Ergin: 'Öcalan'dan Videolu Mesaj' Haberi Asparagas

 > -

'Öcalan'dan Videolu Mesaj' Haberi Asparagas

TBMM Adalet Komisyonu'nda, '4. Yargı Paketi' görüşmelerine katılan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Öcalan'ın 'Nevruz'da video konferansla açıklama yapacağı' iddiaları için, "Asparagas haberlerle ilgili yorum bile yapmam" dedi.

ANKARA TBMM Adalet Komisyonu'nda, kamuoyunda "4. Yargı Paketi" olarak bilinen İnsan Hakları ve İfade Özgürlüğü Bağlamında Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın görüşmelerine başlandı.

Komisyon, AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet İyimaya'nın başkanlığında toplandı. İyimaya, tasarının alt komisyonda ele alınmasını önerdi.

4. Yargı paketi, önemli değişiklikler içeriyor. Tasarıya göre, terör örgütünün propagandasını yapan, örgütlerin bildiri veya açıklamalarını basanlara veya yayınlayanlara ceza verilmesinde, "cebir, şiddet veya tehdit içeren yöntemlerini meşru gösteren, öven ya da bu yöntemlere başvurmayı teşvik etme" şartı getiriliyor.

AİHM tarafından verilen ve kesinleşmiş ihlal kararları, Askeri Yüksek İdare Mahkemesi'ndeki davalar bakımından da yargılamanın iadesi sebebi olarak kabul edilecek. Kamulaştırma bedelinin geç ödenmesinden dolayı açılan davanın 4 ay içinde sonuçlandırılamaması halinde, ödeme tarihine kadar geçecek süre için hesaplanacak kanuni faiz hak sahibine ödenecek.

Tutukluluk halinin devam edip etmeyeceği kararı verilirken, şüpheli veya savunma da dinlenecek.

İşkence suçlarında zamanaşımı işlemeyecek.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah ÖcalanAdalet ve Kalkınma PartisiAnkaraTerörTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir