‘Pantolonlu Kızlara Şehvet Duyduğu’ İddia Edilen Din Öğretmenine Soruşturma

 > 
136PAYLAŞIM

"Taytlı, pantolonlu kızların bacak arasına bakınca şehvet duyuyorum" dediği iddia edilen Prof. Dr. İbrahim Canan Anadolu Öğretmen Lisesi’ndeki bir Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni hakkında soruşturma başlatıldı.

Hürriyet’ten Gülseven Özkan’ın haberine göre; Eğitim-Sen, İstanbul Beykoz’daki bir lisede Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeninin sınıfta, “Ben pantolon, tayt giyen kızların bacak arasına bakınca şehvet duyuyorum” dediğini öne sürmüştü.

Konuyla ilgili Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ise, öğretmenin iddiaları reddettiğini anlatarak şöyle konuştu:

“Öğretmenin öne sürdüğü belirtilen sözleriyle ilgili soruşturma açıldı. Derste kılık kıyafetle, İslam’a göre giyinmeyle ilgili konuştuğunu söylüyor. Kadınların cinsel meta olarak görülmemesi gerektiğini anlattığını belirtiyor. Burada bir provokasyon olabilir, hepsini araştırıyoruz.”

Ne olmuştu?

Söz konusu öğretmen, bir sınıfta “Ben tayt-pantolon giyen kızların bacak arasına bakınca şehvet duyuyorum” dedi. Öğretmen, bu sözün devamında sınıfta pantolon giyen bir kız öğrencisini ayağa kaldırdı. Ardından bir başka erkek öğrenciyi kaldırdı. Öğretmen, bu defa erkek öğrencisine, “Sen ne hissediyorsun” diye sordu. Erkek öğrenci, “Ben de” yanıtını verdi. Erkek öğrencinin yanıtı üzerine öğretmen, “Benim için olay bitmiştir” ifadesini kullandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir