"Recep Tayyip Erdoğan'ın Yerinde Ben Olabilirdim"

 > 
38PAYLAŞIM
"Recep Tayyip Erdoğan'ın Yerinde Ben Olabilirdim"

CHP Milletvekili Muharrem İnce, "Beni dedem o gün imam hatipe yazdırsaydı, Tayyip Erdoğan'ın yerine bugün belki ben olabilirdim" dedi.

Almanya'nın Münih kentinde “Üç beş kişi" adlı bir sivil inisiyatifin düzenlediği “Halk Meydanı" etkinliğinde konuk olan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, burada yaptığı konuşmada, "İlk kez burada söylüyorum, Recep Tayip Erdoğan genç milletvekillerini komisyondaki oylamadan önce, o kaçak sarayda topluyor. Onlara talimat veriyor. Diyor ki genel kurula falan geldiğinde ret edeceksiniz."

Hotel zur Post adlı otelin toplantı salonunun tıklım tıklım dolu olduğu etkinliğin açılışını inisiyatifin sözcüsü Levent Ekiz yaptı. Ekiz, konuşmasında birlik çağrısı yaptı. Salonu dolduranların tek tek elini sıkan Muharrem İnce, büyük sempati topladı.

"KOMİSYON TAPELERİ YOK EDEMEZ"

Türkiye'deki son gelişmeleri anlatan Muharrem İnce, konuşmasının büyük bir bölümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili konuştu. Komisyonun 17 Aralık operasyonlarıyla ilgili tapeler ve diğer delilleri yok etme yetkisi olmadığını söyleyen İnce,

"Niye bir an önce bu tapeleri yok etmek istiyorlar? Bu bir suçluluk telaşıdır. Başbakan'ın oğluyla konuşmaları var. Oğlum diyor sıfırladın mı? diyor. Yedi dakikada zor anlatıyor derdini. Adamın ömrünü yedi o oğlu.

"HIRSIZLIĞIN FITRATINDA YAKALANMAK VARDIR"

Bunların abdestlerinden şüpheleri var. Hani bir fıtrat meselesidir gidiyor. Bu işin fıtratında var diyor. Hırsızlığın fıtratında da yakalanmak vardır. Bunu unutmayın, bütün hırsızlar bir gün yakalanırlar. Hiç merak etmeyin bu hesap bir gün görülecek.

"TÜRKİYE'DE MUHATAP KİM?"

Türkiye'de muhatap kim? Başbakan mı? Cumhurbaşkanı mı? belli değil. Bilmiyoruz. İlk kez burada söylüyorum, Recep Tayip Erdoğan genç milletvekillerini komisyondaki oylamadan önce, o kaçak sarayda topluyor. Onlara talimat veriyor. Diyor ki genel kurula falan geldiğinde ret edeceksiniz. Orası Cumhurbaşkanlığı sarayı mı? Yoksa AKP'nin grup toplantısını mı yapıyorsun? Ne yapıyorsun sen orada? Kaçak saray itibarmış. Bir sarayın büyüklüğü kadehlerinin bin lira olması, bin yüz elli odasının olması itibar değildir." dedi.

"GENEL BAŞKANIM VE PARTİM İÇİN ÇALIŞIRIM"

Muharrem İnce bir soru üzerine "Parti içerisinde herhangi bir sorun yok, eğer sorunlar varsa bir ailede olduğu gibi sadece aile içerisinde konuşulur halledilir. Şu an sayın Kılıçdaroğlu beni telefonla arasa, dese ki sana görev verdim, yarın Paris'e git durumu rapor et dese. Baş üstüne derim, emredersiniz derim. Kurultay orada kalmıştır, partimizin seçilmiş genel başkanı vardır. Ben partimizin ve genel başkanımızın başarı olması için elimden ne geliyorsa yaparım. Fazlasını da yaparım" dedi.

"RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN YERİNE BEN OLABİLİRDİM"

Çocukluğunda gittiği Kuran kursunda oldukça başarılı olduğunu söyleyen Muharrem İnce, "İmam dedeme demiş ki, bu çocuktan çok güzel hafız olur. Bunu imam hatipe yazdır. Beni dedem o gün imam hatipe yazdırsaydı, Tayyip Erdoğan'ın yerine bugün belki ben olabilirdim" dedi.

Cumhuriyet

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir