Erdoğan: 'Darbenin Arkasında İsrail Var'

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

'Sabır Yoksa Zafer de Yoktur!'

'Sabır Yoksa Zafer de Yoktur!'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti genişletilmiş il başkanları toplantısında konuşuyor.

İşte o konuşma...

Konuşmamın yine hemen başında geçen hafta idrak ettiğimiz Ak Parti'nin 12. Kuruluş yıl dönümünün hayırlı olmasını diliyorum. Son nefesimize kadar alnımızın akıyla ülkemiz milletimiz ve insanlık için çalışmayı bize mukadder eylesin diye dua ediyoruz.

12 yıl uzun bir süre değildir. Hareketimiz, davamız, meselemiz binlerce yıla dayanan bir meseledir. Ak Parti Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet çınarının gövdesinden gıdasını alan bir partidir.

AK Parti 12 yıl önce tezahür eden kadim hareket ibretlik bir süreçten geçmiş ve bugünlere ulaşmıştır.

Kendimize üç tarih belirledik. Bu tarihlerden bir tanesi cumhuriyetimizin yüzüncü yıl dönümü 2023. Bir diğeri 2053 dedik. Çünkü o da bir çağın kapatılıp bir çağın açılmasının 600. Yıl dönümü. Bir diğeri de 2071. O da bininci yıl. Alparslan’ın başlattığı hareketin bininci yılı, Malazgirt’teki büyük zaferin birinci yılı.

Hedefi olmayanın başarıya ulaşması mümkün değildir.

AK Parti'yi diğerlerinden farklı kılan bir parti olduğunu hepimiz biliyoruz. AK Parti sırtını statükoya dayamış bir parti değildir.

Biz bu yola belli makamlara çıkma hırsıyla çıkmadık.. Hiçbir zaman 'her yol mübah' demedik.

Önemli olan o yolda aldatmadan ve aldanmadan yürüyebilmektir.

Sabır yoksa zafer de yoktur. Sabreden için zafer mukadderdir.

İşte bu hareket Ak Parti'nin içinden geldiği hareket en başta sabrı kendisine yol azığı edinmiş bir harekettir.

Biz şairinde söylediği gibi, 'Yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer' olduğuna gönülden inandık.

Tarih boyunca engellerle karşılaştık, nice yaralar aldık. Düştük ama yine kalktık.

Hakkın ve halkın bizimle olduğuna inandık ve bugünlere geldik.

Haberin Tamamı İçin:

Erdoğan: 'Darbenin Arkasında İsrail Var'

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Erdoğan: 'Darbenin Arkasında İsrail Var'

Başbakan Erdoğan İl Başkanları toplantısında konuşuyor... Diktatör eleştirilerine yanıt veren Erdoğan 'Diktatrörün olduğu yerde kimse 'diktatör' kelimesini ağzına alamaz. Sallandırırlar Mısır'da olduğu gibi' dedi.

Balbakan Erdoğan İl Başkanları toplantısında konuşuyor...Hasta olduğu konuşulan Başbakan'ın kısık sesle ve öksürerek konuşması dikkat çekti. Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle...

  • Ağaçlar nasıl kökleriyle ayakta kalıyorsa kökü olmayan ağaçta esen her yelde devrilebilir.İşte AK Parti'de fırtınalara boyun eğmeden geleceğe yürümeye devam edecektir.

-Gerek 12 yıllık tarihimiz gerek beslendiğimiz kadim hareket incelendiğinde ilmek ilmek işlenmiş bir hareketin, bir davanın varlığı görülecektir.

-AK Parti sırtını statükoya dayamış bir parti değildir. Dengeleri gözeterek fırsatları değerlendirerek değil, en baştan itibaren hakka inanarak bugünlere ulaşmış bir partidir.

-Tüm teşkilatımıza tekrar hatırlatmak istiyorum. Biz bu yola 'her ne olursa olsun ikdidar bizim olsun' anlayışıyla çıkmadık. 'Her yol mübah' demedik. 'Her yol meşrudur' demektir. Biz zafere giden yola inanmış bir kadroyuz. Menzile varmak allahın takdiridir.

-Kapatılan partilerin davasında silah bulamazsınız. Demokrasi dışı hareket, girişim bulamasınız. O davalarda bulabileceğiniz tek şey ısmarlamayla hazırlanmış gazete küpürledir. Bulamayacağımız tek şeyde hukuktur, adalettir.

  • Adaletsizliğe maruz kaldk. Eğitim hakkımız elimizden alındı. Kızlarımızın eğitim hakkını ellerinden aldılar.

-Halk, siyaset yapma hakkımıza kadar zorla gasbedildiğine şahit oldu. İşte bugün bu seviyelere o tahamülün neticesi olarak ulaştık.

-Bugüne kadar olduğu gibi sabırdan haktan halk ile yol arkadaşlığından vargeçmeyeceğiz.

-Sırtını statükoya dayayan kaybetmeye mahkumdur. Sırtını hakka dayayan ise herzaman kazanacaktır.

-Bizler AK Parti olarak her türlü acıyı yaşadık. Horlamaya, ötelemeye maruz kaldık. Zulme, baskıya, ötelemeye maruz kalan hareket, kadro sadece biz değildik. Bizle birlikte sessiz yığınlardı.

-Mısır'da ne diyorlardı 'demokrasi sandık değildir'. Sebebi İsrail. İsrail 2011 seçimleri öncesinde Fransa'da yapılan bir oturumda şu ifadeyi kullandı. 'Mısır'daki seçimde müslüman kardeşler seçimi kazansa da kazanamayacaklar çünkü demokrasi sandık değildir'

-Biz dünyaya demokrasi dersi verdik. Malum Gezi olaylarında milletim gereken dersi gerektiği gibi verdi.

-Mart seçimine ben değil biz diyerek devam edeceğiz. Bizim üzerimizden bizi birbirimize düşürenler karşısında her saniye dikkatli olacağız. On yıllar boyunca yaptığımız gibi hukuktan taviz vermeyeceğiiz.

-Diktatörlük türküleri söyleyenlere hep birlikte bu dersi vermek zorundayız.

-Bize son derece yakışıksız şekilde diktatör diyenlere hodri meydan diyorum.

-Mart'ta seçim var millet sandık başına gidecek. Kimin neyin peşinde olduğunu o gün millet gösterecek.

-Diktatör görmek istiyorsanız Mısır'a gidin.

-Hacıbektaş'ta bu ülkein başbakan yardımcısına bir kendini bilmez saldırıda bulunuyor.

Muhalefet partisinin vekilleri saldıraganın etrafında etten duvar örüyorlar. Okşuyorlar. ve ödüllendirilircesine tutuksuz yargılanmak üzerine serbest bırakıyorlar.

-Diktatrörün olduğu yerde kimse 'diktatör' kelimesini ağzına alamaz. Sallandırırlar Mısır'da olduğu gibi.

-TRT muhabirimiz gözaltında. orada kaç tane basın mensunu öldürüldü. Kimler öldürdü? diktörün görevlendirdikleri. Türkiyede kim böyle bir şeyden bahsedebilir? Dünyada uluslararası hukuka bak. Orada her şeyi açık ve net görürsün. Gidin bakın milli şefinize kimse diktatör diyebilmiş midir?

-Cumhuriyet halk partisinde büyük bir başkan boşluğu vardır.

CHP her kafadan bir sesin çıktığı boş bir parti haline geldi. Başbakan yardımcısına saldırı olacak kürsüye çıkacaksın bir özür bile dilemeyeceksin ve vekillerin onu okşayamaya başlayacak. Olacak şey mi bu?

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiFransaİsrailMısırRecep Tayyip ErdoğanTRT
Görüş Bildir