'Milli Görev' Diyerek Gençleri İletişim Okumaya Çağıran Bahçeli Tepkilerin Odağında

 > 
25PAYLAŞIM

Türkiye'de gazetecilerin yabancı ve yozlaşmış ideolojilere saplandığını ileri süren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gençleri iletişim fakültesinde okumaya çağırdı. Bahçeli'ye tepkiler geldi. Sosyal medyada yapılan paylaşımlarda; binlerce iletişim fakültesi mezununun işsiz olduğu, medyanın büyük bölümünün siyasi iktidar tarafından kontrol edildiği ve MHP'yi eleştiren gazetecilerin saldırıya uğradığı belirtildi. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda medyayı eleştirdi ve gençlerin iletişim fakültesinde okumalarının "milli bir görev" olduğunu söyledi. Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

"Medyayı kuşatma altına almış, yabancı ve yozlaşmış ideolojilere saplanmış gazeteci ve yorumculardan Türkiye’yi arındırmak amacıyla, milli ve şuurlu vatansever gençlerimizi üniversite tercihlerinde İletişim Fakültelerini dikkate almalarının milli bir görev olduğuna inanıyorum"

Fahrettin Altun'dan destek

Devlet Bahçeli'nin çağrısına Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'ndan destek geldi. Bahçeli'nin paylaşımını Twitter hesabından alıntılayan Altun, şunları kaydetti:

"MHP Genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli’ye bu anlamlı çağrısından dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Ülkemizin menfaatlerine karşı medyanın önemli bir bölümü 5. kol faaliyeti yürütüyor. Yalanlar üzerine inşa ettikleri gündemlerini hakikatin sesiyle buluşturmalıyız.

Bu medya kuşatmasını da kırmak ve sadece ülkemizde değil tüm dünyada hakikatin sesini yükseltmek için sürdürdüğümüz iletişim seferberliğinde hepimize büyük sorumluluk düşüyor. Ülkemizin her bir ferdinin bu mücadeleye omuz vereceğine yürekten inanıyorum.

İletişim Başkanlığı olarak ülkemizin haklı davasını dünyaya anlatma mücadelemizde İletişim Fakülteleri de önemli paydaşlarımız arasında yer alıyor. İletişim Fakültesi hocalarımızı, öğrencilerimizi ve tüm gençlerimizi Türkiye’nin iletişimini birlikte yapmaya davet ediyorum."

Bahçeli'ye sosyal medyandan gelen eleştirilerden bazıları şöyle 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir