Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

“Neden Derhal Liberosis Olmalıyız?” Sorusuna Verilebilecek Aşırı Mantıklı 15 Cevap

-

Eminiz ki hepinizin aklına hemen, liberosis de ne ola ki? sorusu geldi. Hemen izah edelim, liberosis insanın hayatındaki olaylara daha az önem vermek istemesi olarak tanımlanabilir. Özellikle Türkiye gibi her anı onlarca farklı gündem arasında savrulan bir ülkede liberosis olma isteğini çok iyi anlıyor ve destekliyoruz.

Gelin bundan sonra hiçbir şeye hak ettiğinden fazla değer vermeyelim, aslında hepimizin içinde var olan bu derin liberosis arzusunu ortaya çıkaralım ve neticesinde daha az stresli, daha sakin ve daha mutlu bir hayat yaşayalım. 

Varım diyor!

1. Bir kere liberosis olursanız gündemin üzerinizde oluşturduğu baskıdan ve stresten kurtulacaksınız.

Yaşanan olayların üzerinizdeki etkileri azalacak, stres içinde debelenmeyecek, tepeden tırnağa sinire kesmeyeceksiniz.

2. Bütün bu yükler üzerinizden kalkınca insanlarla daha sağlıklı ilişkiler kurmaya başlayacaksınız.

Ailenizle, sevdiklerinizle, arkadaşlarınızla ve dahi sevgilinizle çok daha güzel ve dengeli ilişkiler kurmaya başlayacaksınız.

3. Başkalarının sizin hakkınızda neler söylediği zerre umurunuzda olmayacak.

Çünkü bu türden düşünceler sizin için değerini ve geçerliliğini yitirecek.

4. Hal böyle olunca toplum tarafından kabul görme, insanların sizi sevmesi için çabalama, vb. dertleriniz ortadan kalkacak.

Kendiniz için yaşamaya, yaşadıkça mutlu olmaya başlayacaksınız. Hayatınız hafifleyecek ve kolaylaşacak.

5. Hayatınızın merkezine belki de yaşamınızda ilk defa kendinizi koyacaksınız.

Başkaları için, başkaları uğruna, başkaları tarafından manipüle edilen bir yaşam sürmeyeceksiniz artık. Her şey sizden kaynaklı olacak.

6. Böylece üzüntülerinizi, hayal kırıklıklarınızı, çaresizliklerinizi, vs. daha kolay atlatacaksınız ve etkileri daha az olacak.

Çünkü olumsuz da olsalar bu duygular sadece size ait olacak. Kendi düşen ağlamaz misali bu tür sorunlarınızla daha sağlıklı şekilde mücadele edebileceksiniz.

7. Bunun sonucu olarak hayatınızla ilgili daha sağlıklı ve daha isabetli kararlar almaya başlayacaksınız.

Çünkü zihniniz rahatladı, üzerinizdeki baskı azaldı ve daha rahat odaklanmaya başladınız.

8. İçinde bulunduğunuz çevreyi, yaşadığınız anı daha net bir şekilde görebileceksiniz.

Geçmiş ile gelecek arasında heba edilen şimdilere son! Yaşadığınız anı daha sağlıklı şekilde görecek ve daha doğru analiz edeceksiniz. Size çelme takan, geri bırakan, yaşamaktan alı koyan düşünceler bir bir yok oluyor.

9. Kendinizi mutlu etmenin çok daha basit ve kolay yollarını keşfedeceksiniz.

Çünkü artık dizginler sizin elinizde, hayattan beklentileriniz azaldı ve mutlu olmak için daha çok sebebiniz var. Geriye sadece sakin bir kafayla bunları bulmak kalıyor.

10. Hayatınızdaki yabani otları daha kolay görmeye ve ayıklamaya başlayacaksınız.

Bugüne kadar bunlarla nasıl bir arada yaşamışsınız? Bütün bu sizinle alakası olmayan şeylerin yükünü nasıl taşımışsınız değil mi? Artık arınma, ayıklama vakti.

11. Kaygılarınız, korkularınız ve endişeleriniz yok olmaya başlayacak, hayatı daha iyimser bir çerçeveden görmeye başlayacaksınız.

Ruhunuz kendini iyileştirmeye başlayacak, sizi boğan, dibe çeken düşüncelerden temizleneceksiniz. Önünüzü daha net bir şekilde göreceksiniz.

12. Bu kadar net bir görüş size hayattan ne istediğinizi, beklentilerinizin ne olduğunu daha iyi anlama fırsatı verecek.

Belki bu sayede hayatınızı 180 derece değiştireceksiniz, yürümek istediğiniz yolu kesin olarak seçebileceksiniz. Gelecekte ne yapmak istediğinizi şüpheye mahal bırakmayacak şekilde göreceksiniz.

13. Zamanınızın çoğu artık size kalmaya başlayacak.

Çünkü hayatınızdaki safraları atıyorsunuz ve onlardan açılan yer tamamen size kalıyor. Bu kendinizi geliştirmeniz için bir fırsat, bol bol zamanınız ve tertemiz bir zihniniz var.

14. Bir şeyleri başarmış olmanın tadına varacaksınız, bu sizi hayatınızın diğer alanları için cesaretlendirecek.

Mesela kötü alışkanlıklarınızdan vazgeçebileceğinizin farkına varacaksınız, iradenizin ne kadar güçlü olduğunu keşfedeceksiniz, konfor alanınızı terk etmenin sizi öldürmediğini göreceksiniz.

15. Hayatın sizi istemediğiniz yerlere götüren bir yelkenli değil, yelkenlerinizi şişiren rüzgar olduğunu anlayacaksınız.

Yani hayat sizi bir yerlere sürüklemez, nereye gideceğinizi biliyorsanız ve kendinizden eminseniz sizi oraya ulaştırır.

Bonus – Liberosis, size bunca zamandır yaşamayı sürekli ertelediğiniz hayatı sunacak, umarız kaçırmazsınız.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
demistid

biz ona "dünya sikime, minaresi götüme" diyoruz...

Gizli Kullanıcı

ismin kaynağı hakkında ayrıca bi araştırma yapmadığım için eleştrimi soruyla dile getireceğim ama bu liberosisliğin gamsızlık ya da rahvanlık tarzı kelimelerle ifade edilemeyen yönü nedir ki böyle acaip acaip kelimeleri getirip önümüze yeni kavramlar gibi koyuyorsunuz?

semih-dericioglu

Ben zaten takmaz bir insanım

Gizli Kullanıcı

benim hayatım liberosis lan.kafam rahat.

Görüş Bildir