Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

‘Milli Otomobilde Prototip Üretim Ağustos'ta Yapılacak’

 > -
Abone ol

Başbakan Davutoğlu, Türkiye'nin milli otomobilinin prototip üretiminin ağustos ayında gerçekleştirileceğini açıkladı.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Kırıkkale mitinginde yaptığı konuşmada, milli bölgesel uçağın üretimine ilişkin müjdeyi geçen hafta paylaştığını hatırlattı.

Bütün hazırlıkların tamamlandığını ifade eden Davutoğlu, şunları söyledi: 

"Aziz Kırıkkaleliler, şimdi gurur duymalısınız kendi silah, savaş uçağını yapabilecek bir Türkiye var. O Türkiye'den kendi tankını yapan Türkiye'ye kim getirdi? Altay tankını, kendi insansız hava aracımız ANKA'yı, kendi füzemizi, kendi savaş gemilerimizi kim yaptı?  Şimdi kendi milli bölgesel uçağımız için düğmeye bastık, kim yaptı? Burada bir müjdeyi daha paylaşacağım. Geçen hafta milli sanayi itibarıyla milli bölgesel uçağımızın müjdesini paylaşmıştık. Bu hafta da elhamdülillah bütün hazırlıklar tamamlandı, imzalar atılıyor, kendi milli otomobilimizi yapıyoruz inşallah. 2015 Ağustos'unda ilk prototip üretim, 2016'da inşallah ilk filo üretimi."

Davutoğlu'nun diğer açıklamalarından satır başları:

Milletvekili genel seçiminin, Türkiye'nin kader seçimi olduğunu vurgulayan Davutoğlu, şöyle konuştu:

"Seçime bir hafta kaldı. Herkes barış içinde seçime gidecek. Herkes ve bütün Kırıkkale'ye, Türkiye'ye sesleniyorum, bu bir hafta içinde mutlaka herkes özel planlamasını yapsın, sandıklara herkes gitsin. Çünkü bu Türkiye'nin kader seçimidir. Bu kadere ağırlığınızı, mührünüzü vurmanız lazım. Ama biz devlet olarak da Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti olarak da bu tehditler devam ettikçe, seçime kadar da seçim esnasında da seçim sonrasında da her türlü güvenlik tedbirini alırız, tehdit ve baskılara boyun eğmeyiz."

"AK Parti yürüyüşe devam edecek"

Başbakan Davutoğlu, seçim öncesi AK Parti'nin önünü kesmeye yönelik çeşitli adımlar atılmak istendiğini belirterek, "Doğan medya, Gülen medya, ulusalcı medya bir araya gelmişler. Hepsi diyor ki 'HDP'ye destek verin'. Neden? Çünkü, anamuhalefet partisinden ümitleri yok. MHP'den ümitleri yok. Bütün ümitleri HDP barajı geçerse AK Parti'nin önü kesilir mi? Bunlar kime ümit bağlarsa bağlasın, AK Parti yürüyüşe devam edecek" dedi.

"Türkiye kendi içine kapansın istiyorlar"

Davutoğlu, Türkiye'nin, Filistinli ve Suriyeli mazlumlara sahip çıktığı için cezalandırılmak istendiğini bildirdi.

Türkiye'nin, içine kapanmasının istendiğine dikkati çeken Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Eğer Allah'ın huzuruna giderken elimizde iki şey olacaksa, birisi Filistin'e sahip çıkmamız, diğeri de Suriyeli mazlumlara sahip çıkmamızdır. İşte bunun için bizi cezalandırmak istiyorlar. Çünkü birileri Filistin'e sahip çıkan Türkiye istemiyor. Birileri, uluslararası çeteler Suriye'ye, Mısır'a sahip çıkan bir Türkiye istemiyor. İstiyorlar ki Türkiye kendi içine kapansın ve kendi dertleriyle uğraşsın. Biz buna izin verir miyiz?"

"Şimdi de Kandil manşetiyle tehdit ediyorlar"

Davutoğlu, Cumhuriyet gazetesini hedef alarak şunları söyledi: "Bu sabah gazetelere bakın oynanan tuzağı görürsünüz. Bir de bir başka paralel de Kandil’de var. Atatürk’ün kurduğu gazete gibi yansıtan kendini, bu MİT TIR’larını ifşa eden, casusluk faaliyetlerine yataklık eden gazete var ya, bugün Kandil ile röportaj yapmış bizi tehdit ediyor. Biz tehdide pabuç bırakır mıyız. Aynı şekilde bu paralelcilerin gazetesi de HDP’yi manşet yapmış. Oyunu görüyor musunuz. Paralelciler HDP ile, ulusalcılar Kandil ile HDP’liler DHKP-C ile iş tutuyor."

Cumhuriyet, bugün sürmanşetten duyurduğu ve seçim öncesinde Kandil, Mahmur ile Erbil'in nabzını tuttuğu haberinde KCK Eşbaşkanı Cemil Bayık'ın "Hükümetin planı seçim sonrası savaş" sözlerini taşımıştı.

AA ve Onedio

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir