'Ölümlü Dünya' Demiş ve 5 Ay Önce Mezarını Yaptırmıştı: Oyuncu Yakup Yavru Hayata Veda Etti

 > 
2.7bPAYLAŞIM

25. Adana Film Festivali için Adana'da bulunan ünlü oyuncu Yakup Yavru, açılış töreni sonrası geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Yavru, 5 ay önce kendisine yaptırdığı mezarıyla gündeme gelmişti.

25. Yıl Emek Ödülü'nü aldığı gün yaşama veda eden ünlü oyuncu 66 yaşındaydı.

AA'nın aktardığına göre, festival kapsamında dün gece gerçekleştirilen "Onur Ödülleri" törenine katılan Yavru, daha sonra konakladığı otele gitti. Burada rahatsızlanan Yavru, kentteki özel bir hastaneye kaldırıldı. Kalp krizi geçirdiği tespit edilen Yavru, yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, gazetecilere yaptığı açıklamada, film festivalin amacının sinemaya ve sinemacılara hizmet, hürmet etmek ve destek vermek olduğunu belirterek "Yakup Yavru, Allah rahmet eylesin, 25. yılımızda Emek Ödülü almak üzere davet ettiğimiz sanatçılarımızdan biriydi. Az önce oğluyla da görüştüm. Daha önce de kalp rahatsızlıkları varmış. Hakk'ın rahmetine kavuştu, üzgünüz." dedi.

'Ölümlü dünya ne olur ne olmaz'

Yakup Yavru, yaklaşık 5 ay önce 35 bin lira harcayarak, memleketinde kendisi için mermer ile taştan mezar yaptırmıştı. Yavru, "Yerimi çok beğendim. Hemen ölesin geliyor. Kendime göre, hayırlı bir şey yaptığıma inanıyorum" demişti.

Usta oyuncunun vefatı sosyal medyanın gündeminde...

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir