

"Akdeniz, maalesef bugün mülteci cesetleriyle adeta bir mezarlığa dönüştü"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Osmanlı egemenliğinde iken barışın, adaletin, huzurun hakim olduğu Akdeniz, maalesef bugün, umut yolculuğunda hayatlarını kaybeden mülteci cesetleri ile adeta bir mezarlığa dönüştü" görüşünü dile getirerek, şöyle devam etti:

"Akdeniz'de Osmanlı medeniyetinin ve barışının mirasçısı bir millet olarak, bugün de huzur iklimini yeniden ihya etmenin çabası içindeyiz. Tarihi gurur verici başarılarla dolu olan Deniz Kuvvetlerimiz, Preveze Zaferi başta olmak üzere, devraldığı mirasa uygun şekilde, her geçen gün daha da güçlenmektedir. Sahil Güvenliğimiz, Akdeniz'de yaşanan drama seyirci kalmayarak, mültecilerin kurtarılması için elinden geleni yaparak, dünyaya adeta insanlık dersi vermektedir. 

Donanmamız ise dünyanın dört bir yanında barış harekatlarında üstlendiği görevleri başarıyla yerine getirmektedir. Savunma sanayiinde gerçekleştirdiğimiz atılımlar, bilhassa son 12 yılda hayata geçirdiğimiz milli projeler, Deniz Kuvvetlerimizin imkan ve kabiliyetlerini güçlendirmiş, caydırıcılığını artırmıştır. Preveze Deniz Zaferi'nin Yıl Dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü'nde kanlarıyla destan, cesaretleriyle tarih yazan bütün kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi şükranla yad ediyorum. Deniz Kuvvetlerimizin tüm mensuplarını, milletim adına en kalbi duygularımla selamlıyorum."

AA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir