"Metallica Çok Bozdu Yea" Diyenlere Yeni Şarkı 'Hardwired'ın Verdiği 13 Yanıt

-
Abone ol

Tüm zamanların en önemli gruplarından Metallica, yayınladığı yeni şarkı ve yeni albüm bilgileri  ile müzik dünyasını alt üst etti. Yeni parça 'Hardwired' oldschool seven hayranlarını tekrar mest eden grup, yıllardır kendisine gelen eleştirilere de tokat gibi bir yanıt vermiş oldu.

1. Mükemmel Sound

Prodüksiyon açısından inanılmaz bir parça ile karşı karşıyayız. Cayır cayır yanan bir sound ve dinleyicinin içine işleyen güçlü bir ses tasarımı ile şarkı, kendini üst üste defalarca dinletiyor. Metallica'dan beklediğimiz de tam olarak buydu. Grubun efsane olmuş Black Album ruhunu 2016 model yaklaşımla bulmak mümkün.

2. Yüksek Tempolu Davullar

Lars Ulrich'in performansını ve Metallica'yı Metallica yapan oldschool değerlerden uzak kalmasını eleştirenler, bu parça ile kendilerine kaçacak delik arayacak. O duble bas yürüyüşleri nedir öyle?

3. James Hetfield'in İnanılmaz Vokali

Papa James neye sinirlendi bilmiyoruz ama bir kez daha kanıtladı ki; kendi türünde böyle vokal yapabilen başka biri yok.

4. Agresif Yaklaşım

Metallica'nın bu kadar agresif olması eleştirenleri utandıracak cinsten.

5. Sert Sözler

"Metallica ruhunu kaybetti" diyenler hep şarkı sözlerinden dem vururdu. Onların şarkıyı çok iyi dinlemesi lazım.

6. Şarkı Yapısı

Şarkı kompozisyon açısından "Master of Puppets" döneminden farksız. O dönemi özleyenler de artık mutlu olabilir.

7. Şarkı İsmi

Aslında kablolu bağlantı anlamına gelen bu kelimenin Metallica anlamı çok daha derin. Sert ve dibine kadar bağlı.

8. Gitarlar

Gitarların bu kadar sert duyulduğu son kayıt hangisiydi diye düşünenler vardır. Bas gitarın bu kadar etkin kullanıldığı ve sound içinde bu kadar yer kapladığı bir başka Metallica parçası da bulmak zor olabilir.

9. Kirk Hammett'ın Solosu

"Kirk de sololarda sürekli sallıyor, o wah pedalı olmadan bir hiç" şeklinde eleştiri getirenler hizaya gelsin.

10. Robert Trujillo Etkisi

Metallica'nın bu şekilde çalmasının en önemli sebeplerinden birisi de kesinlikle Robert. Konserlerdeki sempatik ve hiperaktif tarzı grubu nasıl harekete geçirdiğinin kanıtıdır. Pek tabii Hardwired'ın bu kadar sert olmasının en önemli sebebi olarak da kendisini görebiliriz.

11. Video Klip

Video klipte enstrümanlarını çalan metalcileri görüyoruz. Her şey çok organik ve tıpkı eskisi gibi.

12. Albüm Kapağı

Bu kapak Metallica'nın kendini nasıl tam bir bütün olarak hissettiğinin kanıtıdır.

13. Yıllar geçse de ilk günkü heyecanlarını ve enerjilerini koruyor olmaları.

Metallica kuruluşundan bu yana 35 sene geçmesine rağmen en az ilk günkü enerjisi ile çalıyor. Bu da "Metallica da bozdu yeaa" diyenlere en net yanıt.

"Biz Metallica'yız ve bu da en iyi yaptığımız şey."

Şarkıyı henüz dinlemeyenleri buraya alalım.

Siz 'Hardwired'ı nasıl buldunuz?

Çok iyi, işte özlenen Metallica ruhu!
Fena değil ama hala Metallica'nın bozduğunu düşünüyorum.
Beğenmedim, bana hitap etmedi.
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ferdi-havalan

Şarkıların 30' ar saniyelik tanıtımlarını fizy'de dinledim. Sonuç: Yeni kuşakların dinlemesi ve tabii ki satın alımları için yapılmış trash bir albüm. Oysa ki bu denyolar kaygısız çalıp söylediklerinde ortaya güzel şeyler çıkıyordu. Ha bir de tabi bunlarla büyümüş ve 37 sine gelmiş biri olarak, daha gelişmiş ve belki de progressive metale yakın bir grup beklentisine girmiş olabilirim. Yok ya olmamış..Jason'dan sonrası zaten tam bir tuvalete kadar yetişememe korkusundaki ishallinin hali gibi...

aliihsander-the-great

newsted - soldierhead? hmm olabilir.. neden olmasın..

jaymz-jetfeeld

Bıs gitırin bı kıdır itkin dıyıldığı... la bi sktir git amk. Rahmetli Cliff Burton bunları okusa wah pedala oturturdu seni

mrbrownstone

YA ŞARKI OLMUŞ FENA DEĞİL DE İÇERİĞE DAHA GÜLDÜM KIRK'IN SOLOSUNU NASIL ÖVMÜŞ BEN DE ADAM AKILLI Bİ SOLO SANDIM ŞARKIDA SOLO YOK LAN İKİ ÜÇ SANİYESİNİ DE DİSTORT SLIDELA GEÇİRMEYE ÇALIŞMIŞ YALNIZ BAYA HARDWIRED TO SELF destruct OLMUŞ MASTER OF PUPPETSI BAYA BİR ÖRNEK ALMIŞLAR.AMA ALSINLAR YANİ Bİ ZAHMET ALSINLAR ST.ANGERDAN DEATH MAGNETIC TEN SONRA MASTER OF PUPPETSI DİREK KOPYALASALAR YERİDİR.NEYSE GELİŞME VAR Bİ ALBÜMÜ GÖRELİM.

matrcomes

OUWHHH YEAH !

Görüş Bildir