Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Saf Adamdan Başbakan Olur mu?'

 > 
6PAYLAŞIM
'Saf Adamdan Başbakan Olur mu?'

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Milletvekilleri TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu, Mehmet Ali Susam, Mehmet Haberal, Ali İhsan Köktürk ve Malik Ejder Özdemir ile birlikte Bartın'da esnaf ziyaretleri yaptı. Kapalı pazaryeri esnafı ile sohbet eden İnce, yolda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın resmini gördüğünü söyleyerek, "Boyu uzun olan adam. Yanına da şöyle yazmışlar; Başı dik. Doğru söylüyorlar. Boğazına kadar pisliğe battığı için mecburen böyle dik geziyor" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın, cemaat tarafından kandırıldığına ilişkin sözlerini eleştiren İnce, şöyle konuştu:

"Meydanlarda, 'Ben safmışım beni kandırdılar' diyorsun. Peki saf adamdan Başbakan olur mu? Saf adama oy verilir mi? 'Cemaat beni kandırdı' diyor. Cemaat seni kandırdıysa Putin sana neler yapmıştır kim bilir. Onun içindir ki bu uzun adam 'Davos'a gitmem' diyor. Sen Davos'a gitsen seni kandırırlar. Sen Avrupa Birliği toplantılarına gitsen kandırırlar. Dolayısıyla 30 Mart'ta bu saf ve uzun adamdan kurtulmamız lazım."

CAMİYE HARAM PARA İLE GİRİLMEZ

Başbakan Erdoğan'ın, 'camide içki içtiler' ve 'camiye ayakkabıyla girdiler' diyerek yalan söylediğini ifade eden İnce, "Arkanızdan sizi bir köpek kovalasa o anda camiye girseniz, 'köpek kardeş bir saniye şu ayakkabılarımı çıkarayım mı' dersiniz. Çocukların arkasında Toma var, tazyikli su var, biber gazı var. Can havliyle korunmak için camiye kendilerini atmışlar. Allah'ın evi orası, tabii ki camiye ayakkabı ile girilmez, ama orada bir zorunluluk var. Camiye ayakkabı ile girilmez ama camiye cebindeki haram para ile hiç girilmez" dedi.

Kabataş'ta başörtülü bir kadının dövüldüğü iddiasına da değinen İnce, "Bu yalancı, 'Adli tıp raporunu nerenize koyacaksınız?' dedi. Hakaret etti. Adli tıp raporu olaydan 5 gün sonra alınmış. Kanal D görüntüleri yayınladı. Bu görüntülerle böyle bir olayın olmadığını bütün millet gördü. Şimdi Bartın’dan o uzun adama sesleniyorum. Sen bize, demokratlara, cumhuriyetçilere, Atatürkçülere, yurtseverlere ve sana karşı olanların hepsine, 'Adli tıp raporunu nerenize koyacaksınız' dedin. Ben de sana diyorum ki; Sen o görüntüleri nereye koyduysan biz de onları oraya koyarız" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan'ın CHP'ye 'CEHAPE' demesini de eleştiren İnce, "Biz ona 'AKAPA' diyor muyuz? CHP diyemediği için Türkçe sıfır. Haram bunda, yalan bunda, kul hakkı bunda, yetim hakkı bunda. Din kültürü ve ahlak bilgisi bu yüzden yıldızlı sıfır. Milletin kimyasını bozduğu için kimya sıfır. Bakmayın boyuna posuna, korkağın tekidir. Bütün diktatörler korkaktırlar. Onun için HSYK kanununu çıkarıyor, interneti yasaklıyor, fizik de sıfır. Paraleli de bilmediği için matematik de sıfır. Bütün derslere sıfır verdim" dedi.

Cumhuriyet

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir