'ODTÜ’de Kaymak Tabaka Çocukları Okuyor'

 > 
3.7bPAYLAŞIM

ODTÜ’de 13 mescit ve bir cami bulunmasına rağmen, mescitlerin yetersiz olduğu iddiasıyla başlatılan tartışmalara ilişkin AKP Genel Başkan Yardımcısı Üstün YÖK’e çağrıda bulundu.

''Oraya sadece elit, tuzu kuru, kaymak tabakanın çocukları gelmiş, böyle bir kültür oluşmuş” diyen AKP Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, “YÖK'e sesleniyorum ODTÜ’nün kontenjanlarını arttır, Anadolu evlatları bu üniversiteye girebilsinler” şeklinde konuştu.

ODTÜ'deki Mescit Tartışması YÖK Gündeminde - onedio.com
ODTÜ'deki Mescit Tartışması YÖK Gündeminde - onedio.com

Üstün, “Buradan YÖK’e sesleniyorum. ODTÜ’nün kontenjanlarını arttır, Anadolu evlatları bu üniversiteye girebilsinler. Oraya sadece elit, tuzu kuru, kaymak tabakanın çocukları gelmiş, böyle bir kültür oluşmuş, bu kültürü güya kendilerince bozmak istemiyorlar ama bunun yolu ve yöntemi, oradaki kontenjanların arttırılmasıdır” diye konuştu.

Erdoğan'dan ODTÜ'ye Tepki: ‘Sizin Neyiniz Özgürlükçü?’ - onedio.com
Erdoğan'dan ODTÜ'ye Tepki: ‘Sizin Neyiniz Özgürlükçü?’ - onedio.com

ODTÜ’de yaşananların üzüntü verici olduğunu vurgulayan Üstün, ODTÜ’nün çok büyük bir araziyi zapt ettiğini, buraların milletin arazisi olduğuna değinerek, “Oraya en az 4 üniversite daha sığar. Milletimizin, yeni üniversitelerin kullanımına açılması lazım” dedi.

  • AA
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir