Cumhurbaşkanı Gül'den Obama'ya Mesaj

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

"Müşterek İrademizi Daha da Güçlendirecektir"

"Müşterek İrademizi Daha da Güçlendirecektir"

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ABD Ankara Büyükelçiliği önünde meydana gelen patlamayla ilgili olarak ABD Başkanı Barack Obama'ya mesaj gönderdi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Gül, mesajına "Sayın Başkan, değerli dostum" şeklinde hitapla başlarken, canlı bomba saldırısını ise "Menfur terörist saldırı" olarak nitelendirdi. Patlama nedeniyle duyduğu derin üzüntüyü ifade eden Cumhurbaşkanı Gül, mesajında şunları kaydetti:

"Bu hain eylemi Türk halkı ve şahsım adına şiddetle lanetliyorum. Bu çirkin saldırının sorumlularının kanun önünde hesap vermelerini teminen ilgili tüm kurumlarımız ABD'li muadilleri ile işbirliği içinde yoğun gayret sarf etmektedir. Hiç şüphesiz ABD kadar Türkiye'ye de yönelik olan bu saldırı, teröre karşı müşterek irademizi daha da güçlendirecektir. Türkiye, terörün her türü ile mücadelesini ABD ve diğer müttefikleriyle işbirliği ve dayanışma içinde sürdürmeye kararlıdır."

PATLAMADA YARALANAN GAZETECİ TUNCAY'IN AİLESİNE "GEÇMİŞ OLSUN" DİLEĞİNİ İLETTİ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ABD'nin Ankara Büyükelçiliği önündeki patlamada yaralanan gazeteci Didem Tuncay'ın ailesine "geçmiş olsun" dileğini iletti.

Cumhurbaşkanlığı'ndan alınan bilgiye göre, Didem Tuncay'ın durumunu yakından takip eden Gül'ün talimatı üzerine, Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Koray Ertaş, Tuncay'ın babası İsmail Tuncay ile telefonda görüştü. Gül'ün, "geçmiş olsun" dileğini aileye ileten Ertaş, Cumhurbaşkanı'nın olaydan büyük üzüntü duyduğunu aktardı. Görüşmede ayrıca, Didem Tuncay'ın sağlığına kavuşması için her türlü çabanın gösterileceği ifade edildi.

MUSA ERDOĞAN /ANKARA-İHA

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah GülAmerika Birleşik DevletleriAnkaraBarack Obama
Görüş Bildir