"Olmaz" Dediler, Oldu: Hamilelik Olasılığı %10 Olan Kadın ve Mucizevi Albino Bebeği

0PAYLAŞIM

Çocuk sahibi olamayacağı söylenen genç kadın çocuğunu kucağına aldı. Hem de harika bir albino bebek! Detayları sizler için Lad Bible'dan derledik.

Kaynak: http://www.ladbible.com/community/feels-...

15 yaşından bu yana hormon dengesizliği sorunu yaşayan Shannon Conarty'ye polikistik over sendromu tanısı konulmuştu.

Bu üzücü haberin devamında ise doğal yollarla çocuk sahibi olma şansının yalnızca %10 olduğunu öğrendi. 

22 yaşındaki Shannon, üç yıl boyunca denedi ve 2018 yılında harika bir şey oldu. Hamile kaldığını öğrendi. Dört ay önce küçük Ava'yı dünyaya getirdi. Ayrıca Ava albino olarak doğdu. 

"Anne olmak her zaman hayalimdi. Ava küçük bir mucize gibi ve hatta albino tanısı konulduktan sonra daha da mucizevi hissettiriyor."

Albinizm, Birleşik Krallık'taki 17 bin kişiden birinde görülüyor. Pigment eksikliğine neden oluyor ve ayrıca bireylerin görme yetisini de etkiliyor.

Ama Shannon karşısına çıkan bütün zorluklara rağmen anne olduğu için oldukça mutlu.

Shannon okuldayken hormon dengesizliği nedeniyle hastalanmaya başlamıştı. Hormon dengesizliği, doğurganlık seviyesini düşürüyordu.

"Kilom artıp azalıyordu ve yumurtalık kistlerim bana çok acı veriyordu. O zamanlar doktorlar, fallop tüplerim kistlerle kaplı olduğu için doğal yollarla hamile kalma şansımın %10 olduğunu söylemişlerdi. O dönemler lisedeydim ve bir daha asla bu konuyu düşünmedim. Ama 18 yaşımdan bu yana anne olmayı ve 30 yaşındaki partnerim Tom ile bir aile kurmayı istiyorum. Birbirimize aşık olduk ve çocuk sahibi olma ihtimalimin çok az olduğunu söylediğimde bu konuda oldukça anlayışlı davrandı. 18 yaşımdayken çocuğumun olması için denemelere başladım ama asla hamile kalamadım. Her ay regl olduğumda yıkılıyordum. Ve çocuğumun olmayacağını düşünmek bana kendimi kötü hissettiriyordu. 25 yaşına dek çocuk sahibi olamazsam tüp bebek tedavisi bile düşündük."

Bütün bu düşünceler Shannon'ı esir almışken, 2018 yılı Ocak ayında Ava'ya hamile kaldığını öğrendi.

"Hamilelik sırasında bir sorun yaşamadım ama ekstra kontrollere gittim. Ava doğduğunda gözlerinin kırmızı olduğunu, saçının beyaz olduğunu fark ettim. Ama bu konu üstüne düşünmedim."

Sonunda Ava'ya albinizm tanısı konuldu. 

"Ne zaman dışarı çıksak insanlar Ava'nın ne kadar güzel olduğunu söylüyorlar. Ama bütün bu hayranlık belirtilerine rağmen, yaşı ilerledikçe neler olacağına dair endişelerim var. Görme problemleri nedeniyle araba kullanamayacak ve okulda zorbalığa uğrayacak. Ama ben ve Tom, ona kendisini olduğu gibi sevmeyi öğreteceğiz. O, bizim küçük mucizemiz."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
benimkedimcoksuper

ya bebe cok tatli yerim :D

Görüş Bildir