"Onu Sevmeye Mecbur muyuz" Diyenlere Verilecek 10 Cevap

 > -

Her 10 Kasım'da olduğu gibi bu 10 Kasım'da da 1 dakikalık saygı duruşuna takılanlar, Anıtkabir ziyaretlerini küçümseyenler, ağlayanları numara yapmakla suçlayanlar ve "başıma bir şey gelmeyecekse sevmiyorumcular" kendini gösterdi. Akit gazetesi internet sitesi ile Kadir Mısıroğlu'nun ortak hareketine karşı yapmanız gerekenleri düşünmeye gayret ettik.

10 Kasım saat 09.05, Akit gazetesi internet sitesi...

Bugün, yani 10 Kasım'da Akit gazetesi internet sitesine Kadir Mısıroğlu'nun ağzından Atatürk için sorulan "Onu sevmeye mecbur muyuz?" sorusunu tam 09.05'te manşet yaptı. Okuyucular haber başlığına tıkladığında Kadir Mısıroğlu'na ait bir video ile karşılaştılar. İşte Kadir Mısıroğlu'nun ve Akit'in ortaklaşa imza attığı bu soruya karşılık verilebilecek cevaplar hazırlamaya çalıştık.

1. Değilsiniz tabii ki ama kendin adına her şeye saygı beklerken en azından saygı göstermek zorundasın.

2. Sevmemek demek hakaret etmen, aşağılaman gerektiği anlamına gelmiyor.

3. Senin kıymet verdiğin kişilere "onu sevmeye mecbur muyuz?" dendiğinde bunu diyenlere "işte o kafirler" diye manşet atmaman gerekiyor.

4. Teröristleri "emperyalizm ile savaşıyor" diye yuttururken, yedi düvel ile savaşıp kazanmış Atatürk'e biraz olsun saygı göstermen gerekiyor.

5. Günümüzde birilerinin "Allah'ın sıfatlarına sahip olduğu" iddia edilirken ses çıkarman gerekiyor.

6. Başkasının kutsalına saygı göstermen, her gün yeni bir kitleyi hedef göstermemen gerekiyor.

7. Bu soruyu, onun temelini attığı cumhuriyet sayesinde sorabildiğini düşünmen gerekiyor.

8. 14 yaşında çocuğu taciz etmiş birini can siparane savunurken, ülkesi için savaşmış birini eleştirmen garip kaçıyor.

9. Savarona'ya laf ederken, bugün yapılan milyarlık saraylar için milletin malı lafını kullanmaman gerekiyor. Savarona da milletin malıydı bu açıdan.

10. Bu soruyu sormadan önce seni kim mecbur tutuyor sorman gerekiyor. Senin sevmeme tanımında ve algında bir sorunun olduğunu görmen gerekiyor.

Ama biz kime laf anlatıyoruz ki?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zelhavgf

Sevmiyoruz sevmeyeceğiz sevmek zorunda da değiliz ayrıca bizden atanıza saygı bekliyorsanız sizde bizim görüşümüze saygı duyacaksınız

umut-arik4

ATATÜRK OLMASAYDI O FEDAKARLIKLARI YAPMASAYDI ŞİMDİ GAVURUN KÖPEĞİYDİNİZ YALANMI GİDİN ŞİMDİ ÖCALANIN KUCAĞINA DEVLET DÜŞMANLARI

ertan-emre-narin

Zorunda değilsin ama saygı duymak mutlaka zorundasın! O sevmediğin adam vatanını kurtarmış.Yeni bir ülke kurmuş ve kalkındırmış bir adamdır o olmasaydı sen suan ya fransızın ya ingilizin yada gavurun elinde olurdun.İnşallah Ahirette Atatürk ile karşılaşırsın ve sana doğruları öğretirler...Eğer bana surada onu neden sevmediğini MANTIKLI bir şekilde açıklarsan (Ki yapamıyacağın için) kararına saygılı duyacağım. Siz anca internetten gördüğünüz yalan haberlerle ülkenizi kurtaran adamı sevmeyin. O ZAMAN GİDİN BAŞKA ÜLKEYE NİYE BURADA DURUYONUZ?

yusuf-cemal-bayram

onu sevmeye mecbur değilsin ama saygı göstermeye mecbursun. Neyini sevmiyosun Atatürk'ün ? adamsan söylersin ibne

ali-durmus1

bu dinciler bu yalanları nasıl uyduruyorlar . neden vahdettin kurtaramadı vatanı da şngilizlerin gemisi ile kaçtı

yusuf-cemal-bayram

ingilizlerin gemisine falan binip kaçmadı öyle bişey yok uydurma

asyaejderha

Yorumlarini sadece savasa liderlik yapmasiyla bakanlar var. Evet savasta mehmetciklerimizin cesareti ve azimiyle kazandik. Ama savasla bitmiyor. Atatürk yeni bir devlet kurdu ve bagimsiz ve ozgur olmamizi sagladi. Bizim icin en iyisi icin gecesini gunduzune katti. Ogrencilere matematikte yardimci olsun diye kokeni turkceye dayanan ucgen, dortgen vs. Isimlerini koydu. Herkes yazmayi ogrenebilsin diye 29 harflik latin alfabesini getirdi. Vb. Bir cok sey yapti. Simdi Ataturku sevmeyelimde ne yapalim.

dr.kingschultz

MECBURSUNUZ!!!!!

maivedeniz

yoo

dr.kingschultz

o zaman sieee..!

lafontaaa

mecbursun len denyo.. aldigin nefesi ona borclusun..

Başlıklar

manşet
Görüş Bildir