'Qüfür' İçin Sıkı Güvenlik Önlemi

 > -

'Qüfür' İçin Sıkı Güvenlik Önlemi

'Qüfür' İçin Sıkı Güvenlik Önlemi

28 Şubat sürecini mizahi dille anlatan 'Qüfür' filminin yönetmenlerinden Mustafa Delazy, açılan tüm davalara rağmen filmin gösterime gireceğini belirterek, filme tepkilerden dolayı bir olayın çıkmaması için güvenlik önlemleri altında yapılacağını açıkladı.

Aczimendi lideri Müslüm Gündüz ile Fadime Şahin arasındaki olayı mizahi bir dille anlatan 'Qüfür' filmi için Fadime Şahin’in ardından Müslüm Gündüz de ‘küçük düşürüldükleri’ iddiasıyla dava açarak vizyona girmesinin durdurulmasını istedi. Mahkeme yaptığı incelemede, filmin günümüzde kamuoyunun ilgisini çeken dönemine ilişkin olduğu belirtilerek, ‘Qüfür’ün kişilik haklarına saldırı nedeniyle gösterime girmesinin durdurulması isteminin yasal koşulları oluşmadığından reddine karar verdi.

Filmin aynı zamanda yapımcısı da oklan Mustafa Delazy, filmin 28 Şubat’ı anlattığı için bazı kesimlerin rahatsız olduğunu fakat kimsenin rahatsız olmasına gerek olmadığını söyledi. “Bütün davalara rağmen ‘Qüfür’ filmi gösterime girecek. Filme tepkilerden dolayı, olayların çıkmaması için özel güvenlikle önlemler alınacak” diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir