Bahçeli "ODTÜ'deki Saldırganlar Öğrenci Değil"

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

"Odtü'de Ki Saldırganlar Öğrenci Değil"

"Odtü'de Ki Saldırganlar Öğrenci Değil"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara'da düzenlediği basın toplantısında 2012 yılını değerlendirdi.

Ekonomiden siyasete bir çok konuyu değerlendiren Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın dinlenmesinin Milli Güvenlik sorunu olduğunu söyleyerek, "TBMM'de bir araştırma komisyonu kurularak geniş çapta dinleme ve gözetleme suçlarının üzerine gidilmeli ve Türkiye'nin bağrı, böcek sinek, akrep ve yılanlardan temizlenmelidir" dedi.

BAŞBAKANIN DİNLENMESİ

Başbakan Erdoğan'ın çalışma ofisinde dinleme cihazı bulunmasına da değinen Bahçeli,"Hangi ülke olursa olsun bir başbakanın dinlenmesi özel veya siyasi konuşmalarının kayıt altına alınması bir skandal, kara mizah örneğidir. Ancak Başbakan Erdoğan'ın dinlenmesinin şimdi gündeme getirilmesi ve dikkatlerin buraya odaklandırılması üzerinde hassasiyetle durulması gereken bir durumdur. Bu olağan dışı gelişmenin zamanlaması yeni bir kurgunun, yeni bir planın ve gizemle örülmüş yeni bir komplonun devrede olduğunu göstermektedir. Başbakan Erdoğan madem dinlenmiştir, o halde neden bunu şimdi gündeme getirme gereği duymuştur.Başbakanın dinlenmesi Milli Güvenlik sorunudur. Şayet tarafı olduğu diyaloglarda, devlet veya hükümet sırları seslendirilmişse, bunlar belirli mahfillerin eline geçmiş demektir. Böceği devam ettirmeyelim açıklaması, aslında sakladığı örtmeye çalıştığı şeylerin varlığına delalettir" diye konuştu.

"DİNLEME VE GÖZETLEME SUÇLARININ ÜZERİNE GİDİLMELİ"

Dinlemelerle ilgili eleştirilerine devam eden Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Başbakan Erdoğan GenelKurmay Başkanları dinlenirken rahatsız olmamıştır. Ana muhalefet partisi genel başkanlığı yapan bir şahsiyetin özel hayatı ahlaksızca didiklenirken, hiç müdahalede bulunmamış, bunu siyasi malzeme yapmıştır. Parti binamızın etrafında siyah camlı dinlenme cihazları gezerken sus pus halde hiç renk vermemiştir. Partimizin bazı eski yöneticileriyle ilgili ahlaksızca yapılan dinleme ve gözetleme iğrençliklerinin sürüncemeye bırakıldığı ayrı bir kör düğüm olarak karşımızdadır. Başbakan Erdoğan'a buradan bir çağrıda bulunmak istiyorum. TBMM'de bir araştırma komisyonu kurularak geniş çapta dinleme ve gözetleme suçlarının üzerine gidilmeli ve Türkiye'nin bağrı, böcek sinek, akrep ve yılanlardan temizlenmelidir."

ODTÜ'DEKİ OLAYLAR

ODTÜ'de ki olayalara da değinen Bahçeli, olaya karışanlarla, karışmayanların ayırt edilmesi gerektiğinin altını çizerek, "Kurunun yanında yaş da yanmamalıdır.ODTÜ'de ki saldırganların öğrencilikle bağlantısı ve ilişkisi yoktur. Üniversite yönetiminin, olaylara karışanların lehinde açıklamalar yapması, destek vermesi akademik tarafsızlıkla bağdaşmamıştır" dedi.

"İMRALI VE KANDİL KAZANMIŞ ANKARA KAYBETMİŞTİR"

Terör olaylarının 2012 yılında artış gösterdiğini söyleyen Bahçeli, "2012 yılında terör altın yılını yaşamış bölünme planları yapanlar bu yılı iyi değerlendirmişlerdir. İmralı ve Kandil kazanmış, Ankara kaybetmiştir" dedi. 2012 yılında özelleştirmelerin arttığını da dile getiren Bahçeli, hayat pahalılığının arttığını söyledi.

İMRALI SORUSU

Açıklamanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın İmralı'la görüşmesine ilişkin bir soruya "Sayın Başbakan ne İmralı'dan vaz geçiyor ne de unutuyor" diye yanıt verdi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AltınAnkaraBaşbakanİmralıMilliyetçi Hareket PartisiOrta Doğu Teknik ÜniversitesiTerörTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir