Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Bu İşin Uzantılarının İçeride ve Dışarıda Olduğu Görülmüştür'

 > 
36PAYLAŞIM

Genelkurmay'a taziye ziyareti sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gerek PKK gerekse PYD'nin başında olanlar bu işin kendileriyle alakadar olmadığını söylüyorlarsa da tüm istihbarat örgütlerimizin de elde ettiği bilgilerle, belgelerle bunlara ait (YPG) olduğu ortaya çıkmış vaziyettedir" dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Ankara'da meydana gelen terör saldırısı sonrasında Genelkurmay Başkanlığı'na taziye ziyaretinde bulundu ve açıklama yaptı.

Ankara'daki saldırıda 28 vatandaşın yaşamını yitirdiğini belirterek, "Bunlardan 20’si bildiğiniz gibi rütbeli arkadaşlarımız, 8’i vatandaş olarak... Onları ebediyete uğurluyoruz" ifadesini kullanan Erdoğan, şunları söyledi:

'Bilgilerle ve belgelerle bunlara (YPG) ait olduğu çıkmış vaziyette'

Gerek PKK gerekse PYD'nin başında olanlar bu işin kendileriyle alakadar olmadığını söylüyorlarsa da tüm istihbarat örgütlerimizin de elde ettiği bilgilerle, belgelerle bunlara ait olduğu ortaya çıkmış vaziyettedir. Zincir sökülmeye başlamıştır. 14 kişi şu anda gözaltındadır. Benim tahminim, bu 14'le kalmayacak, gerisi de gelecektir. Bu işin uzantılarının içeride ve dışarıda olduğu görülmüştür.

Bu olay şunu göstermiştir, Türkiye'de son dönemde cereyan eden terör eylemleri karşısındaki operasyonlarımız ciddi manada neticesini vermektedir. Bu aldığımız neticeler özellikle ülkemizde, ağırlıklı olarak bölge halkında olumlu neticeler vermektedir.

'Dostlarımızın bizi daha iyi anlamasını sağlayacak'

Uluslararası camiada dostlarımız açısından, PYD ve YPG bağlantısını Türkiye'deki bağlantısının PKK ile ne kadar güçlü olduğunu anlatamadığımız bağlantısı anlaşılacaktır. Bu dostlarımızın bizi daha iyi anlamasını sağlayacak. BM bizim haklı iddialarımızı kabul edecektir.

Biz hep söyledik ama söylediklerimiz bizde kaldı. Üzüntümüz büyük. Milletçe mahsunuz. 4 ay kadar önce istasyon önünde olan olaydan sonra böyle bir olayın olması bizi çok üzmüştür.

Müslim, 'YPG'nin bağlantısı yok' demişti

Müslim: ‘YPG'nin Ankara Saldırısıyla Bağlantısı Yok’ - onedio.com
Müslim: ‘YPG'nin Ankara Saldırısıyla Bağlantısı Yok’ - onedio.com

PYD Eş Başkanı Müslim, Davutoğlu'nun saldırının failinin YPG bağlantılı olduğunu açıklamasının ardından Reuters ve AFP'ye yaptığı açıklamada, "saldırının YPG ile bağlantısı yok" demişti.

Ajanslar

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir