Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

"Milat" Ve "Meydan" Sergileri 22 Eylül'de Sanatseverlerle Buluşacak

0PAYLAŞIM

"Milat" Ve "Meydan" Sergileri 22 Eylül'de Sanatseverlerle Buluşacak

İSTANBUL Anadolu Ajansı - Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, 22 Eylül'de iki yeni sergiyi ziyarete kalemtıraş.

Şair Lale Müldür'şöhret fotoğraflarının izleyiciyle buluştuğu "Milat" ve sanatçı Deniz Gül'şöhret kent alanlarının imkânlarını düşünmeye davet ettiği "Alan" sergileri sanatseverlerle buluşuyor.

Beyoğlu’ndaki Yapı Kredi Kültür Sanat binasının üçüncü katında açılacak Milat sergisi, Müldür'şöhret son yarıyılda üzerinde çalıştığı fotoğraflarını bir araya getiriyor.

Küratörlüğü Yapı Kredi Kültür Sanat Sergiler Direktörü Kevser Güler tarafından üstlenilen sergi, ismini şairin son kitabı "Riskliydi, Öğreniyordum"un ilk şiiri Milat'tan alıyor. Sergide yer alan figürlerin arasında şairin arkadaşlarının yanı gizeme Albert Durer gibi sanatçılara ait portreler de bulunuyor.

Ayrıca serginin Yapı Kredi Yayınları tarafından basılan kitabında Lale Müldür'şöhret şiirlerinden bir seçki, Fisun Yalçınkaya'nın şairle yaptığı müzakere ve Kevser Güler'in bir metni yer alıyor.

  • Alan Sergisi bir arada yaşamanın izlerini taşıyor

Binanın ikinci katında açılacak "Alan" sergisi sanatçı Deniz Gül'şöhret mekanları ve caddede olmayı tecrübelemeye dair tekliflerinden yola çıkıyor.

Gül'şöhret son yarıyıl çalışmalarını bir araya getiren sergi, bir arada yaşamanın muhtelif izlerini taşıyan kamusal alanlardaki mekansal ilişkileri yüzeye çıkartıyor.

İzleyiciyi, alanla kurulabilecek ilişkilerin çoğulluğunu ve spektrumunu beraber düşünmeye davet eden Gül, kamusal alanda olmanın şekilleriyle ilgilendiği yürüyüşlerinden doğan bu çalışmayla yazı ve alan fikrini beraber ele alıyor.

Alan sergisinin Yapı Kredi Yayınları tarafından basılan kitabında ise Deniz Gül, Derya Bayraktaroğlu, Kerem Ozan Bayraktar ve Kevser Güler'in yazıları ile Murat Aluçlu'nun resimleri yer alıyor.

Küratörlüğü Yapı Kredi Kültür Sanat Sergiler Direktörü Kevser Güler tarafından üstlenilen sergilere çevrimiçi faallikler de eşlik edecek.

Sergiler 31 Ekim'e kadar görülebilecek.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir