Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

"Parmağımı Şıklattığımda Bir Daha Lahmacun Yemeyeceksin" Rejimde Son Moda: Hipnoz Diyeti

292PAYLAŞIM

Evet yanlış duymadınız sevgili okuyanlar, artık kilo vermenin raconu böyle!

Kilo vermenin mideyle değil de beyinle alakalı olduğuna inananlardansanız, okumaya devam edin...

Hipnoz olma gereksinimi nasıl başlar?

Yapmak isteyip de yapamadığınız, değiştirmek isteyip de değiştiremediğiniz bir çok davranış kalıplarının altında negatif hipnozlarınız, değişimi engelleyen duygu durumlarınız vardır. Bu duygu durumları geçmişinizden itibaren bilinçaltınıza oturan kalıplardır.

Bu nedenle insanlar kilo verme konusunda kendilerini çaresiz hissetmeye başlarlar.

Çoğu kilolu insan, üzüldüğünde ya da kendini kötü hissettiğinde duygusal yeme gerçekleştirir. Ve yemeye başladıkları anda kendilerini durduramazlar ve tokluk hissetmezler. Buna ingilizce "binge eating" denir.

Bir de yemek yediğinin farkında olmama durumu var.

Çoğu insan film izlerken, muhabbet ederken, iş yaparken, ders çalışırken atıştırma adı altında çok yemek tüketir. Kültürümüzde karınları tok da olsa ikramı geri çevirmek ayıp sayıldığı için atıştırmalıklara hayır diyemez.

Bazı insanlar ise önce kendilerini çok sıkıp, sonra tamamen kendilerini yemeğe verirler.

Bu nedenle yağ depolarının kafası karışırken aynı zamanda vücut kıtlık bilincinde de yağ tutabiliyor.

Bu tür olaylar negatif hipnozlara neden oluyor.

Peki hipnozla bu durum nasıl çözümleniyor?

Hipnozla kilo verme çalışmalarındaki ilk amaç, yemekle kurulmuş duygusal bağı veya yemeye yüklenmiş yanlış anlamları çözmektir. Kilo verme inancını kaybetmiş birçok kişi hipnoz altında, kilo verme konusunda motive edilebiliyor.

Hal böyle olunca spor yapmak için de zihin "yeniden başlatılıyor".

Negatif hipnozlar silinip, yiyeceklerle beden arasındaki ilişki olması gereken düzeye getiriliyor. Bununla beraber yemekle olan duygusal bağ çözümlenir. Bu noktada da hipnoz spor aktiviteleri için motivasyon arttırıcı bir yöntem olarak kullanılıyor.

Ve akabinde mutlu bir son geliyor...

Hipnozla zayıflama seanslarında, kişinin sağlığı için kilolarından kurtulması gerekliliğine olan inancı artar. Hipnozla kilo verme programındaki bireyler kilo vermekten çok ideal kilosuna doğru bir yolculuğa adım atar. Bu yolculukta ideal kiloya ulaşmanın dışında kendi farkındalığını arttırmış ve kendiyle daha barışık biri haline geliyor.

ONEDİO YEMEK SUNAR!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir