"Oyuncuları GPS Cihazı Takıp Takip Edemeyiz"

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

"Oyuncuları GPS Cihazı Takıp Takip Edemeyiz"

"Oyuncuları GPS Cihazı Takıp Takip Edemeyiz"

Beşiktaş Futbol Direktörü Önder Özen, BJK TV'de önemli açıklamalarda bulundu.

CV doldurarak gelmediğini, Beşiktaş’ın kendisini tercih ettiğini belirten Özen, 18 ay sonunda başarısız olduğu takdirde gereğini yapacağını söyledi. Kadroyu tamamen başarılı oyunculardan oluşturmanın zamanla gerçekleşebileceğini söyleyen Özen, bu konuda umutlu olduğunu belirtti.

İşte o açıklamalardan satır başları…

“Hagi ve Alex tipindeki 10 numaralar çok değerli oyuncular. Aynı şekilde Delgado, Quaresma da Beşiktaş’a gelmeden çok önemli futbolculardı. Önemli olan bu oyunculara sahip olmaktan çok, onları parlatabilecek organizasyonu kurabilmektir.”

“Ben futbolcularla yaptığım toplantıda özel hayatlarının beni ilgilendirmediğini, ancak antrenman zamanlamasına uygun davranmaları gerektiğini söyledim. Bazıları uydu, bazıları uymadı. Onlar da cezasını gördüler. Oyuncuları GPS cihazı takıp takip edemeyiz ancak genç oyuncuları dışarı çıkması muhtemel zamanlarda görüntülü ararım. Bunu yapmak çok saygın bir davranış olmayabilir ama ben bunu yaptım takımın iyiliği için.”

“Almeida ve Fernandes’in yerine gelecek isimler umarım onların yokluğunu aratmayacaktır. Almeida’nın sözleşmesi bitti, yenilemek de şu an A planımız değildir. Bir ara başkanımız da demişti keşke satsaydık diye. Ben de diyorum, keşke zamanında Almeida’yı satsaydık. Başkanımızın söylediği almamız gereken 5 oyuncu için ayrılan 11 milyon euro yeterlidir. Zaten birini aldık, Cenk Tosun. Üç yabancı ve bir yerli daha alacağız”

“Keşke istifa etseydim diye düşündüğüm anlar oldu. Her işte insanın başına gelir bu, ortamın muhasabesi yapılır, benim de böyle anlarım oldu. Dört pozisyon için dört ayrı planımız bellidir. Başkan da transferin bizzat içindedir. Zaten bu çalışmalarda olmak da zorundadır. Yani başkanın transferde olması benim yetkilerimin kısıtlanması manasına gelmez”

“Ömer Şişmanoğlu, benim kafamda hep yedekten gelerek gol atacak tipteydi. Yani hamle oyuncusu olarak düşünmüştüm. Mustafa Pektemek değerli bir oyuncu. Daha fazla şans verilebilirdi. Belki her zaman golü atamaz ama mücadelesini eder. Kerim Frei’ın yetenekleri bellidir. Kıpır kıpır ve çabuk olduğu için özeldir ama çok topla oynadığı için de çok şans bulamadı. Önümüzdeki sezon daha fazla şans verilebilir. Pedro Franco’nun şanssızlığı sezon başında kemikleşen bir ilk 11 olmasıydı. Bu noktada Slaven Bilic’e saygı duyulması gerekli. Bilic çok sevdiğim bir dostum ama her zaman aynı görüşte olamayız. Ancak daha çok rotasyon yapabilirdik diye düşünüyorum”

“Oynamayan oyuncularımız daha çok sakatlandı. Çoğunluğu kas sakatlıklarıydı. Ama Cenk, İsmail ve Mustafa oynamasa da her zaman beşinci viteste çalıştılar. Bu oyuncular idman kalitesini hiç düşürmedi”

“İbrahim Toraman’ın kavgası olduğu an ben yurt dışındaydım. Kendisini arayıp arkadaşlarını toplayıp olayın kapanmasını söylemesini istedim. Basına sızarsa onu bulur kovarım dedim. O da tamam dedi ve kapattım. Aldığım bilgiler olayın istediğim gibi kapatıldığı yönündeydi. Ahmet Kavalcı merak etme olay tatlıya bağlandı dedi. Ancak Bilic olayın sürdüğünü ve bu oyuncuları idmanda istemediğini söyledi. Oyuncular da uzaklaştırıldı ve rapor tutuldu. Sonra da süresiz kadro dışı kararı çıktı”

“Dany ile ilgili bir çok kişi beni öncesinden uyarmıştı. Transfer sonrası da bana olan bakışlar değişti. Bu transferle de ilgili tüm sorumluluğu üstüme aldım, alıyorum ve alacağım da.”

“Belki ileride kitap yazabilirim. Her gün bu yüzden notlar alıyorum. Hayatımda görmediğim şeyleri gördüm"

“Guti, Simao, Fernandes, Almeida, Quaresma gibi oyuncular beraber oynadı ama beşinci olduk. İyi kadro her şeyi çözmüyor demek ki. Stat da tek başına yeterli olmaz. Her şey bir arada olmalı. Biz yanyana gelmekte sorunlar yaşayan bir kulübüz. Birlik olup omuz vermede problemlerimiz var.”

“Kimse Diego'ya hayır demez. Ancak belli bir transfer bütçemiz var. İstedikleri bizim verdiğimizin 2, 2.5 katı. Onun istediklerini Batı Avrupa’da kimse vermez. Biz şu anda isteklerini karşılayamayız.”

Gökhan Töre konusunda, hastanede gördüğüm tablo gerçekten şaşırtıcıydı. 12-13 tane çeşitli kulüplerden oyuncular vardı. Sonra olayı muhattaplarından dinledik. Kimse bana dışarı çıkalım mı diye sormaz, tabii ki ben de izin vermedim böyle olunca. Kötü bir olaydı. İlk aklıma gelen hayati tehlikelerinin olup olmadığıydı.”

“Rakiplerimiz Fenerbahçe ve Galatasaray’ın önüne geçebilmek için beraberlikleri kafi görmeden, derbilerin kazanılmasının gerektiğine inanmak, ümidi kaybetmemek, onlar kadar kaliteli kadro kurmamız gerekir. Ben her konuda ümitliyim.”

“Biz o rüzgarla seyircisiz oynayamadık. Haftalarca betona karşı top oynadık. Fenerbahçe 15 yıllık bir yönetim kurulu. Antrenörleri 17-18 yıldır bizim liglerimizde çalışıyor. Oyuncuları milli takımda, camia olarak komple deneyimliler. Bizler deneyimi eksik olarak bir grubuz. Hocanın futbol deneyimi çok yüksek ama Türkiye’de ilk sezonumuz”

“Bu takım ikinci sırada kaldı. Bunun sorumlusu Önder Özen derlerse yürür giderim. Kendime şuradan puan verebilirim. Dikilitaş ile bir protokol yaptık. 6 arkadaşımız daha orada olacak, transferlerle 3. lige çıkma fırsatı doğacaktır. Ali Nabi’yi Belçika’ya gitti, orada araştırmaları yaptı. Orada 2 tane kulüp tespit etti, ikisiyle imza aşamasına geldik. 500 bin Euro maliyeti. Feeder club olarak hayalim bu. Gönüllü scoutlar ile bir araya geldim. Teknik anlamda onlara nasıl scout yapılır, raporlar nasıl yazılır anlattım. Ramon Motta gibi bir oyuncuyu 70 bin Euro maaşla kimseye sormadan ve ciddi bir sorumluluk alarak kazandırdım. Uçuyor demiyorum ama bir çözümdü.”

“Demba Ba müslüman ve Chelsea’nin bir oyuncusu. Newcastle’da çok iyi bir performans gösterdi. İstanbul’a şuan neden geldi bilmiyorum.

AMK

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AntrenmanArda TuranBelçikaBeşiktaş Jimnastik KulübüBilicChelseaDiegoFenerbahçeFenerbahçe Spor KulübüGökhan TöreİstanbulKitapManuel FernandesQuaresmaTercihfutbololaytransfer
Görüş Bildir