"PKK Köylerden Çocuk Topluyor"

-

"PKK Köylerden Çocuk Topluyor"

"PKK Köylerden Çocuk Topluyor"

Hakkâri'nin Şemdinli ilçesindeki operasyonlarda büyük kayıp veren PKK terör örgütü, kırsalda kendine yakın köylerde yaşayanlarla toplantılar yapıyor.

Örgütün, bu toplantılarda köylüleri, silahlanması yönünde tehdit ettiği de ortaya çıktı. Köydeki her aileden bir eleman isteyen PKK 'nın, çocuğunu kendi isteğiyle vermeyen ailelerden zorla alacağı tehdidinde bulunduğu belirtiliyor. Evlatlarını terör örgütüne vermek istemeyen bazı köylüler ise onları ya gizliyor ya da Şemdinli 'nin merkezine gönderiyor. Faaliyetlerini fark eden güvenlik güçlerinin mezra ve köyleri çembere alması üzerine de, teröristlerin köylüleri kendilerine kalkan yaptığı ifade ediliyor.

Şemdinli'deki operasyonlar halen devam ediyor. Operasyonların başlaması üzerinden yaklaşık iki hafta geçti. Bu süre zarfında çok sayıda zayiat veren PKK'lılar Yukarı Yiğitler, Aşağı Yiğitler mezraları ile Bağlar köyüne yaklaşarak köylülerin içine dağıldı. Teröristlerin sızmasının ardından da güvenlik güçleri bu mezra ve köyleri çember altına aldı. Ancak PKK'lılar kendilerine ateş açılmaması için köylüleri kendilerine siper ediyor. Teröristlerin, evlerin içerisinden de ateş açmaya devam ettiği belirtiliyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

HakkariTerör
Görüş Bildir