'Öğretmen', Okumayı Öğreteceği Kitapla Öğrenci Darp Etti; Minik Selim'in Yüzüne 4 Dikiş Atıldı...

 > -

Ülkemizdeki şiddet sarmalından, bugün 'nasibini' alan kişi, öğretmeni yüzünden hastanelik olan 6 yaşındaki bir ilkokul öğrencisi. İstanbul'da eğitim gören birinci sınıf öğrencisi Selim Serbest, dersi dinlemediği gerekçesiyle öğretmeni tarafından kitapla darp edildi. Hastaneye kaldırılan minik çocuğun yanağına 4 dikiş atıldı...

İstanbul Esenler'deki Doktor İlhami Faydagör İlkokulu birinci sınıf öğrencisi altı yaşındaki Selim Serbest, öğretmeninin uyguladığı şiddet sonucu, hastanelik oldu. 

NTV muhabiri Yağız Şenkal'a konuşan Selim'in annesi, 'çocuklarının okulunu değiştirdiklerini, öğretmene soruşturma açılmadığını ve öğretmenin kendisini 'yanlışlıkla' oldu sözleriyle savunduğunu' belirtti.

Şenkal da Instagram'dan sordu: 'Hayatı boyunca o iz yüzünde kalacak, bu nasıl öğretmen?'

"Bu çocuğun adı Selim. 6 buçuk yaşında. Birinci sınıfa gidiyor. Okumayı yeni söktü. İstanbul Esenler'deki Dr. İlhami Faydagör İlkokulu öğrencisiydi. Öğrencisiydi diyorum çünkü öğretmeninden şiddet görünce ailesi başka okula aldı. Selim, 20 Nisan'da, sınıfta kalemiyle oynuyordu. Yere düşürdü. Belki de konuşuyordu, yaramazlık yapıyordu. Ama nedir yani? Çocuk daha 6,5 yaşında. Öğretmeni "dersi niye dinlemiyorsun" diye bağırdı. İddiaya göre ( böyle diyorum çünkü öğretmene ulaşamadım ) çocuğun yüzünü tuttu, elindeki kitabın sivri kısmıyla vurdu. Sonuç ortada. Selim'in yüzüne 4 dikiş atıldı. Belki hayatı boyunca o iz yüzünde kalacak. Annesi, öğretmene gitmiş. Adam "şikayet edebilirsiniz, kaza oldu" demiş. Anne "en çok da o rahatlığı koydu" diyor. Öğretmene ne oldu? Hiç. Okula gittim. Müdür; ilçe milli eğitime bildirdiğini söyledi. İl Milli Eğitim, yazılı dilekçe olmadığı için soruşturma açılmamış yanıtını verdi. Çocuklarımızı kimlere teslim ediyoruz? Bu nasıl öğretmen? Selim, senin, benim çocuğum da olabilirdi."

Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmen hakkında soruşturma başlattı

Ayrıca ailenin avukatı da Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına, öğretmen hakkında 'kitabı silah gibi kullanarak, gözetimi altındaki çocuğu yaraladığı' iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Change.org'da kampanya başlatıldı: 'Selim için adalet'

Kampanyaya buradan ulaşabilirsiniz.

Ne yazık ki benzer bir tablo daha önce başka okullarda da ortaya çıkmıştı...

Bu Nasıl Öğretmen? Tahtaya Kaldırdığı Öğrencileri Hem Azarlıyor Hem Dövüyor! - onedio.com
Bu Nasıl Öğretmen? Tahtaya Kaldırdığı Öğrencileri Hem Azarlıyor Hem Dövüyor! - onedio.com

Minik Selim'e uygulanan şiddete sosyal medyadan tepki

Minik Selim'e uygulanan şiddete sosyal medyadan tepki
Minik Selim'e uygulanan şiddete sosyal medyadan tepki

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir