Görüş Bildir

etiket 'Muhtar Akademisi'nde Mezuniyet Coşkusu: Cübbe Giyip Kep Attılar

Anasayfa > Gündem

Hasan Kalyoncu Üniversitesi'ndeki 'Muhtar Akademisi' bugün ilk mezunlarını verdi. Akademiden mezun olan cübbeli muhtarlar sertifikalarını Milli Eğitim Bakanı Avcı'nın elinden alarak kep attılar.

Medyaya yansıyan haberlere göre Türkiye'de bir ilk olan 'Muhtar Akademisi' yerel yönetimlerde kaliteyi artırmak ve daha etkin bir yönetim sağlayabilmek amacıyla Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz haftalarda kurulmuş. Eğitimler ise Hasan Kalyoncu Üniversitesi'ndeki akademisyenlerce verilmiş.

Eğitim boyunca muhtarlara Türkçe, kişisel iletişim becerileri, halk sağlığı, uyuşmazlık ve arabuluculuk, insan hakları, kamu yönetimi, liderlik ve temel bilgisayar gibi konularda bilgiler verilmiş.

Akademiden mezun olan muhtarlarla ilgili açıklama ise bugün üniversitenin Twitter hesabı üzerinden yapıldı.

Mezuniyet törenine Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz katıldı.

Yapılan konuşmalardan sonra muhtarlar giydikleri cübbe ve keplerle sertifikalarını Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın elinden aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın muhtar ilgisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın muhtar ilgisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son olarak 25'incisini düzenlediği muhtar toplantıları artık Beştepe için bir gelenek haline gelmiş durumda. 

Birinci yılını 29 Ocak'ta dolduran bu toplantılarda o güne kadar 7 binden fazla muhtar Saray'a giderek Erdoğan'ı dinledi.

Sosyal medyada 'muhtar geyiği' başladı

Sosyal medyada 'muhtar geyiği' başladı
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
251
109
63
28
11
10
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?