'Gerçek Çevreci Ak Parti İktidarıdır'

 > -

'Nara Atmakla Çevreci Olunmaz!'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bağcılar Meydanı'nda, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin, Esenler Otogar-Bağcılar-Mahmutbey- Olimpiyatköyü- Başakşehir Metro Hattı'nın açılışını yapıyor.

İşte Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Şu anda inşaatı devam eden, proje aşamasında olan hatlar da bittiğinde İstanbul'da toplam metre uzunluğumuz 708 kilometreye ulaşmış olacaktır. Bugün açılışını yaptığımız Otogar, Bağcılar, Başakşehir Metrosu 18 istasyonla hizmet verecek. Yeni metro hattımız saatte 111 bin yolcu taşıyacak. Engelli vatandaşlarımızın rahat kullanımı için ne gerekiyorsa yapıldı. Açılışını yaptığımız hat yaklaşık 1,5 milyar dolara maloldu.

Bu hat sayesinde İstanbullular'a çok önemli tasarruflar sağlanıyor. Bu güzergahta kişi başına günlük 60 dakika zaman tasarrufu sağlanmış olacak. Toplu taşımada işletme maaliyetleri, yol bakım giderlmeri, akaryakıt tasarrufu gözönüne alındığında sadece 2013 yılı için bu sistemin ekonomiye katkısı 200 milyon dolar. Daha az araç kullanılacak, atmosfere salınan karbondioksitte azalma olacak. Çevreciler gelin bakın bunu görün. Gerçek çevreci AK Parti iktidarıdır.

Ey CHP sen kim çevrecilik kim? Böyle Taksim Meydanı'na çıkıp orada nara atmakla çevrecilik olmuyor. Kaç tane ağaç diktin bundan bahset. Şu anda biz bunları yapıyoruz. Boğaz'da inşallah 29 Ekim'deki açılışını yapacağımız metro ile onun biraz daha aşağısında çift katlı tüpgeçit yapıyoruz, o da 2015'de bitiyor. Boğaz'ın üzerinde 2'si denizin altında olmak üzere 3 tane köprü oluyor. Köprülerin beşincisi de inşallah Yavuz Sultan Selim Köprüsü. İnşallah o da 2015'de bitecek. Zamanla yarışıyoruz, bu millete bu yakışır.

Bazıları 'gençler bizim umudumuz' diyor, AK Parti buna hayır mı diyor. Ey Kılıçdaroğlu sen bu gençlere ne verdin de konuşuyorsun. Biz eğitimden ulaşıma, adaletiyle, emniyetiyle tüm şu anda hazırlanan Fatih Projesi'yle, okullarda attığımız adımlara gençlerimize imkanlar hazırladık. 1990'da, ah benim sevgili yavrularım, siz daha yoktunuz. Ama bu Bağcılar'da şu gördüğünüz caddelerde yoktu. Buralar bataklıktı, çamurdan geçilmezdi, ama şimdi bu modern Bağcılar var.

1994'de belediye başkanı oldum. O zaman buranın belediye başkanı şimdi milletvekimiz Feyzullah Kıyıklık'tı. Daha sonra görevi Lokman kardeşimiz devralmdı. Onunla beraber durmak yok yola devam dedik. Bu da bize yetmez. Yeşiliyle herşeyiyle. 20 yıl önce 'Bağcılar'dan metro geçecek' denseydi inanır mıydınız? Mesele bu. İş bilenin kılıç kuşananındır, olay bu. Yeni metro hattımızla birlikte Esenler Otogarı'ndan metroya binen vatandaşımız 10 dakikada Bağcılar Kirazlı'da olacak. Başakşehir Otogar arası 30 dakikada katedilecek. Bağcılar'la Olimpiyat köyü arası 16 dakikaya inecek.

Marmaray'ın devreye girmesi ve Anadolu Avrupa yakalarındaki metro sistemlerinin entegre hale gelmesiyle Üsküdar ile Başakşehir arası 60 dakikaya iniyor. Başakşehir'den Kartal, yani İstanbul'un batı ucundan doğu ucu 89 dakikada katedilebilecek. Böyle dur, kalk falan yok. Sakin sakin oturup, kitabını gazeteni okuyarak, beyler gibi belirlenen saatte belirlenen hedefe ulaşacaksın. Bu büyük yatırımın İstanbul'a, İstanbullular'a tekrar hayırlı olmasını diliyorum.

Haberin Tamamı İçin:

'Mısır'da Demokrasinin Tarafındayız'

Başbakan Erdoğan, "Biz Mısır’da, sadece Mısır’ın huzuru, Mısır’ın istikrarı, özellikle de demokrasinin tarafındayız. Mısır halkının tamamı bizim kardeşimizdir" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Biz Mısır’da, sadece Mısır’ın huzuru, Mısır’ın istikrarı, özellikle de demokrasinin tarafındayız. Mısır halkının tamamı bizim kardeşimizdir. Biz, Mısır’ın tamamını bir görüyor, beraber görüyor, Mısır halkının tamamını kardeşlerimiz olarak kucaklıyoruz" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bağcılar Meydanı'nda, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin, Esenler Otogar-Bağcılar-Mahmutbey-Olimpiyatköy- Başakşehir Metro Hattı'nın açılışında yaptığı konuşmada da "Yeni metro hattımızla birlikte, Esenler Otogarı'ndan metroya binen bir vatandaşımız 10 dakikada Bağcılar Kirazlı'da olacak. Başakşehir-Otogar arası 30 dakikada kat edilecek. Bağcılar ile Olimpiyat Köyü arası 16 dakikaya, Bağcılar-Başakşehir arasındaki yolculuk süresi ise 20 dakikaya inecek" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

Gerçek Çevreci Ak Parti İktidarıdır

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Esenler-Başakşehir açılışında yaptığı konuşmada, 'Çevreciler gelin bakalım bunu görün. Gerçek çevreci Ak Parti iktidarıdır' dedi

T24

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Otogar-Bağcılar-Başakşehir-Olimpiyatköy güzergahında hizmet verecek metro hattının açılış töreninde konuşuyor.

Kazlıçeşme Meydanı'nda 1 milyon 200 bin kişi ile biraraya geldiklerini ifade eden Başbakan Erdoğan, "Niçin toplandık? Halkın iradesine saygı, demokrasi için toplandık. Kırarak, dökerek değil barış için de sevgiyle, saygıyla bir araya geldik. Çevreciler gelin bakalım bunu görün. Gerçek çevreci AK Parti iktidarıdır.Ey CHP sen kim çevrecilik kim. Taksim Meydanı'na çıkıp orada nara atmakla çevrecilik olmuyor. Kaç tane ağaç diktin bundan bahset. Gençler size Başbakanınız olarak sesleniyorum. Bazıları gençleri istismar yoluna gidiyor 'bu gençler umudumuz' diye. Tabi ki, gençler umudumuz. Kılıçdaroğlu sen gençlere ne verdin de konuşuyorsun. Biz eğitiminden, sağlığa, ulaşımından, altyapıya attığımız adımlarla gençliğimez imkanlar hazırladık."diye konuştu.

Ba şbakan Erdoğan’ın konuşmasından satır başları

"Şu anda karşımda 50 bini aşkın insanı görüyorum. Bugün açılışını yaptığımız metro hattı 18 istasyonla hizmet verecek. Bu güzergahta kişi başına 60 dakika zaman tasarrufu sağlanacak.Bu hat vesilesiyle daha az araç kullanacak ve atmosfere salınan karbondioksit miktarında 86 milyon ton azalma sağlanacak. Çevreciler gelin bakalım bunu görün. Gerçek çevreci Ak Parti iktidarıdır. Ey CHP sen kim çevrecilik kim. Taksim Meydanı'na çıkıp orada nara atmakla çevrecilik olmuyor. Kaç tane ağaç diktin bundan bahset. Atmosfere salınan bu gazlarda emisyon noktasında ne yaptın onu söyle. Başakşehir - Kartal arası seyahat süresi 89 dakikaya iniyor. Öyle dur kalk yok. Alacaksın kitabını gazeteni okuya okuya gideceksin.

Ne Türkiye ne de İstanbul’un hissiyatını sadece belli gruplar tayin etmez edemez. Biz, “ben istiyorum öyleyse mutlaka olacak” anlayışına değiliz. Ama hiç kimse de “ben istemiyorum öyleyse bu olmayacak” anlayışında olamaz. Çoğunluğun azınlığa hükmetmesine karşı çıktık. Ancak azınlığın da arkasına aldığı medya, illegal güçlerle uluslararası kirli odaklarla çoğunluğa dayatmalarda bulunmasına asla müsaade etmeyiz.

Herkesin hissiyatını kulak veririz.Ancak çoğunluğun taleplerini azınlığın uzlaşmaz tutumuna heba etmeyiz. Bu şehirin geleceğinde söz sahibi olan vandallar, barbarlar, yağmacılar değildir. Gecenin dokuzundan sonra tencere tava sokağa dökülenler de değildir. Aslında bu kamu düzenini bozma halkı rahatsız etmektir. Kimsenin böyle bir hakkı yoktur bu da suçtur. Vatandaşa saygılı olduğunu söyleyen varsa o tencere tavayı mutfakta kullansın. Eğer iktidar olmak istiyorsan onun yeri de sandıktır.

Bu şehrin hiçbir noktası işgal kuvvetlerinin işgali altında bulunamaz.Yaparsa karşısında devleti bulur.

On buçuk yıldır iktidardayız biz kimin yaşam tarzına karıştık ya. Kime sen böyle giyiniyorsun diye sorduk. İşte burada başı açık da kapalı da kardeşimiz var. İşte onlar böyle bir tabloyu oluşturamadıkları için çıldırıyorlar. İşte biz bu birliği sağladığımız için güçlüyüz. İşte gezi parkı için ne dediler. Ağaç dediler park dediler çevre dediler.

Peki Allah aşkına camilerimizden ne istediniz. Üç gün Dolmabahçe cami işgal altındaydı. Ne istediniz camilerimizden. Yolda 6 aylık bebeğiyle 9 yaşında kızıyla gezen başörtülü kardeşlerimizden ne istediniz ya.

Sonra da çıkıp “böyle bir şey yok” diye yalan söylediniz.

Esnaftan ne istediniz? Sivil vatandaşlarımızın araçlarını yakıp yıkmaktan ne istediniz? Çevreyi yaktılar yıktılar. Tüm o canım canım saksılar yerlerde. Polis o kilit taşlarını attılar. Bu polis bizim polisimiz.

Bu da suçtur. Efendim polis biber gazı sıkmışEvet… Siz hukuka ters bir iş yaparsanız polisin üç yolu vardır. Önce uyarır sonra suyu sıkar sonra da biber ağzını sıkar. Ama polis bunu yaparken o eylemcilerin içinden silahla benim polisime ateş edenleri, nereye koyacaksın. Benim şehit edilen polisimi nereye koyacaksın? Ona sahiplenmiyor bu eylemciler.Ama ne yazık ki ana muhalefet de sahiplenmiyor çünkü onlarla işbirliği içinde.Bu vandallığa çevre duyarlılığı diyorlar.Türkiye eline taş alıp Molotof alıp dayatmalar yaptığı bir ülke değil. Demokratik bir ülkedir."

Mısır’daki Gelişmeler

"Mısır Türkiye’nin özbe öz kardeşidir. Mısır’daki gelişmeleri kaygıyla izliyoruz. Biz Mısır’da demokrasinin tarafındayız. Mısır halkının tamamı bizim kardeşimizdir.Mısır’da son günlerde hayatını kaybedenlere hangi taraftan olursa olsun Allah’tan rahmet diliyoruz. Mısır'da bir darbe yapılmıştır. Kimse kimseyi aldatmasın. Darbe kimi hedef alırsa alsın kötüdür zararlıdır. Demokrasi ve geleceğin katilidir. İktidardakini sevmiyor olabilirsiniz. Demokrasilerde bir süre vardır. Demokrasilerde bir sandık vardır. Hesap o süre içinde sandıkta görülür.Bunu dışında her yol hukuksuzdur.Meydanlarda toplanmak demokratik bir haktır. Ama meydanlardaki kalabalığa aldanıp o görüntüyü bütün bir ülkenin fotoğrafı değildir.

Tahrir’i görenler Adeviye Meydanı’nı niye görmüyorlar.Tahriri Mısır’ın fotoğrafıdır diyenler Adeviye Meydanı karşısında niye susuyorlar.Demokrasilerde en kesin meydan sandık meydanıdır.Demokrasi arkasına meydanı alanın dayatmalar yapacağı bir rejim değildir.Demokrasi arkasına silahlı güçleri alanların halka dayatmalar yapacağı bir rejim değildir.Mısır’daki olaylarda tüm dünya bir samimiyet testindedir. Bizimle özel görüşmelerinde darbelere hep karşı olduğunu söyleyen batı şimdi konuşsana neden konuşmuyorsun.Darbeye açık açık darbe diyemeyen darbenin destekçisidir."

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAkaryakıtBaşakşehirBaşbakanBiber GazıCumhuriyet Halk PartisiDarbeDiyetGezi Parkıİstanbulİstanbul Büyükşehir BelediyesporKemal KılıçdaroğluMısırPolisRecep Tayyip ErdoğanŞehitÜsküdarolay
Görüş Bildir