'NSU Davası' İçin Westerwelle'yi Aradı

-

'Nsu Davası' İçin Westerwelle'yi Aradı

'Nsu Davası' İçin Westerwelle'yi Aradı

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Alman mevkidaşı Westerwelle'den Almanya'daki NSU örgütü davasının Türk yetkililer ve Türk basını tarafından izlenmesi için gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

ANKARA

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Guido Westerwelle'yi telefonla arayarak, Almanya'da aşırı ağcı Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) örgütünün 8'i Türk 10 kişiyi öldürmesiyle ilgili duruşmanın Türk yetkililer ve gazeteciler tarafından izlenmesi konusunda Türkiye'nin görüşlerini iletti.

Davutoğlu görüşmede, davanın Türk kamuoyunda çok yakından takip edildiğine işaret ederek, duruşmanın Türk basını tarafından izlenmesinin, konunun Türk kamuoyuna en sağlıklı biçimde yansıtılması açısından önem taşıdığını vurguladı. Davutoğlu, mevkidaşına, Türkiye'nin konuyla ilgili gereken önlemlerin alınmasını beklediğini aktardı.

Almanya Dışişleri Bakanı Westerwelle'nin de davanın Türk kamuoyu tarafından izlenmesine önem verdiklerini belirttiği öğrenildi. Bu konuda alınması gereken önlemleri değerlendirdiklerini ifade eden Westerwelle'nin, hükümet olarak Türk kamuoyunun görüşüne katıldıklarını söylediği belirtildi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Ahmet DavutoğluAlmanyaAnkara
Görüş Bildir