Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Maske' Filmindeki Köpeğe Benzemesi İçin Estetik Ameliyata Maruz Kalan Yavrucak

-

Rusya'da korkunç bir aile köpeklerini Maske filmindeki köpeğe benzetebilmek için estetik ameliyat yaptırınca ağır eleştiriye tutuldu. Unilad'den derlediğimiz habere göre ailenin bu hareketi sadece bencil düşünceleri yüzünden.

Kaynak: http://www.unilad.co.uk/animals/family-s...

Rusya'da bir aile olabilecek en sorumsuz isteklerini gerçekleştirebilmek üzere Jack Russell cinsi köpeklerini estetik operasyona soktu.

Marina Esmat minik Jack Russell'ı oğluna getirdi ancak kulaklarının yatık yerine dik uzadığını görünce çok şaşırdı.

İddiaya göre, aile Jim Carrey'nin bir 90'lar klasiği olan 'Maske' filmini izledi ve filmdeki köpeğin kulaklarını kendi 'evlat'larınınkinden ideal gördüler.

37 yaşındaki korkunç anne köpeklerini kulaklarının indirilmesi ve 'Maske'deki köpeği andırması için acı verici bir operasyona soktu.

Endişe verici olan bu kararlarının tamamıyla bencil sebeplerden ortaya çıkması.

Bir köpeğin böyle bir operasyona rızası olamaz.

Rus medyasına: 

"Köpeğin yavruları olsun istiyorum ancak o kulaklarla düzgün bir eş bulamazdık. Aynı zamanda yarışmalara katılmak istiyoruz. Ve şimdi her şey yolunda." dedi.

Yani köpeği eziyet verici ve rahatsız iyileşme sürecine sebep olacak bir operasyondan geçirmekle kalmayıp bunların hepsini bu yavrucak onlar için yarışsın diye yaptılar.

Cerrah Andrey Mezin:

"Sahipleri kliniğe köpeğin kulaklarını alçaltma isteğiyle geldi. Biz uygunsuz bir operasyon olduğunu söylesek de ısrar ettiler. Operasyon gerçekleşti, kulakların dik yerine yatık durması için kıkırdağa zarar verildi. Sahibi çok ısrar etti, çünkü köpeği 'gösteri'ye çıkarmak istiyormuş. Köpek gayet iyi durumda."

Köpek şu an ne kadar iyi durumda olsa da onu böyle gereksiz bir operasyona zorla sokan ailesi hem bizden hem de tüm dünyadan tepki aldı.

Keşke bu insanlara azıcık beyin ekleyebilseydik ama olmuyor maalesef...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
paco-hernandez

yazık lan biz kediyi taştaşlarındaki sorun yüzünden mecbur kısırlaştırırken bile içimiz acıdı, bu ibişlere bak ne işkence çektirmişler zavallıya!..

marvel_1william

Küfre değmezsiniz, iğrenç yaratıkler

haijin60

dünya üzerindeki insandan daha vahşi ve tehlikeli varlık yok yemin ediyorum.. insanlık virüs gibi dünyaya yayılıp güzel olan ne varsa her şeyi yok ediyoruz dahası var mı.. ulan zaten kozmetik gibi bir sektör için bile yılda 2 milyon hayvan işkence görüp öldürülüyor, tecavüzcüsü ayrı, alıp sokağa atanı ayrı, canlı canlı kürkü yüzülen ayrı.. ne zaman anlaşılacak acaba bizim doğadan ayrı bir varlık olmadığımız? ne zaman kendinden başka herhangi bir şeye şefkat ve sevgi göstermeyi becerebilecek insanlık? ya da ne zaman yaptığı zulmü sadece kendine yaptığını görebilecek? inşallah bir şeylerin değiştiğini görürüz ölmeden ya... ömrümüz vefa eder mi o kadar acaba?..

sena-altay

Savunmasız olan bir canlıyı(insan ve ya hayvan farketmez) olduğu gibi kabul etmek, sevmek yerine saldırmak, istediğini yaptırmak nasıl bir bencillik nasıl bir acizliktir.

mercan456

Sesi çıkmayan, çıkamayan, itiraz edemeyen masum canlıların üstünde hakimiyet kurmayı çok seviyoruz insanlar olarak. ***umun özentileri.

Görüş Bildir