Milli Eğitim'den Okullara: 'Öğrencileri Kur'an Dersine Teşvik Edin'

 > -

Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü, okul müdürü ve öğretmenlere bir yazı göndererek, ortaokullardaki ‘Kuran-ı Kerim, Hz. Muhammed’in Hayatı ve Temel Din Bilgileri‘ dersi için öğrencilerin ‘teşvik edilmesini‘ istedi.

İleri Haber’den Rıfat Doğan’ın haberine göre Eskişehir’deki tüm okullara gönderilen Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Pehlivan imzalı yazıda, öğrencilerin seçmeli dersleri belirleme sürecinin başladığı hatırlatıldı.

‘Din Kültürü ve Seçmeli Derslere İlişkin Bilgilendirme‘ notuyla gönderilen yazıda ayrıca ‘sınıf öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerin Kuran-ı Kerim, Hz. Muhammed’in Hayatı ve Temel Din Bilgileri derslerini seçmeleri için teşvik edilmesi‘ istendi.

"Ahlaki gelişimlerini destekleyici dersleri seçsinler"

Bununla birlikte ilkokul ve ortaokul müdürleri ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri tarafından ‘öğrenci ve velilere bu dersleri seçmeleri konusunda sağlıklı bilgilendirme yapılması, liselerde öğrencilerin din konularında bilgilerini pekiştirmeleri’ talep edildi. Ayrıca öğrencilerin ‘ahlaki ve manevi yönden gelişimlerini destekleyici dersleri seçebilmeleri konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi’ de rica edildi.

Yazıdaki yer alan ifadeler şu şekilde;

"2016-2017 eğitim-öğretim yılında ortaokullarda okutulacak seçmeli dersleri belirleme süreci başlamış olup son tarih 19.02.2016'dır. Bu bağlamda ilkokul 4. sınıfta okuyan öğrencilerimizin seçmeli derslerini belirlemeleri aşamasında okul müdürlerimizin 2. dönem öğretmenler kurulunda konuyu ivedilikle gündeme alıp sınıf öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerin Kuran-ı Kerim, Hz. Muhammed'in Hayatı ve Temel Din Bilgileri derslerini seçmeleri için teşvik edilmesi; Bununla birlikte ilkokul ve ortaokul müdürleri ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri tarafından öğrenci ve velilere bu dersleri seçmeleri konusunda sağlıklı bilgilendirme yapılması, liselerde öğrencilerin din konularında bilgilerini pekiştirmeleri, ahlaki ve manevi yönden gelişimlerini destekleyici dersleri seçebilmeleri konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi önemle rica ederim."

İleri Haber

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

2016EskişehirÖğretmen
Görüş Bildir