Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

"Onu Sevmeye Mecbur muyuz" Diyenlere Verilecek 10 Cevap

 > 
22bPAYLAŞIM

Her 10 Kasım'da olduğu gibi bu 10 Kasım'da da 1 dakikalık saygı duruşuna takılanlar, Anıtkabir ziyaretlerini küçümseyenler, ağlayanları numara yapmakla suçlayanlar ve "başıma bir şey gelmeyecekse sevmiyorumcular" kendini gösterdi. Akit gazetesi internet sitesi ile Kadir Mısıroğlu'nun ortak hareketine karşı yapmanız gerekenleri düşünmeye gayret ettik.

10 Kasım saat 09.05, Akit gazetesi internet sitesi...

Bugün, yani 10 Kasım'da Akit gazetesi internet sitesine Kadir Mısıroğlu'nun ağzından Atatürk için sorulan "Onu sevmeye mecbur muyuz?" sorusunu tam 09.05'te manşet yaptı. Okuyucular haber başlığına tıkladığında Kadir Mısıroğlu'na ait bir video ile karşılaştılar. İşte Kadir Mısıroğlu'nun ve Akit'in ortaklaşa imza attığı bu soruya karşılık verilebilecek cevaplar hazırlamaya çalıştık.

1. Değilsiniz tabii ki ama kendin adına her şeye saygı beklerken en azından saygı göstermek zorundasın.

2. Sevmemek demek hakaret etmen, aşağılaman gerektiği anlamına gelmiyor.

3. Senin kıymet verdiğin kişilere "onu sevmeye mecbur muyuz?" dendiğinde bunu diyenlere "işte o kafirler" diye manşet atmaman gerekiyor.

4. Teröristleri "emperyalizm ile savaşıyor" diye yuttururken, yedi düvel ile savaşıp kazanmış Atatürk'e biraz olsun saygı göstermen gerekiyor.

5. Günümüzde birilerinin "Allah'ın sıfatlarına sahip olduğu" iddia edilirken ses çıkarman gerekiyor.

6. Başkasının kutsalına saygı göstermen, her gün yeni bir kitleyi hedef göstermemen gerekiyor.

7. Bu soruyu, onun temelini attığı cumhuriyet sayesinde sorabildiğini düşünmen gerekiyor.

8. 14 yaşında çocuğu taciz etmiş birini can siparane savunurken, ülkesi için savaşmış birini eleştirmen garip kaçıyor.

9. Savarona'ya laf ederken, bugün yapılan milyarlık saraylar için milletin malı lafını kullanmaman gerekiyor. Savarona da milletin malıydı bu açıdan.

10. Bu soruyu sormadan önce seni kim mecbur tutuyor sorman gerekiyor. Senin sevmeme tanımında ve algında bir sorunun olduğunu görmen gerekiyor.

Ama biz kime laf anlatıyoruz ki?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sehmuzinan

bir kişi seni tek başına kurtarsa(milli mücadele döneminde atalarımızda vardı) ona bir can borcun olur ancak o ben senin canını kurtardım, ben senin mahremine karışacam diyemez. dese öldürmekten daha beterdir. anlayana. işte 1444 yılıdır hükmeden dinimiz bizim mahremimizdir. canımızla beraber diimizin de korunmasını isitoruz. anlayana.

sehmuzinan

mecbur değilim kemalistler, sevmiyorumda ahirette görüşürüz o zaman hanyayı konyayı görürüz. hakarette etymiyorum. uzun uzun yazdım. ama 1000 karakterden fazla olduğu için onaylanmadı. kim benim kalbimin muhabbetine karışabilir.

yuksel-alpay-bacak

ehm ehm ehm 1.si ve 2.si hariç full boş ama doru diyonuz küfür etmiyek sevmiyosakda sizin ananıza küfür etseler ananızın yanında hoşunuza gidermi gitmez atatürkde öyle sevenler var sevenlere ayıp olmasın diye küfür etmeyin

zelhavgf

Sevmiyoruz sevmeyeceğiz sevmek zorunda da değiliz ayrıca bizden atanıza saygı bekliyorsanız sizde bizim görüşümüze saygı duyacaksınız

umut-arik4

ATATÜRK OLMASAYDI O FEDAKARLIKLARI YAPMASAYDI ŞİMDİ GAVURUN KÖPEĞİYDİNİZ YALANMI GİDİN ŞİMDİ ÖCALANIN KUCAĞINA DEVLET DÜŞMANLARI

ertan-emre-narin

Zorunda değilsin ama saygı duymak mutlaka zorundasın! O sevmediğin adam vatanını kurtarmış.Yeni bir ülke kurmuş ve kalkındırmış bir adamdır o olmasaydı sen suan ya fransızın ya ingilizin yada gavurun elinde olurdun.İnşallah Ahirette Atatürk ile karşılaşırsın ve sana doğruları öğretirler...Eğer bana surada onu neden sevmediğini MANTIKLI bir şekilde açıklarsan (Ki yapamıyacağın için) kararına saygılı duyacağım. Siz anca internetten gördüğünüz yalan haberlerle ülkenizi kurtaran adamı sevmeyin. O ZAMAN GİDİN BAŞKA ÜLKEYE NİYE BURADA DURUYONUZ?

yusuf-cemal-bayram

onu sevmeye mecbur değilsin ama saygı göstermeye mecbursun. Neyini sevmiyosun Atatürk'ün ? adamsan söylersin ibne

ali-ozay1

kusura bakma ama ataya kufur etmenizde hakınız yok o olmasaydı belki sen yokdun ninene tecavüz etmitşi belki düşmanlar türklük diye birşey yoktu

ali-durmus1

bu dinciler bu yalanları nasıl uyduruyorlar . neden vahdettin kurtaramadı vatanı da şngilizlerin gemisi ile kaçtı

yusuf-cemal-bayram

ingilizlerin gemisine falan binip kaçmadı öyle bişey yok uydurma

sehmuzinan

vahdetin kaçsaydı senin topkapı sarayındaki paha biçilmez altınları mücevheratları bırkamazdı yalan söyleyen tarih ve dine karşı olan ve dinci diyen insanlar utansın. o dinci ise demekki sende dinci değilsin yani dinsizsin

Görüş Bildir