'Onların Adı Ak, Bizim Alnımız Ak'

35PAYLAŞIM

'Onların Adı Ak, Bizim Alnımız Ak'

'Onların Adı Ak, Bizim Alnımız Ak'

TEKİRDAĞ'ın Malkara ilçesine gelen CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce, “Yolda gelirken bir kaç tane afiş gördüm. Ampulün yanına yazmışlar, başı dikmiş. Doğru, başı dik. Boğazına kadar pisliğe batmışlar. Boğazına kadar pisliğe batan başı dik durur. Onların adı Ak bizim alnımız ak” dedi.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, partisinin İktidara Yürüyüş Merkezi'nin açılışına katılmak üzere Tekirdağ’ın Malkara İlçesi’ne geldi. İnce, merkezin açılışında yaptığı konuşmada, her şeyin ortada olduğunu ve milletin parasının çalındığını öne sürerek, “Bu net, belli bu. Ama bunlar yüzsüz olduğu için hala utanmadan sıkılmadan meydanlarda geziyorlar. Türkiye de hırsızlık var yolsuzluk var. Çalmışsınız bu milletin parasını, o diyor ki, ‘Kuran’ diyor, ‘ayet’ diyor, ‘hadis’ diyor, ‘başörtüsü’ diyor. Ya Recep Erdoğan, Müslümanlığı senden öğrenecek değiliz. Ayetleri senden öğrenecek değiliz. Sen çaldın mı? Buna cevap ver. Buna cevap veremiyor” dedi.

“EY SUCUK MÜDÜRÜ, MEMLEKETİ NE HALE GETİRDİN”

Muharrem İnce, “MHP ye ‘Yavru muhalefet’ diyor. CHP’ye ‘Cibilliyetsiz’ diyor. Genel başkanımıza ‘ana muhalefetin genel müdürü’ diyor. Bizim genel başkanımız SSK’da genel müdürlük yaptı. Utanılacak bir durum değil ki gurur duyuyoruz. Bu Recep Erdoğan da sucuk fabrikasında muhasebeciydi. Müdür falan olamadı. Muhasebeci olduğu sucuk fabrikası da battı. İflas etti. Ona ben şimdi Malkara’dan sesleniyorum, Ey sucuk müdürü, memleketi ne hale getirdin” diye konuştu.

“İNSANIN HIRSIZ EVLADI OLACAĞINA HİÇ OLMASIN”

İnce, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için söylediklerini de eleştirerek, şunları söyledi:

“Sayın MHP’nin genel başkanı Bahçeli’yle dalga geçiyor. Diyor ki, ‘Çoluk çocuğu yok, anlamaz o’ diyor. Bakın bunlar siyasetin konusu değil aile konuları bunlar. Bir insan hayatı boyunca bekar kalabilir. Evlenir, çocuğu olmaz. Evlenir çocuğu olur çocuğunu kaybeder. Çocuksuz kalabilir. Bunların hepsi başımıza gelebilir. Siyasette bunlar konuşulmaz. Onu aşağılamak için bunlar yapılmaz. O zaman ben şöyle derim, bir insanın hırsız evladı olacağına hiç olmasın.”

“SIKI TUTUN SINIRLARI, YAKINDA KAÇACAK”

Muharrem İnce, sözlerini şöyle tamamladı:

“Mustafa Kemal Atatürk’e ve İsmet İnönü’ye ‘iki sarhoş, iki ayyaş’ diyen şehitlerimize ‘kelle’ diyen, katile ‘sayın’ diyen bu Recep Erdoğan’ı bu memleketin başından kovamazsak Atatürk’ten helallik almamış oluruz. Bunu kovmamız lazım bu memleketin başından. Bugün Tekirdağ’dayım akşama Edirne’deyim. Buraları sınıra yakın yerler. Sıkı tutun sınırları, yakında kaçacak. Buralarda görürseniz, bir gece vakti hemen yakalayın. Sınırları sıkı tutun. Kaçacak başka çaresi yok çünkü.”

İnce ve partililer daha sonra İktidara Yürüyüş Merkezi'nin açılış kurdelesini kesti.

Murat YAYIN/ MALKARA(Tekirdağ),(DHA)

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir