"Memeler Cinsel Organ mıdır?" Tartışmasına Gelen İlginç Yorumlar Kafanızdan Dumanlar Çıkartacak

123PAYLAŞIM

Bırakın memelerimizi de rahatımıza bakalım artık!

İşin magazin kısmına gelmeden önce isterseniz "meme nedir?" sorusunun cevabını öğrenelim. Neymiş bu herkeste olan meme acaba?

Wikipedia'da meme şu şekilde tanımlanmış: "Meme (Latince mamma), meme ucu ve çevresindeki bölge. Her ne kadar erkekler de meme uçlarına sahip olsalar da, memeler kadınlarda daha belirgindir ve fonksiyonları daha fazladır.

İnsan göğsünün morfolojik yapısı ergenliğe kadar erkek ve kadınlarda aynıdır. Ağrılı tüylü kızlar için (meme gelişim aşaması), büyüme hormonu ile birlikte dişi cinsiyet hormonları (temelde östrojenler) memelerin filizlenmesini, büyümesini ve gelişmesini sağlar. Bu süre zarfında, meme bezlerinin büyüklüğü ve hacmi büyür ve göğüste dinlenmeye başlar. İkincil cins özellikleri (göğüsler, kasık kılları, vb.) gibi gelişim aşamaları beş aşamalı Tanner ölçeğinde gösterilmektedir."

Meme deyince çoğu insanın aklına kadın memesi gelmesi ise anlaşılabilir. Fakat her iki cinsiyetin de sahip olduğu bu organ nasıl oluyor da kadınlar tarafından saklanması gerekirken erkeklerin özgürce sergileyebildiği bir şey oluveriyor?

Bu da zaman içerisindeki toplumsal normların belirlenmesiyle açıklanabilir. Hala daha bazı topluluklarda giyinmek kavramı, modern diye tabir ettiğimiz insan güruhuyla aynı değil. Yani birisi "mememizi kapatmamız lazım" demeseydi belki şimdi biz de kabile topluluklarındaki gibi devam ediyorduk. Çünkü çıplaklığa bakış açımız onlarla aynı değil.

Geçtiğimiz gün Twitter'da bir kullanıcının attığı şu tweet, döne döne önümüze çıkan bu tartışmayı bir kere daha gündeme taşıdı: Meme cinsel organ mıdır?

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com

Valla bununla ilgili herkesin bir sürü fikri var. Mesela Freud Hocamız demiş ki "evet meme cinsel organdır, hatta ağız da öyledir diyebilir miyiz?"

"Demek ki haz duyumunda önem taşıyan şey, bedenin uyarılan bölgesinin niteliğinden çok uyarım biçimidir. Şehvet duymak için emen çocuk, bedeni üzerinde, sonradan alışkanlıkla yeğ tutulan yer haline gelecek herhangi bir bölüm arar. rastlantı: onu özellikle uygun bir bölge (meme ucu, üreme organları) ile karşılaştırırsa bu bölge üstünlük kazanır.
İsteri semptomasine benzer "yer değiştirmeler buluyoruz". Bu halde içe tıkma daha çok üreme bölgesine isabet etmekte ve bunlar uyarılabilirliğini başka erojen bölgelere çoğu zaman yetişkin insanın yaşamında biraz değeri düşük olan ama o zamandan sonra üreme organları gibi hareket eden bölgelere aktarırlar. Aslında bütünüyle emmede olduğu gibi bedenin herhangi bir bölgesi üreme organının uyarılabilirliğin alabilir ve erojen bölge haline yükselebilir. "

(Cinsellik Üzerine)

Dr. Ceyhun İrgil'in "Meme Kanserinde Yeni Yaklaşımlar" isimli panelde söylediği de başka bir bakış açısı:

"Memeler bir işe yaramaz. Sadece emzirmek için yaratılmıştır. Hâlâ dünyada maalesef birçok kadın bu işe yaramaz organ yüzünden ölüp gidiyor. Bir düşünün görmeye mi yarar, yürümeye mi? Ne plastik cerrahların dediği gibi estetik bir organdır, ne de kadınlarımızın çoğunun zannettiği gibi cinsel. Sadece süt vermek için yaratılmış bir bezdir...”

Ayrıca konu niye sürekli dönüp dolaşıp bizim memelerimize geliyor, bunu da anlamak mümkün değil. Memeleri rahat bırakın arkadaşlar, daha önemli işler var hayatta. İlla memelerden ateşler mi salalım?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
eren-emir-alparslan1

Meme cinsel organdır. Biraz daha açmak gerekirse bir insanın doğuştan haz aldığı her şey cinsel organdır. Memelerin bir görevi emzirmektir fakat cinsel ilişkilerde ve ayrıca erkeklerin eş seçiminde büyük rol taşırlar. Daha da açmak isterim konuyu fakat bu konu evrime doğru gider. Bazı ''Dindâr'' arkadaşlarımız yorumlarda beni yerin dibine sokacaklardır. Mâlum burası Türkiye. Eğer siz bu türden dostlar değilseniz şuraya yabancı bir videonun linkini atıyorum. Eğer İngilizce'niz iyi ise videoyu izleyebilirsiniz. İsmi ''Why is human breasts so big''. İnsan göğüslerinin neden diğer primatlarınkinden büyük olduğundan bahsediyor. Eğer dikkatlice izlerseniz memenin cinsel olup olmadığını anlayacaksınız;

ahmet-cerrah

"bir insanın doğuştan haz aldığı her şey cinsel organdır" ayaklar=cinsel organ dil=cinsel organ diğer bütün fetişlenmiş organlar=cinsel organ bunumu demeye çalışıyorsun?

burakb_

Ya arkadaş konuşturmayın insanı :D Yapılabilecek her şeyi yapıyorsunuz memelerle sonra cinsel organ değil. Seks, sevişme, sexting, nude atmak, tahrik etmek gibi her türlü cinsel sürece dahil, türlü türlü fantezileri var, meme sevmeyen erkek yok neredeyse hala cinsel değil diyorlar.

queen_of_the_7_kingdoms

Hergün memeyle götle içerik açıp tık kasmaya çalışan onedioya bak...Kadın memesi cinsel organdır,bu bilinen bişeydir,her bilinen şeyi degiştirmeye kalkışmayın-ki en fazla burda yapabilirsiniz-konu tartışmaya kapalıdır.

kendineassassin

Cinsel organ & üreme organı ayrımı dahi yapamayan insanların bomboş bir tartışması..

semina0112

çok haklısın

eastking

BUGÜNDE MEMEYE DOYDUK. TEŞEKKÜRLER ONEDIO 😀

Görüş Bildir