"MHP'yi Sokağa Çekmek İstiyorlar"

 > 
119PAYLAŞIM

"MHP'yi Sokağa Çekmek İstiyorlar"

"MHP'yi Sokağa Çekmek İstiyorlar"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Esenyurt'taki seçim bürosuna yapılan ve partili Cengiz Akyıldız'ın yaşamını yitirdiği saldırının "MHP'yi sokağa dökme çabası olduğunu" söyledi. MHP'nin tahriklere kapılmayacağını belirten Bahçeli, "Bizim duygularımızı ajite etmeye yeltenenlerin heveslerini kursaklarında bırakacağız. Zor da olsa dayanacağız. Dişimizi sıkarak sabredeceğiz" dedi.

İşte Bahçeli'nin sözleri:

“ESENYURT’TA MİLLİ İRADE SALDIRIYA UĞRADI”

Vurulan sadece biz değil, demokrasimizdir. Milli irade Esenyurt'ta saldırıya uğramıştır. Milletimizin kanı Esenyurt'ta dökülmüştür. Silahlar 76 milyona çevrilmiştir. Bayrak ve ülke tutkunları saldırganların ateşi altında kalmıştır. Bölücüler dağdaki eşkıyalıklarını şehirde sürdürmüşlerdir.

“İÇİŞLERİ BAKANI’NIN YAKLAŞIMI OLUMLU”

Evdeki hesap çarşıya uymayacaktır. Saldırganların kimlikleri tespit edilmeli, layık oldukları cezaya çarptırılmalıdır. Şimdilik yaşı 17 olan birinin de aralarında bulunduğu dört kişinin gözaltına alındığını biliyoruz. İçişleri bakanı Ala'nın konuya ciddiyetle eğileceklerini söylemesi bizim için olumludur.

“HÜKÜMET SÖZCÜSÜ MAKSADINI AŞTI”

Hükümet Sözcüsü’nün Bakanlar Kurulu’nun ardından yaptığı beyanlar maksadını aşan beyanlardır. Anlaşılan hükümet emniyette sorgusu devam eden kişilerin suçlu olduğu sonucuna varmıştır. Hükümet Sözcüsü, gözaltında bulunan şüphelilerden bahsederken ‘Belli bir yere mensubiyetleri var’ derken ne demek istemişlerdir? Derin AKP'nin paramiliter unsurları mıdır, PKK'lılar mıdır?

“ANALAR AĞLAMASIN DENİLDİKÇE…”

İktidar değişikliği için ülkücü kanı akıtmaya yeltenenlerin mensubiyetleri AKP midir, PKK mıdır? MHP'yi protesto etmek için toplanıp silaha davrananlar taşeronlardan başkası değildir. Başbakan ‘Analar ağlamasın’ dedikçe bu şerefsizler namluya mermi yerleştirmiştir. Başbakan bebek katilinin sırtını sıvazlayıp şefkat gösterdikçe bu reziller masum canlarının avlarına çıkmıştır. İmralı canisini önder yapan yıkımdan sorumlu başbakan yardımcısının vicdanı kalmış mıdır? Hala barış, hala süreç diyerek Cengiz'in kanını dökenlere boyun eğilecek midir? PKK'yı Kandil’de aramaya gerek kalmayacaktır, sana ve etrafına bakan örgütü de kanlı komployu da görecektir.

“HEVESLERİNİ KURSAKLARINDA BIRAKACAĞIZ”

Türkiye’yi içe dönük bir hesaplaşamaya sokmak için malum çevreler canla başla çırpınmaktadır. İstiyorlar ki etnik ve mezhep temelli mücadele her tarafa yayılsın. İstiyorlar ki milliyetçi hareket sokağa insin. Esenyurt'ta prova yapılmıştır. Rüşvet ve yolsuzluk gündeminin farklı mecralara çekilmesi istenmiştir. Bizim duygularımızı ajite etmeye yeltenenlerin heveslerini kursaklarında bırakacağız. Zor da olsa dayanacağız. Dişimizi sıkarak sabredeceğiz. İçin için ağlayarak uzak duracağız. Hukukun sınırlarından sapmayacağız. Başbakan'dan alacaklarımızı sandık yoluyla tahsil edeceğiz. Biz son sözümüzü milletimizin gün bugündür dediği anda söyleyeceğiz.

“KARŞIT GÖRÜŞLER SÖYLEMİ SENARYONUN VARLIĞINA İŞARET”

‘Karşıt görüşler’ olarak sunma çabası, öncesi olan bir senaryonun varlığına işaret etmiştir. Saldırının ardından sanki hiçbir şey olmamış gibi yayınlar yapılmıştır. Esenyurt özelinde de ekranlar karartılmıştır. Cengizimizin şahadet haberi uzun süre ekranlardan altyazı olarak bile geçmemiştir. Çünkü merhum şehidimizin adı Hrant ya da İmralı'ya giden herhangi birinin adı değildir. Çünkü merhum şehidimiz Habur'dan girmemiş, Kandil'den sızmamış, vatan evlatlarına silah doğrultmamıştır. Görünen o ki alayı birden Ermeni olanlar iflas etmiştir.

Habertürk

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir