Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

"Önemli Olan Parayı Doğru Kullanmak"

 > -

"Önemli Olan Parayı Doğru Kullanmak"

"Önemli Olan Parayı Doğru Kullanmak"

Sarı kırmızılıların olağanüstü seçimli genel kurulunda başkan seçilebilmek adına Duygun Yarsuvat ile yarışa giren Alp Yalman, kulübün gündemini değerlendirdi.

Galatasaray 'ın başkan adaylarından Alp Yalman , TRTSpor 'da yayınlanan Yüz Yüze programının canlı yayınına katılarak projelerini anlattı ve kendisine yöneltilen sorulara yanıt verdi.

"Neyi nasıl yapacağımızı tahmin ederek ve hesaplayarak geldik"

Yalman , merak edilenlere açıklık getirdiği sırada şu ifadeleri kullandı:

"Bu bir mücadele değil, hizmet takdiridir. Galatasaray 'da adet olan budur. Galatasaray verilecek olan hizmete, samimiyete bakar ve ona göre kararını verir. Kavga söz konusu değil. Ben başkanken Duygun Yarsuvat divan başkanıydı. Boş kalmasın diye değil, Galatasaray 'ın içinde olduğu problemlerin çapı ve derinliği bildiğimiz şeyler. Arkadaşlarım ile Galatasaray 'dan başka bir şey konuşmuyoruz, bize yabancı değil bu sorunlar. Neler yapılması gerektiğini çok arkadaşım ile konuştum. Kaos olmadan, onun için oraya geldiğimizde neyi nasıl yapacağımızı tahmin ederek ve hesaplayarak geldik."

"Oyuncu göndermeden onların yerine yenilerini koymak aklı başında bir iş gibi gelmiyor"

" Galatasaray 'ın bugün kadrosu 40 küsür futbolcu. Bunların bir kısmı kadro haricinde. Bir takım ya acelecilikten ya da başka bir nedenden optimum faydayı temin edecek kadroyu kurmuş değiller. O kadronun içinde yüzde yüz iyi oyuncular da var. Onları nasıl bir takım haline getireceğini, mevcut hoca ile oturup konuşacağız. Ben tanışmadım onunla ama biliyorum. Söylemlerini dinledim. Gayet aklı başında bir insana benziyor. Ne yapmak istediğini, takıma nasıl baktığını, ihtiyaçlarının ne olduğunu ve bu ihtiyaçları hangi şartlarda yerine getirebileceğimizi konuşacağız. Galatasaray 'da mali durum ortadayken, oyuncu göndermeden onların yerine yenilerini koymak aklı başında bir iş gibi gelmiyor."

"Altyapı imalathanenin önemli parçası olmalı"

"Ben Galatasaray 'da 73 senesinde göreve başladığımda ilk görevim gençlik sorumluluğuydu. O genç takım, Türkiye Şampiyonası'nda finali oynadı. O takımdan Galatasaray 'ın asıl kadrosuna Cüneyt, Şükrü, Turgay gibi çok kıymetli oyuncular geldi. Galatasaray 'ın altyapısı imalathanesinin önemli parçası olmalı."

"Bir şey yapılacaksa onun en iyisiniGalatasaray'a uygun şekilde buluruz"

"Bana makul ve işini bilen bir insan izlenimini bırakıyor Prandelli . Ondan sonra kararımızı vereceğiz. Eldeki malzemeyi yoğurup hazırlayıp futbol taktiğini uygulayan bir futbol düşünürü olmak gerek. Ben Mustafa Denizli 'yi ağzıma hiç almadım. Adetim de değildir. Eğer bir şey yapılacaksa onun en iyisini Galatasaray 'a uygun şekilde buluruz."

"Galatasaray'ın normal şartlarda Sneijder gibi bir oyuncuyu göndereceğini zannetmiyorum"

" Sneijder 'in gitmesi için bir neden mi var? Onun mukavelesi devam ediyor. Galatasaray 'ın normal şartlarda Sneijder gibi bir oyuncuyu göndereceğini zannetmiyorum. Onun gidip gitmek istediğini ise bilmiyorum. Böyle bir şey söz konusu olmamalı."

"Pahalı düşünmek iyi düşünmek demek değildir"

"Kulüplerin gelir seviyeleri eskiler ile kıyas edemeyecek şekilde fazla. Önemli olan parayı doğru kullanıyor olmak. Pahalı oyuncu almak iyi oyuncu almak değil. Pahalı düşünmek iyi düşünmek demek değildir. Ayağını yorganına göre uzatmalı. Galatasaray veya başka bir kulüp mali sıkıntıya giriyorsa onun altındaki gerçek bu."

"Takımlar birbirine dostluk eli uzatmazsa problemler konusunda çare bulunamaz"

"Spor müsabakalarının olduğu yerde rekabet var, ama rekabet husumet değil. bütün takımlar birbirine dostluk eli uzatmazsa müşterek problemler konusunda çare bulunamaz. Bunlardan birisi Passolig. Tribünlere seyirci gelmiyor, neden? Bu husumet ortamı neticesinde doğan anarşi yüzünden. Hangi takımın seyircisi rakip takımın stadına gittiğinde dayak yer miyim diye düşünür. Kulüplerin önce birbirine yardım elini uzatması gerekiyor."

"Ülkemizde dostluğa ihtiyacımız var"

"Hiçkimse bir dehşet ortamında olmak istemez. Bu demek değildir ki bana eğer o görev tevdi edilirse, Galatasaray 'ın kılını kimseye ellettiririm. Buna kimse cesaret edemez. Galatasaray 'ın menfaatlerini her şeyin üzerinde tutarım. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Galatasaray 'a ne madden ne manen kimse dil uzatamaz halel getiremez. Bizim için en önemlisi Galatasaray duruşu, Galatasaray kardeşliğidir. Onlarda aynı düşüncede olacaktık. O yüzden birbirimize zarar vermemek, rekabeti yürütmektir. Dostluk her zaman kuvvettir. Ülkemizde böyle bir dostluğa ihtiyacımız var."

"İnsanlar maça alıştıkları için gidiyorlar"

"PassoLig, E-Bilet maça gitmeyi zor bir hale getiriyor. İnsanlar maça alıştıkları için gidiyorlar. O alışkanlıklarını bırakırlarsa, televizyondan seyretmeye alışırlarsa seyirci bulmakta daha da zorlanacaklar."

"Kaptan Sabri'ye, Eboue'ye yapılan muamelenin bir değişiğinin yapılması lazım"

"Raporları görmem lazım. Neden böyle bir şeye karar verildiğini görmem lazım, ancak burada başka bir şey var. Eboue ile Sabri aynı değil. Sabri altyapıdan yetişmiş. Sabri kalabilir hatta başka takıma da gidebilir, ama kaldığı müddetçe o oyuncunun Galatasaray camiası içindeki haysiyeti rencide edilemez. Galatasaray 'a layık değilse gönderilir. Kaptan Sabri 'ye, Eboue 'ye yapılan muamelenin bir değişiğinin yapılması lazım. Galatasaray forması ağırdır. Doğru taşıyor olması lazım. Yabancıların Galatasaray lı olmasını beklemiyorum, ama düzgün profesyoneller olması gerek."

Spor365

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Arda TuranDenizliGalatasaray Spor KulübüPassoligWesley Sneijderfutbol
Görüş Bildir