'Mavi En Sıcak Renktir' Filminin Setinde Yönetmenin Oyunculara Taciz Uyguladığı Ortaya Çıktı!

460PAYLAŞIM

Geçtiğimiz günlerde Tumblr üzerinde yeniden gündeme gelen bir fotoğraf, son yılların en çarpıcı aşk hikayelerinden biri olan Mavi En Sıcak Renktir filminin ardındaki gerçeği bir kez daha su yüzünde çıkardı. Orijinali Fransızca olan Tweet dizisini Mareilhas adlı kullanıcı hazırlamış, biz de sizler için derledik.

Kaynak: https://mobile.twitter.com/1RIDESCENCE/s...

Aynı zamanda Cannes Film festivalinde, Palme d’or ödülünü kazanan Mavi En Sıcak Renktir adlı filmde, yönetmen Abdellatif Kechiche bir kadının diğer bir kadın ile aşkı keşfetmesini anlatıyor.

Filmde yaklaşık 7 dakikalık bir lezbiyen seks sahnesi var.

Cannes'da alkışlarla karşılanan filmin oyuncusu, Lea Seydoux'nun yine Cannes'da ağlarken çekilmiş bu fotoğrafı Tumblr üzerinde geçtiğimiz günlerde tekrar popüler hale geldi.

Genel inanış genç kadının duygulandığı için ağladığı yönündeydi. Fakat Lea ve diğer kadın oyuncu Adele'in bu filmin yapımında çektiklerini gerçekte çok az kişi bilir.

Filmin iki başrol oyuncusu Lea ve Adele, yönetmen tarafından taciz edilmiş ve kimi sahnelerin çekiminde zor kullanılmıştı.

Adele bir röportajında, Kechiche'nin doğaçlama yapmayı sevdiğinden bahsetmişti;

"Çekimler sırasında vajinal protez kullandık, 10 saatten fazla seks sahnesi çekmiştik."

"Lea ağlıyordu, artık durmak istediğini söylüyordu, fakat Kechiche izin vermedi, o da vajinasına protezi koydu, 4 saat sonra ikimizin de vajinası kanıyordu ama Kechiche durmamıza izin vermedi."

Yönetmen her iki kadın oyuncuyu da saatlerce seks sahnesi çekmeye zorlamıştı, her ikisinin de kanaması vardı.

Ayrıca sık sık onların genital bölgesine ya da memelerine dokunup, sahnede ne yapmaları gerektiğini anlatıyordu.

Ayrıca her iki oyuncu da, yönetmen tarafından küçük düşürücü durumlara zorlandıklarını ifade etti. Sadece 10 dakikalık bir seks sahnesi çekmek için, stüdyoda 10 gün çıplak geçirmek zorunda kalmak gibi...

Adèle belirli bir sahne için şunları açıklamıştı; "İkimiz de acı içindeydik. Lea bana birkaç kez yumruk attı. Kechice bağırıyordu, "Yumruk at ona! Bir kez daha yumruk at! Hem şiddet dolu hem de küçük düşürücüydü."

Tüm bunlara ek olarak Abdellatif Kechiche, başka bir filminde yine genç bir kadın oyuncuya taciz suçlaması ile soruşturmaya maruz kaldı.

"Bu film Kechiche ve onun gibi erkeklerin, fetişlerini tatmin etmek için çekilmiş bir filmdir. Her iki oyuncu da hala bu travmanın acısını çekiyor. Lea çekimler sırasında intihar etmeyi düşündüğünü bile açıkladı."

"Bir söylentiye göre Adele Exaechopoulos çekimler sırasında 18 yaşını henüz doldurmamıştı. Eğer gerçek buysa, psikolojik travma çok daha ağır bir hale gelir fakat bundan emin olamıyoruz."

"Yönetmen ise her iki oyuncuyu da yalan söylemek ile suçluyor, ayrıca kendini 'her ikisinin de kırmızı halıda mutlu göründüklerini' söyleyerek savunuyor. Fakat bu zaten yaptıkları sözleşmenin bir maddesinde vardı. Ayrıca tüm bunların 'sanat' olduğunu söylüyor."

Bu tartışmalar oldukça uzun zamandır sürüyor ve sürmeye de devam edecek. Özellikle film sektöründeki gerçekler bir bir ortaya dökülüyor.

Umarız hem Adele hem de Lea, bu travmaları atlatabilir ve bir daha böyle bir durum yaşamazlar!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
rain0309

Tacizden rahatsız olduysa terk etseymiş seti, ama yok para daha tatlı geliyor derse de sonradan taciz ettiler beni diye konuşmanın manası yok

klemenjero

her işin zorluğu var. yapılanlar çok ciddi ve rahatsızlık verici şeyler. ama bunun sana yapılmasına 10 gün boyunca izin veriyorsan biraz da kendine kızman gerekir.

elinor

Yapıldıysa çok berbat bir durum ama bana da inandırıcı gelmedi. Lea Seydoux ailesi çok zengin ve nüfuslu bir kadın böyle bir duruma seyirci kalınmazdı. Burada bile başına bu tarz bir şey gelen biri yanına çok fazla destekçi toplayabilir. Birkaç gün önce Bond 25 filmi lansmanı yapılması reklam olduğunu düşündürüyor. Lea Seydoux geçen senede başka biri tarafından(Harvey Weinstein) tarafından geçmişte taciz edildiğini söylüyordu. Filmden ayrılıp şikayetçi olmamaları gerçekliğini sorgulatıyor açıkçası. Karşıda da herkesin damgalayıp ötekileştirebileceği müslüman bir yönetmen var bunu da unutmamak gerekir. Filmi daha önce izledim. Olayları da merak edip takip ettiğim için bilgi sahibiyim.

murat-corek

o yönetmenin adı müslüman!!!! bizim gibi nufus kagıdında islam yazması hepimizi imanlı yapmıyor!

elinor

Açıkçası benim bu durumdan ekşi sayesinde haberim oldu.Yönetmen müslüman olduğu için böyle bir şeyin yaşanmasına şaşırmıyorlarmış. Baya bir ötekileştirme :) Bu ülkede bile böyle bir yorum yapılabiliyor. Haberin kaynağı bile belli olmamasına rağmen müslümanlık üzerinden linçler başlıyor. Dünya üzerinde malesef böyle bir durum var.Ben dindar biri olmamama rağmen bu yorumlardan rahatsız oluyorum. Yönetmenin ve oyuncuların ne yaşadıklarından emin olamayız. Müslüman olması ona böyle bir durumda puan kaybettiriyor sadece bunu anlatmaya çalışıyorum. Bu tarz konularda gerçekten hassasım ama haber inandırıcılıktan uzak. Neden altı sene önce film yapılırken gidip şikayet etmemişler bu insanlar. O yüzden gerçekliğini sorguluyorum. Ben onların yerinde olsam ki Türkiye'de doğup büyümüş orta halli bir vatandaşım. Taş üstünde taş bırakmazdım burada bir danışıklı dövüş var eğer böyle bir olay varsa.

toreador

10 gun boyunca o filmin cekimine gidiyor olmaniz nedense pek inandirici gelmedi, herp beraber reklam yapmaya karar vermisler anlasilan. Bizim gibi ucuncu dunya ulkesi olmayan ulkelerde herkesin haklari korunur cok abartmayin lutfen

dremor

malesef ki oyunculuk sektöründe bu tip insanlarla dolu hatta yatakta olmazsa oyunculukta olmaz diyerek rol veren yönetmenler vesayrelerle dolu kaliteli yönetmenler yok denecek kadar az zaten bir filme ne diye sex sahnesi konur insanlar filmde iyi bir konu ve oyunculuk görmek ister sapıklıklarınızı değil

Görüş Bildir