Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Ortamlarda Ağzımı Bıçak Açmıyor' Diyenlere Sosyalliği İliklerinize Kadar Yaşatacak Öneriler

-
Abone ol

"Arkadaş ortamında konuşacak bir şey bulamıyorum. Öyle dümdüz duvarları izliyorum." diyenleri içeriğimize seri bir şekilde alıyoruz. Hadi bakalım!

Her şeyi kendine yatırım gibi gör ve monotonluğundan vazgeç.

Sıkıcı biri ile takılmayı sen de istemezsin. Bazen öyle saatlerce durmayı da seçmenin keyfi başka ama kendine bir şeyler katmadığın sürece ortamlarda konuşacak bir şey yakalamaya çalışan kişi olarak görüneceksin ve takdir edersin ki bu çok itici bir tavır...

Boş zamanlarında sosyal medyada gezersen konuşacak bir şeyin tabii ki kalmaz.

Sosyal medyadan da konuşulacak çok şey çıkıyor elbette ama sen anladın bizim demek istediğimizi...

Kendine bir ilgi alanı bul ve ona yoğunlaş. Boş geldim boş gidiyorum diye düşünme.

Hobisiz insanlar, okuldan eve ya da işten eve git gel yapmaktan sıkıcı ve monoton bir hayata sahip oluyor. Bu nedenle üşengeçlikten sıyrıl ve kendine bir hobi edin. Lütfen! ^^

Vizyona giren filmleri incele hatta onlara arkadaşlarınla beraber gitmeyi teklif et.

Beğendiğin filmleri beraber izleyebileceğiniz film geceleri organize de edebilirsin. Hatta eski ve kült serileri tekrar izleyebilirsiniz. (Yüzüklerin Efendisi gibi.)

Yeni müzikler keşfet, güzel müzik dinleyen insanları herkes çok sever. Ehi.

Boşuna dememişler "Müzik ruhun gıdasıdır." diye. Bunun bilincinde olarak dinlediğin müzikleri arkadaşlarınla paylaş hatta onlarla beraber konserlere git. Konser çıkışında hem elinizde tatlı anılar hem de konuşacak bir sürü şey olacak.

Sadece kendini anlatmak için çabalama, karşındakini dinlemeyi de öğren. Bencil olma annem.

Bir ortamda sürekli kendini anlatan, diğer insanlara konuşma fırsatı vermeyen kişiler genellikle itici biri olarak görülür. Bu nedenle, karşındakini tanımaya olanak tanı. Bu şekilde zaten konu konuyu açacak.

Bir alanda uzmanlaştıktan sonra o alana ilgi duyan kişilerle tanışmaya başla.

Bir spor olabilir çok ufak bir kurs olabilir ama ilgi alanları ortak kişilerin sosyalleşmesi ve bir şeyleri paylaşması her zaman çok daha kolay olur.

Her gün gündemi takip et, mağaradan yeni çıkmış gibi hayattan bir haber yaşama.

Günde bir iki defa haber sitelerini dolaş ve gündem ile ilgili bilgi sahibi ol ki, elinde bu konu hakkında arkadaşlarınla konuşabileceğin bir şeyler olsun.

Kendine daha çok vakit ayır ki, nelerden konuşmayı sevdiğini keşfetmeye başla.

Kendinle daha fazla vakit geçirmeye çalış. Neleri sevdiğini ve nasıl arkadaş ortamlarında bulunmak istediğini de bu şekilde öğrenebileceksin. Bu sayede hem olmak istediğin ekiple olacak hem de muhabbetinle insanların neşesini yerine getireceksin.

Boş muhabbet etmenin yeri ayrı ama "al şunu ortamlarda kullanırsın" tadında bilgilerden de haberin olsun.

Biliyoruz ki, boş muhabbet keyifli olabiliyor fakat ilginç bilgileri herkes çok sever. Sen yine de laps diye konuya girme ama kafandaki bilgilere uygun bir muhabbet dönerse saniyesinde ortamın enteline dönüşebilirsin.

Her şeyin temeli kendini tanımaktan ve kendini geliştirmekten geçiyor güzel arkadaşım.

Hadi şimdi git ve ortamların her zaman davet edileni ol. Güç seninle olsun!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
vollkyy

kendi adıma ben her konuda bir fikir beyan edenlerdense rahatlıkla ''bilmiyorum'' diyebilenlere hayranım

Görüş Bildir