Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Ölüm Bahçesi' Olarak Bilinen Hayvanat Bahçesinden Yürek Sızlatan Kareler

39bPAYLAŞIM

Endonezya'nın en büyük hayvanat bahçesi olan Surabaya Hayvanat Bahçesi'nde kelimenin tam anlamıyla bir kabus yaşanıyor. Burada yaşanan dehşeti görmek için insanlar 1 dolar ödeyip içeriye girebiliyorlar. Burası hayvanlar için  temel bakım, beslenme ve uygun yaşam koşullarından yoksun. 

Uyarı: Bu konuda hassas olanlar için fazlasıyla rahatsız edici fotoğraflar bulunmaktadır.

Kaynak: http://www.viralnova.com/zoo-of-death/

1. Burada her ay ortalama 25 hayvan ihmalden dolayı hayatını kaybetmektedir.

2. Hayvanlar açlıktan ölüyorlar, özellikle de etçiller.

3. Birçoğu için artık ölüm kaçınılmaz çünkü çok fazla kilo kaybetmişler.

4. Soğuk betonun üzerinde yatmak zorunda kalıyorlar.

5. Zürafa Kliwon midesinde oluşan 20 kg ağırlığındaki plastik birikintisi yüzünden hayatını kaybetti.

Endonezyalı yetkili, zürafaların normalde 25 ila 30 yıl yaşadığını, bu nedenle "Kliwon"un birkaç günlük rahatsızlıktan sonra ölümünün normal karşılandığını, ancak otopsi sonucunda hayvanın karnında 20 kilo ağırlığında ve 60 santimetre çapında bir kitle bulunduğunu açıkladı.  
Warsito, plastik kitlenin yıllar içinde hayvana atılan fast-food yiyeceklerin plastik kaplarının ve çöplerin birikmesinden oluştuğunu söyledi.

6. 

7. Hayvanlar sağlık sorunlarından dolayı genellikle uyutuluyor.

8. Bu hayvanların hali karşısında gözyaşlarına hakim olabilmek çok güç.

9. Hayvanat bahçesi fikrinin bile hayvanlara eziyet olduğu birçok kişi tarafından kabul görürken burası adeta dünyada yaşanabilecek bir cehennem.

10. Ölen hayvanlara ne yapıldığına gelelim

11. En değerli parçalarının yılda 5 milyon dolarlık bir hacmi bulunan yasa dışı vahşi yaşam pazarına gittiği söylentiler arasında.

gulsah-light isimli duyarlı kullanıcımızın isteği üzerine bu hayvanat bahçesi için düzenlenen imza kampanyasının linkini sizlerle paylaşıyoruz.

https://www.change.org/tr/kampanyalar/food-for-surabaya-zoo-animals-in-east-java-indonesia#

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
favilla

coğrafyanın hayvanlar için bile kader olması...🤦🏻‍♀️ madem kürkünü vs satacaksiniz bakmaya niyetiniz yok ne diye zulmedersiniz be direkt uyutun açlıktan komaya girene kadar beklemek niye vicdansizlik da bu kadar

entropy

sanirim tanri bizi yeryuzune aci zulum iskence vahset daha sayamacaygim bir cok sey getirmemiz icin bizi yaratti. tanrinin ete kemige burundurdugu naletden baska birsey degiliz

adlazimdegil

işkencehaneye hoşgeldiniz

haciyalniz

Allah belanızı versin aynısını yaşayın

lilo.sitich

kadın olmanın en kötü olduğu , hayvan olmak ve hayvanat bahçesinde olmanın en kötü olduğu,huzur ve refah içersinde yaşamanın imkansız olduğu ,gelişemeyen ,insana diğer canlılara kıymet verilemeyen yerler nedense hep müslüman iddasında olan ülkelerde bunu bi düşünmek lazım...

Görüş Bildir