"Melo'yu Suçlayarak Bu İş Çözülmez"

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

"Melo'yu Suçlayarak Bu İş Çözülmez"

"Melo'yu Suçlayarak Bu İş Çözülmez"

Beşiktaş maçı sonrasında açıklamalarda bulunan Galatasaray İkinci Başkanı Özkan Olcay, Felipe Melo ile ilgili de konuştu.

Galatasaray Kulübü İkinci başkanı Özkan Olcay, olaylı Beşiktaş derbisinin ardından açıklamalarda bulundu.

Stat çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Olcay, hem Beşiktaş hem de Galatasaray adına üzücü bir tablo ortaya çıktığını belirterek olayların nedeninin Felipe Melo olmasının doğru olmadığını ifade etti.

"Beşiktaşlı yöneticilerle aynı duyguları paylaşıyoruz"

"Hiç arzu etmediğimiz olaylarla karşı karşıya kaldık. Bu gelişmelerden dolayı çok üzgünüz. Bugün bize çok kibar ve hassas bir ev sahipliği yapan Beşiktaşlı yöneticilerle aynı duyguları paylaşıyoruz. Bu çirkin tablonun tüm spor çevrelerinde görülmesi bizi son derece üzmüştür. Galatasaray olarak bu tablo kazanmış olduğumuz bir maçın sevincini yaşayamamamıza neden olmuştur. Sahada olayların nasıl cereyan ettiğini gördük. Camiamız adına böyle olaylar yaşandığı için büyük üzüntü duyuyoruz. Olaylar böyleyken sahada olanları konuşabilmek mümkün değil."

"Melo'yu suçlayarak bu iş çözülmez"

"Melo'nun yapmış olduğu hareketi ben de şeref tribününde görebildiğim kadarıyla takipçisi oldum. Melo'yu suçlayarak bu meseleyi çözmeye çalışmak çok yanlış olur. Beşiktaş seyircisi o kadar coşkulu ve müspet bir sonuçtan beklenti içine girmişti ki, bu durumda bu seyirciyi biraz galeyana getirmiş olmak adına bütün meseleyi Melo'nun üzerine yıkmanın doğru olmayacağını düşünüyorum."

"Güvenlik görevileri, üzerlerini çıkarıp kaçtı"

"Güvenlik konusunda bir haylı zafiyet içerisinde olunduğu görüldü. Tribünden dalga halinde gelen insanları gören turuncu gömlekli güvenlik görevlileri, üzerlerindekileri çıkarıp kaçmaya başladı. Bu da güvenlik zafiyetini açıkça gösterir."

"Hakemin kararı görülmeden..."

"Bizim her salı günü yönetim kurulu toplantımız vardır. Bu konuda sayın başkanımızın da katılımıyla etraflı bir değerlendirme yapacağız. Hakemin raporu görülmeden, nihai netice görülmeden bir kanaat getirmem doğru olmaz."

"Duyguları abartmadan yaşamalıyız"

"Psikolojik olarak seyircileri çok üst düzey beklentiler içerisine sokup, daha sonra da ortaya çıkan baskıyı bastırabilecek bir etken olmadığını göz önünde bulundurursak hepimize görev düşüyor. Abartmadan, üzüntüyü de sevinci de içimizde hazmedebilmemiz lazım."

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Arda TuranBeşiktaş Jimnastik KulübüFelipe MeloGalatasaray Spor Kulübü
Görüş Bildir