"O İlanı Verenin Kim Olduğunu Biliyoruz Ama Açıklayamayız"

 > -

"O İlanı Verenin Kim Olduğunu Biliyoruz Ama Açıklayamayız"

İsviçre'de, Türk futboluna yozlaşma yakıştırması yapılan ilan sansasyon yarattı. Türk Anti-Yozlaşma Platformu adı altında Le Temps Gazetesi'ne verilen ilanda Türk futbolunun kirlendiği ve yozlaştığı belirtiliyor, FIFA ile UEFA'dan gerekenin yapılması isteniyor. hurriyet.com.tr olarak bu ilanı kimin verdiğini öğrenmek için İsviçre'deki "Le Temps" gazetesini aradık. Görüştüğümüz yetkili şu açıklamayı yaptı: "İlanı kimin verdiğini tabii ki biliyoruz ama bunu size açıklayamayız..."

24 Mayıs Cuma günü İsviçre'nin ünlü gazetelerinden "Le Temps" gazetesinde çıkan ilan; Türk sporseverlerin büyük tepkisini çekti.

Bu ilanın kimler tarafından gazeteye verildiği bilinmiyor ancak bazı sporseverler bunu kimlerin yaptığını gayet iyi bildiklerini söylerken "Bindiğimiz dalı kesiyorlar. Görülmemiş bir şey, insanlar kendi hırsları için ülkeyi bu şekilde karalamaktan utanmıyorlar. Bunlar mı vatansever?" yorumları yapıldı.

İLANDA NE YAZIYOR? "Sayın UEFA yetkilileri, Sayın FIFA yetkilileri... Türk Ceza Mahkemesi, Türk futbolunun büyük bölümünün kirli olduğunu kabul ediyor. Futbol ailesi, UEFA ve FIFA'dan kendi tüzük ve disiplin talimatlarının gerekliliklerini uygulamasını bekliyor... Türkiye Kirlilik Karşıtı Platformu"

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

FIFAİsviçreUEFAfutbol
Görüş Bildir