Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Onedio Testleri Çok Kolay' Diyenlere Hodri Meydan! Bu Testte Hayatta Kalmak Çok Zor!

 > 
5.2bPAYLAŞIM

İş seyahati için bindiğin uçak, çetin kış şartları ve fırtına sebebiyle bir adaya çakılıyor. Bakalım dondurucu soğuk, fırtına, yabani hayvanlar ve sürprizlere rağmen hayatta kalıp kurtarma ekibinin seni bulmasını sağlayabilecek misin?

Uçak sarsılmaya başladı..!

Çantanı alıp ayağının altına koy.
Yerinden kalkıp koridorda ilerlemeye çalış.

Uçakta tam bir panik hali var...!

Koltuğuna geri dön.
Kokpite doğru ilerlemeye devam et.

Yerine döndün...

Kolonya döküp gazeteyi tutuşturarak ısın.
Kazağı giy.

Uzanıp çantanı aldın.

Kolonya döküp gazeteyi tutuşturarak ısın.
Kazağı giy.

Kayalıklar mı yoksa orman mı? Seçim senin!

Yakında bir orman var. Ormanın içine doğru ilerle.
Ters yönde bir kaç yüksek kayalık var. Oraya çıkıp etrafa bakmak mantıklı olabilir.

Kayalıkları değil, ormana doğru ilerlemeyi tercih ettin!

Anahtarı al.
Bu bir tuzak olabilir. Anahtarı almadan yola devam et.

Şansını kayalıklarda denemeye karar verdin!

Halatla kayalıklara tırman!
Halatı boşverip ellerinle kayalıklara tırman!

Anahtarı almaya karar verdin!

Cesedi incele.
Cesede dokunmadan yola devam et.

Anahtarı almamaya karar verdin.

Kulübeye girmek için kapıyı incele.
Kulübeye bakmadan yola devam et.

Kulübenin kapısına geldin...

Geri dönüp anahtarı al.
Kapıyı zorla!

Cesedi incelemeye karar verdin...

Kulübenin kapısına git.
Kulübeye girmeden yola devam et.

Kulübenin kapısına geldin. Kapıdan girmeyi mi denemelisin; yoksa çevreyi bir kontrol mü etmelisin. Karar senin...

Kulübeye girmek için kapıyı incele.
Kulübenin etrafını incele.

xxxx

Kapıyı zorla!
Anahtarla kapıyı açmayı dene.

Anahtar kırıldı!

Kapıyı zorla!
Kulübenin etrafını incele.

Kulübenin etrafını incelemeye karar verdin...!

Arabayı çalıştırmayı dene.
Bagajı kontrol et.

Bagajı incelemeye karar verdin...

Anahtarı bagajda dene!
Anahtarı torpido gözünde dene!

Anahtarı torpido gözünde denemeye karar verdin.

Bagajda dene!
Anahtarı evin kapısında dene!

Anahtarı bagajda denedin.

Pili kullanarak feneri çalıştır.
Çakmakla mumu yak.

Çakmakla mumu yaktın...

Şömineyi söndürüp evden çık
Montunu giyip evden çık, kim takar şömineyi şimdi elini falan yakarsın.

Şömineyi söndürmeye karar verdin...

Halatla tırman
Halatsız tırman

YANARAK ÖLDÜN!

Çok üşüyordun. Ateş yakmak iyi bir fikirdi. Traş kolonyasını gazeteye döküp çakmakla tutuşturdun. Ama üşüyen ellerin gazeteyi sağlam tutamadı. Gazete, uçak yakıtının döküldüğü karlar üzerine düştü. Aniden bir ışık parlaması meydana geldi. Patlama sebebiyle yanarak öldün!

ÖLDÜN!

Kokpite doğru ilerlemeye çalışıyorsun. Sarsıntılar artıyor. O sırada bagaj kapaklarından biri açılıyor ve kafana dev bir çanta düşüyor. Koridora düşüyorsun. Gözün yavaşça kararıyor. Çığlıklar ve patlama sesleri geliyor en son kulağına. Öldün.

ÖLDÜN!

Geri dönmek için yola çıktığında hava kararmaya başlamıştı. Yiyeceğin yoktu, susamıştın ve yorgundun. Buz gibi dondurucu soğukta daha fazla ilerleyemedin. 5 dakikalığına dinlenmek için oturduğun bir taşın dibinde donarak öldün!

ÖLDÜN!

Halat kullanmadan kayalıklara tırmanmak, aldığın en kötü karardı. Düşüp ayağını kırdın. Acı içinde sürünerek tekrar enkaza ilerlemeye çalıştın. En kaza vardığında, kurtların cesetleri  yediğini gördün. Yorgun, tükenmiş bir halde kendini kurtlara bıraktın.

ÖLDÜN!

Halatla dakikalarca tırmandın. Artık zirveye varmak üzereydin ama hiç gücün kalmamıştı. Parmakların artık halatı tutamıyordu. Ellerin parçalanmış, kanıyordu. Son bir hamle ile bu yorucu çaba bitebilirdi. Ama güçsüzleşen parmakların, buz tutmuş kayalıkları kavrayamadı. Sırt üstü yere düştün. Bir kaç saat daha dondurucu soğukta hayatta kaldın. Hareket edemiyordun. Yüzünü en son gören, etinden bir parça kopartmaya gelen kurttu.

ÖLDÜN!

Cesede dokunmadan anahtarı alıp gitmeye karar verdin. Anahtarı hızlıca çektiğinde, büyük bir patlama meydana geldi. Kafana gelen bir kaç kaya, seni hareketsiz bırakmıştı. Cesedin üzerinde el bombaları olduğunu nereden bilebilirdin ki?

ÖLDÜN!

Kapıyı sertçe zorladın. Menteşeler yerinden kıpırdamadı. Biraz gerilip, omuz atmaya karar verdin. Hızlıca omzunu kapıya vurdun. Aslında menteşeler de kırılmıştı ama, sen kendini toparlayana kadar çatıdaki buz sarkıtları kafana düştü. Öldün!

ÖLDÜN!

Kulübeye girmeden yola devam etmeye karar verdiğinde hava kararmaya başlamıştı. Yiyeceğin yoktu, susamıştın ve yorgundun. Buz gibi dondurucu soğukta daha fazla ilerleyemedin. 5 dakikalığına dinlenmek için oturduğun bir taşın dibinde donarak öldün!

ÖLDÜN!

Anahtarın kırık olduğunu unuttun, hevesle arabanın içine girdin. Acı gerçeği anımsadın. O sırada torpido gözünü fark ettin. Kilitliydi. Açılmıyordu. Araçtan çıkıp bagaja yöneldin. Bagaj da kilitliydi. Çaresizdin. Arabanın yanına çöktün. Son nefesini verirken "keşke anahtarı bagajda deneseydim" dedin.

ÖLDÜN!

Anahtarı bagajda denedin. Hay aksi! Anahtar kırıldı. Çaresizce arabanın kenarına çöktün. Son nefesini verirken "keşke anahtarı torpido gözünde deneseydim" diye hayıflanıyordun. Donarak öldün!

ÖLDÜN!

Anahtarı kapıda denemeye karar verdin. Artık tükenmiş durumdaydın. Anahtarı kilide yerleştirdin. Çevirdin. Hay aksi kırıldı! Yorgun, bezgin şekilde evin duvarının dibine çöktün. Son nefesini verirken bir kurt hızlı adımlarla üzerine doğru geliyordu. Donarak öldün ve kurtlara yem oldun!

ÖLDÜN!

Fenere pili taktığında, fenerin iletkenlerinin donduğunu gördün. Çakmakla ısıtmak iyi fikirdi. Ancak ısıtırken çakmak bitti! Hay aksi! Evde gezinmeye devam ederken karşına bir radyo vericisi ve bir şömine çıktı. Ah keşke çakmağın gazı bitmeseydi. Açlıktan kramplar giren miden, artık buna dayanamadı ve yere yığıldın. Acı çekerek öldün.

ÖLDÜN!

Halatsız tırmanmaya başladın, ancak kayalıklar buz tutmuştu ve çok kaygandı. Tırmanış eldivenlerin bile buz tutmuştu ve ellerin bu keskin, kaygan kayaları artık tutamıyordu. Elin kaydı, kayalıklardan aşağı düşüp boynunu kırdın. Son nefesini verirken göğe baktığında, seni almaya gelen helikopter tepende dolanıyordu.

KURTULDUN!

Kurtarma ekibi seni kayalıkların tepesinden aldı. Üşümüştün, bir kaç yerinde çizikler vardı. Ama iyileşecektin.

ÖLDÜN!

Kulübeye girmeden yola devam etmeye karar verdiğinde hava kararmaya başlamıştı. Yiyeceğin yoktu, susamıştın ve yorgundun. Buz gibi dondurucu soğukta daha fazla ilerleyemedin. 5 dakikalığına dinlenmek için oturduğun bir taşın dibinde donarak öldün!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emir-can-algen

Montunu giyip evden çık, kim takar şömineyi şimdi elini falan yakarsın.

oguzhan-demir26

KURTULDUN! KURTULDUN! Kurtarma ekibi seni kayalıkların tepesinden aldı. Üşümüştün, bir kaç yerinde çizikler vardı. Ama iyileşecektin.

mustafazmn

bende malım çakmakla donmuş feneri ısıtacam aferin onedio

ulas-baran-yasli

Kurtuldum ilk seferden.

seker.pare

kolaydı

Görüş Bildir